למה כונן 2TB ירוק עולה רק 20% פחות משני 1TB מהירים ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה כונן 2TB ירוק עולה רק 20% פחות משני 1TB מהירים ?

Art Tatum

Recommended Posts

זה נוגד את כל כללי ההגיון.

2X1TB עולים יותר לייצר, הם יותר מהירים (עוד לפני RAID), צורכים יותר משאבים לייצר, צורכים יותר חשמל לתפעל.

ועל אותו משקל, כונן 2TB 7200 RPM הכי זול עולה בערך אותו דבר כמו 2X1TB 7200, וכמו 3X1TB בהשוואה לשאר הדגמים.

זה כאילו נוצר מצב שמעודד ביזבוז משאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר זול ב20%.

העלויות יצור וטיפול בשני הרדיסקים 1TB (ועוד כאלו עם ביצועים מהירים) הוא הרבה יותר גבוה מעלויות היצור של הרדיסק 2TB ירוק אחד.

בטח יותר מ20% הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבטיח לך גם שהעלות יצור עצמה נמוכה יותר מזה... אבל חברות מתקיימות בשביל להרוויח כסף, לא להפסיד אותו

במקרה של קשיחי 2 טרה מדובר על קשיחים עם יותר פלטות וכל מה שקשור בזה, אולי נראה לך שזה יותר זול בהרבה מ2 קשיחים אחרים אבל יש לך שיקולים אחרים שלך בתור לקוח קצה אין שמץ לגביהם ביצור הקשיח עצמו

הדור החדש למשל של משתמש בפלטות של 1 טרה מה שבגדול יוריד את העלות אבל מצד שני העלות תעלה כי היצור של הפלטות העלו גם עולה כסף וגם צריך לכסות עלויות וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדור החדש למשל של משתמש בפלטות של 1 טרה מה שבגדול יוריד את העלות אבל מצד שני העלות תעלה כי הטכנולוגיה המתקדמת גם עולה כסף וגם צריך לכסות עלויות וכו'...

השיפור הוא בגובה התעופה ולא בפלטות עצמן.

ואני מסכים, לא אמור להיות כאן שום דבר הגיוני, למרות שלי אישית המחירים נשמעים הגיוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה זכרונות DDR3 עלו פעם פי כמה וכמה מזכרונות למרות שמרגע שהקמת את קו הייצור עלות הייצור היא כמעט זהה (ברגע שלשניהם היו פסי ייצור רצים) ולמה עכשיו התהפך המצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.

ביקוש והיצע. תלוי מה נמצא ברוב פסי הייצור (ובאיזה שלב זה נמצא: בהתחלה אפשר לצפות מהיצרנים לדרוש יותר על מנת לכסות את עלויות הפיתוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הרדיסק 3TB עולה כפול מהרדיסק 2TB ?

אוקי יש עלויות אבל מה זה קשור למוצר במקרה הזה ?

כל הזמן הם מפתחים, זה מה שהם אמורים לעשות.

הם מרוויחים ממכירת הרדיסקים מספיק כדי שזה יהיה משתלם לפתח.

עכשיו כל מה שנשאר זה עלות היצור והערך של המוצר.

לא יתכן שלא יהיה קשר בין המחיר לבין זה.

סך הכל הוסיפו פלטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...