לוח-אם עבור Q9650 תקציב עד 500 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח-אם עבור Q9650 תקציב עד 500 ש"ח

amirx19

Recommended Posts

מעבד Q9650 סוקט 775 כמובן.

4GB 800 mhz

כרטיס מסך 4850

אנרמקס 420 וואט

שלושה דיסקים קשיחים. שני צורבים.

מאז שהחלפתי מעבד ל45 נ"מ המחשב מרסט ועושה צרות. היה Q6600שהוא 65 נ"מ הוחלף לQ9450 ואח"כ ל Q9650 מכיוון שהייתי בטוח שה9450 מקולקל כשמחשב התחיל לרסט ולתת מסכים כחולים. לפי הלוח אמור לתמוך במעבדי 45 אך משום מה אצלי זה לא רוצה לעבוד.

נשבר לי מהצרות האלה ואני רוצה להחליף .

אני מעוניין בלוח אם שתהיה אפשרות של רייד 0 (סטרייפ) בוינדוס 7 64 ביט .

אם אפשר שיהיה לוח קומבו כלומר תמיכה בDDR2+DDR3. אך זה פחות קריטי.

אשמח לשמוע המלצותכם (לי יש נטיה חזקה מאוד ללוחות של GIGABYTE).

תקציב אני מניח ש400-500 יהיה סביר ואם אפשר פחות...

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין היום בחנויות כבר מבחר גדול מדי של לוחות 775. אני מציע שתכנס לאתר של החנות שממנה אתה מתכוון לקנות, תראה מה ההיצע הזמין שם, תעבור על המפרטים של הלוחות ותקנה את הזול ביותר שעונה על הצרכים שלך.

מספר שאלות מקדימות:

1. עדכנת BIOS ללוח הנוכחי שלך?

2. ניסית לשלול בעיות חומרה אחרות? אם אתה מקבל מסך כחול (וגם אמור להיווצר קובץ minidump) הרי ששם ייתכן שיש רמזים למקור הבעיה. אני לא הייתי ישר "מאשים" את הלוח.

3. למה אתה מעוניין בלוח Combo? הרי זה לא שאפשר להשתמש בשני סוגי הזכרון ביחד, ואני מניח שיש לך עכשיו זכרון מסוג DDR2.

4. אם אתה מבצע RAID דרך מערכת ההפעלה (ב-Windows זה פחות מומלץ) אז אין לך למעשה שום דרישה מהלוח כי מערכת ההפעלה היא זאת שיוצרת ומנהלת את המערך. לעומת זאת אם אתה מתכוון ליצירת מערך RAID על בקר לוח האם, אז צריך לבחור בלוח שמכיל בקר שכזה (וזה מופיע במפרט הלוח)

כמו כן, ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

דוגמה לכותרת עניינית היא "לוח-אם עבור Q9650 תקציב עד 500 ש"ח"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הביוס עודכן ללכל שלושת הגרסאות האחרונות אך ללא הועיל.

2. עבדתי כחודשיים עם P4 3.0 GHZ כשהמתנתי להחלפה בין המעבדים ולא הייתה שום תקלה כלל. כנ"ל בעבודה עם הQ6600.

3. לוח קומבו נותן לי אפשרות להחליף יום אחד את הזכרונות לDDR3 וכמו שכתבתי זה לא קריטי.(אני מודע לכך שלא ניתן לעבוד עם שני הזכרונות בו זמנית ושאין הבדל מורגש מאוד בין ל DDR3).

4. RAID יתבצע דרך הלוח/ביוס. לא דרך מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין חושב שכדאי לרדת קודם לשורש הבעיה (שייתכן שתתגלה כלוח האם) באמצעות ניתוח המסכים הכחולים וקובצי ה-minidump.

לדוגמה, וידאת שהזכרונות (תדר, תזמונים ומתח) מוגדרים ב- בהתאם לנתוני היצרן?

האם איפסת לאחר התקנת המעבד החדש (ואז וידאת שהזכרונות מוגדרים כפי שצריך)?

יש לך חנות מועדפת שממנה אתה מתכוון לקנות כדי שנוכל להמליץ לך על לוח מתוך ההיצע ששם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי כמיטב הבנתי לשחק עם הנתונים בביוס של מתח תזמונים וכו' ולא עזר.

איפסתי ביוס לאחר החלפת המעבד.

חנות מועדפת יש לי אך היא לא חנות שיש לה אתר באינטרנט.

להעלות MINIDUMP זה בטח לא לפורום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שניתוח הודעות השגיאה וקובצי ה-minidump הוא לפורום תקלות טכניות בחומרה ולא לכאן, פשוט אני חושב שכדאי קודם למצות את הכיוון הזה לפני שקונים לוח חדש.

בקשר לזכרונות. אתה צריך לדעת מה הדגם של כל אחד מהזכרונות שיש לך (אני מניח שיש לך 2 או 4 מודולים) ומהם הנתונים שקבע לו היצרן. אם אתה לא יודע מה הדגם שלהם תוכל לברר זאת בעזרת CPU-Z. לאחר מכן יש להיכנס לאתר היצרן (או להסתמך על העמודה SPD שב-CPU-Z אם הנתונים לא זמינים באתר היצרן) כדי לדעת מהו התדר, מתח ותזמונים של כל מודול זכרון. אם הנתונים של שני (או ארבעת) המודולים זהים אז פשוט יש לוודא שהם מוגדרים בצורה הנכונה ב- (אם הנתונים שב- לא נכונים אז יש לשנות ידנית). אם הנתונים של שני (או ארבעת) המודולים שונים אז יש להגדיר את הנתונים לפי המכנה המשותף הנמוך ביותר (פרטים בסטיקי שאלות נפוצות שבראש פורום זה - סעיף 6.3).

לא ציינת איך מחוברים הכוננים שלך, האם כולם SATA או לא.

בהנחה שאתה לא זקוק ליותר מ-4 חיבורי SATA אז לוח כמו P5G41T-M LX או G41M-ES2L (אבל אין בקר RAID).

לפי אתרי החנויות הלוחות היחידים שיש להם יותר מ-4 חיבורי SATA מכילים בקר זכרון בלבד מה שיוסיף לך עלות ואני חושב שזה מיותר.

אפשרות נוספת היא לחפש לוח כזה כיד-שנייה שם אולי זמינות של לוח המתאים לדרישות שלך תהיה גבוהה יותר.[

אני עדיין מציע לנסות להבין מה מקור הבעיה במערכת הקיימת לפני שמחליטים שזה באמת הלוח ואין ברירה אלא להחליפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...