רעיונות איך לטוס לחלל/בחלל, לא חובה שלכם - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיונות איך לטוס לחלל/בחלל, לא חובה שלכם

yambtz

Recommended Posts

אתה טועה.

למסעות ארוכים במיוחד זאת שיטה מאד יעילה. אמנם ככל שהחללית תתרחק האנרגיה תפחת אבל (!) הרי אין מה שיאיט את החללית אם מפסיקים לה את הכוח אז היא פשוט תאיץ לאט יותר אבל תנוע מאד מהר, הפוטנציאל במשך הזמן הוא קרוב למהירות האור. אבל שוב למרחקים מאד גדולים ואולי בעזרת מאד ממוקד וחזק.

כן ,אבל התעלמת לגמרי מהבעיות שהצגתי במה שכתבתי

בשביל להניע חזק וממוקד אתה צריך אנרגיה,שאותה אתה אמור לקבל מהקולטים,ומכיוון שהקולטים לא יכולים לקבל אנרגיה בלי הלייזר הלייזר לא יקבל אנרגיה וכך הלאה...

לסיום,מאוד יעיל והכי בר ביצוע כיום,אבל חסר מרכיב במשוואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טיסה בחלל:

התאוריה:

אז ככה, האור, נוסע ב300K מטר לשניה, הדבר המהיר ביותר לפי אמונת העם (קיימים דברים הרבה יותר מהירים אשר התגלו בשנים האחרונות) , נע במימד אחר, המימד קרוי SUB SPACE , כעקרון אם אתה מעביר את עצמך למימד הזה אתה בברירת מחדל במהירות האור, כדי להגיע למימד הזה משתמשים בטכנולוגיה הקרויה WARPING, מה שעושים (בתאוריה) זה בעצם מקטבים את הקדימה של החללית קיטוב חיובי (שואף להשאר במעתקת החלל שלנו) ואת הצד האחורי בקיטוב שלילי (שואף להשאר במעתקת הSUB SPACE) ובכך יוצר אפקט גומיה ויורה את החללית קדימה בתוך SUB SPACE, המהירות נקבעת ע"פ חוזק "המתיחה" ובעצם יכול להגיע עד מהירות האור 9.99 שזה אומר מהירות האור עצרת 9.99.

הבעיה:

כדי ליצור את הקיטוב הזה אתה צריך הרבה אנרגיה, לפי חישובים צריך לשניה אחת של WARPING פי 1000 ממה שהשמש אי פי יצרה ותייצר.

הפתרון הוא יצירות כור אנטי חומר, אנטי חומר שמתנגש עם חומר יוצר אנרגיה תאורה ויכול לתת תשובה לזלילת האנרגיה בכיף.

כעקרון היום הבעיה היא ליצור כור אנטי חומר, אני לא אכנס למה הבעיה אבל הצליחו ליצור תגובת אנטי חומר בתוך כור ל8 שניות שלמות!! (זה המון).

מאמינים שיצליחו ליצור כזה כור שיעבוד באופן סדיר תוך 60 שנה.

שתי השיטות האלו הם השיטות הכי יעילות מכל בחינה אשר באופן כמעט וודאי אפשר להגיד שיקחו מקום בתרבות החלל העתידית.

יאיר.

:D מזכיר את Star Trek, והגעתי למסקנה בזמן האחרון שכמעט כל הדברים בסדרה מבוססים על אמת - כלומר תאוריות . ;D

_______ __.--^--.__

(_______) .--' `--.

| |____/ _.-._____.-----'

\___ /

`----'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה כנראה לא הבנת.

הלייזר הוא נייח. החללית+המפרס הם הניידים. הוא זרם פוטונים מרוכז בדיוק כמו אור. כשפוטום פוגע במפרס הוא "קופץ" חזרה ממנו. ובכך יוצר אנרגיה של דחיפה נגדית. כמו אופן הפעולה של מטוסי סילון (בערך) הלייזר יכול לספק פוטונים מאד ממוקדים ובזרם חזק מאד. הלייזר יכול להיות ממוקם באיזור עם הרבה אור+תאים סולריים שיפיקו חשמל. או שבעזרת מערכת מראות למקד שטח אור גדול לשטח קטן יותר, כמו בזכוכית מגדלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

unknown

אתה גולש פה לתיאוריות שקצת סותרות לטעמי את מטרת הדיון לפי פותח הדיון אבל אני אפתח את מה שאמרת...

התיאוריות הבדיוניות שכיום מדברות על מסע בחלל הן:

1)מעבר בחורי תולעת-חורים שחורים,מכיוון שהם כל כך מסיביים באנרגיה שלהם,יוצרים עיוות בזמן מרחב ,עד כדי כך שמדענים טוענים (Cראשם הוקינג) שאם תחיה את המעבר בכניסת לחור שחור,אתה "תשתגר" למקום אחר ביקום.

התיאוריה משערת שיכול להיות שהחורים יחזירו או יקפיצו אותך בזמן,ישגרו אותך למקום אחר ביקום.

מה שבטוח שבכניסה לחור שחור,כל חוקי הפיזיקה המוכרים לנו נעלמים.

2)מעבר בין מימדים-מדענים טוענים שאם חללית תוכל לנצל מעבר במימד השני או במימד אחרהיא תוכל לנסוע במהירות ולהגיע למקום אחר ביקום במהירות,הם בונים את הסכמה של דף הנייר למשל,שאם חללית תוכל לנסוע בשני מימדים,החלל כמו יתקפל לדף המקופל לשניים,כך שחללית תוכל להגיע ממקום A למקום B בקיצור דרך עצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאמר שגם במהירות האור אדם לא יגיע חי לחור השחור הקרוב ביותר שכח משהו. ככל שאתה זז יותר מהר הזמן זז יותר לאט. כלומר אם מביאים אדם למהירות שקרובה למהירות האור הוא יכול להגיע למקומות מרוחקים אלפי שנות אור בלי להזדקן. זאת גם אחת הבעיות הגדולות בטיסה מהירה ולכן אני מאמין שאם לא נפוצץ את עצמנו בשלב מסוים נעדיף את הטיסה הבין מימדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון, ככל שזזים מהר יותר הזמן זז לאט יותר. היה ניסוי כזה שלקחו מטוס סילון (עם טייס) ושעון מיוחד, אני לא זוכר איך

בדיוק קוראים לו, אבל מה שחשוב זה שכאשר המטוס חזר אחרי שטס במהירות מאוד מאוד גבוהה מצאו הבדלים בזמנים שבין

הקרקע לשעון שבמטוס. (ההבדלים היו מזעריים אבל בכל זאת, זאת איננה מהירות האור או אפילו קרוב...) וזאת ההוכחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

unknown

אתה גולש פה לתיאוריות שקצת סותרות לטעמי את מטרת הדיון לפי פותח הדיון אבל אני אפתח את מה שאמרת...

התיאוריות הבדיוניות שכיום מדברות על מסע בחלל הן:

1)מעבר בחורי תולעת-חורים שחורים,מכיוון שהם כל כך מסיביים באנרגיה שלהם,יוצרים עיוות בזמן מרחב ,עד כדי כך שמדענים טוענים (Cראשם הוקינג) שאם תחיה את המעבר בכניסת לחור שחור,אתה "תשתגר" למקום אחר ביקום.

התיאוריה משערת שיכול להיות שהחורים יחזירו או יקפיצו אותך בזמן,ישגרו אותך למקום אחר ביקום.

מה שבטוח שבכניסה לחור שחור,כל חוקי הפיזיקה המוכרים לנו נעלמים.

2)מעבר בין מימדים-מדענים טוענים שאם חללית תוכל לנצל מעבר במימד השני או במימד אחרהיא תוכל לנסוע במהירות ולהגיע למקום אחר ביקום במהירות,הם בונים את הסכמה של דף הנייר למשל,שאם חללית תוכל לנסוע בשני מימדים,החלל כמו יתקפל לדף המקופל לשניים,כך שחללית תוכל להגיע ממקום A למקום B בקיצור דרך עצום.

זה לא מה שאמרתי.

אם היית קורא כמה הודעות לפני היית רואה שבסה"כ הסברתי לThe Game למה האפשרויות שהוא נתן הן לא מציאותיות בעתיד הקרוב ואולי הרחוק...

ד"א: אין שום תאוריה שגורסת כי אפשר לקפוץ בזמן בחור שחור, הדבר היחיד שיודעים הוא שהזמן זז מאוד מאוד לאט בסביבתו עד כדי כמעט עצירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי האדם עצמו לא ימות, אבל תנסה אתה להיות אלפי אם לא מילוני שנים בחללית...מה יקרה על כדור הארץ עד שהוא יגיע לשם?

כנ"ל חללית לא מאויישת.

עריכה:

היום חשבתי על עוד רעיון, משהו סגנון הרכבת הרים "סופרמן, הבריחה" למי שמכיר...

מסילה באורך מסויים שבשלב מסוננים עושה פניה של 90 מעלות לכיוון השמיים. המעבורת+כמה טילים שצריך "ישבו" על מין קרון, בשלב מסויים לאחר הפניה הקרון יעצך עצירה מוחלטת והטילים ידלקו זה יגרום לכך שהמעבורת לא צריכה להתרומם בעצמה וחלק גדול מהאנרגיה ההתחלתית פשוט יסופק ע"י הרכבת.

אגב, אם אתה שואלים איך להניע את הרכבת אז אפשר בטכנולוגיה של מגנטים חזקים. יוצרים מן מערך מגנטים שקודם מושכים ואחרי זה דוחפים, אפשר להגיע למהירות מאד יפה עם הרבה כוח.

כמובן שצריך מסילה מאד מחוזקת כדי שהיא לא תמוטט אחרי הפניה החדה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

טוב בכל התאוריות שהבאתם אני ממש לא מבין אבל בחורים שחורים יש לי הבנה מעטה ,

בואו נניח שיש חור שחור שניתן להגיע אליו תוך זמן קצר , כידוע כוח המשיכה של החור השחור הוא עצום עד שאפילו האור בעצמו לא מצליח לברוח משם , לכן נוצר שם גם מעין "בור" בזמן , עכשיו נוצרות מספר בעיות:

נניח שגוף הגיע לאזור החור השחור ומתחיל להשאב פנימה , בגלל כוח המשיכה העצום הגוף בהכרח יתפרק שכן הצד שקרוב למרכז החור השחור ישאב בעוצמה גדולה בהרבה מאשר הצד הרחוק ( אפילו שהריחוק הוא יחסי ).

אפילו אם הגוף לא יתפרק עדיין יתכן שבגלל ה"בור" בזמן יגיע הגוף לאזורי זמן "בעייתיים" ויתפרק בגלל שכל חלק יתנהג לפי קצב זמן שונה.

הגוף לא יוכל לכוון את עצמו בתוך החור השחור שכן החור הזה שואב אותו בעוצמה שכל מנוע שהוא לא יוכל להשפיע עליה כלל.

הגוף לא יוכל לשדר מידע החוצה שכן החור השחור לא מאפשר לשום דבר להמלט משם.

אפילו אם יתבצע "שיגור" של הגוף בזמן ובמקום די סביר להניח שה"גוף" יגיע למספר מיימדי זמן וכן יתפרק לאנרגייה טהורה.

דיברו על "ייצור" של חור שחור , אבל כדי לייצר אחד בינוני זקוקים למסה אדירה בקנה מידה קוסמי (כ - 1000 שמשות) , בכל גלקסייה ישנם בדרך כלל עד 2 חורים שחורים שנמצאים בדרך כלל במרכז הגלקסייה ונבנו במשך מלייארדי שנים עד שנהיו חורים שחורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה שטויות בת'רד אחד.

קודם כל אתם מדברים על מסע במהירות האור כדבר שבשגרה, כלומר מתעלמים לגמרי מתיאורית היחסות,

שלמיטב ידעתי עדיין תופסת בעולם המודרני כיום. תבינו, כיום לא ניתן להגיי למהירות קרובה למהירות האור,

שלא לדבר על מהירות האור עצמה. אלא אם כן אתם חיים בסרטי בדיוני אז כמובן הכל אפשרי

שנית, אתם מדברים על תיאוריות דמיוניות כל כך (למשל ה subspace) שעדיין רחוקות מלהיות מוכחות ויותר

השערות של מדענים, וגם לא של רובם.

שלישית, הפתרון של הבנין שיגיע עד האטמוספירה הוא כל כך מגוחך עד שמדהים איך אנשים לקחו אותו ברצינות.

אטמוספירה של כדור הארץ משתרעת עד 2000+ קילומטרים לגובה, כולל כל השכבות ולא השכבה הראשונית

שהיא בערך 50 ק"מ כמו שאמרו. ובכלל כל הרעיון של בנין בגוה כזה היא שטות אחת גדולה, ואני מקווה שאני לא

צריך להסביר למה.

ובכלל, אם אתייחס לכל הנושא של מסע בחלל, הרי שתחום הזה עדיין רחוק מהבנתם של בני אדם, מה שאנחנו יודעים

הוא אפילו לא קצה הקרחון, וכמובן הטכנולוגיות השונות שאולי ימציאו בעתיד יבוא כפתרון למסע בחלל, אבל בינתיים

הדבר לא נראה באופק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנכתב הספר ההוא על קפטן נימו (השם זרח מפרכוני) הוא גם נחשב למגוחך. כיום הוא מיושם. נכון שהאנרגיה שהוא דיבר עליה לא בשימוש בצוללות אבל דברים ממש דומים בשימוש בלא מעט תחומים. זה ידוע שהמדע הבדיוני תמיד מקדים את המדע אבל פחות ידוע שזה בהרבה פחות ממה שאנחנו חושבים. כל הננובוטים שמדובר עליהם במדע הבדיוני כבר בפיתוח. יש אבטיפוס למחשב בננוטכנולוגיה, ואני מנחש שננובוטים לא יאחרו בהרבה. עוד 50 שנה הם כבר יהיו פה לדעתי.

לפני 200 שנה הרעיון של תעופה היה אבסורדי, תסתכלו מה קורה מסביב, לפני 100 שנים טיסה לחלל היתתה בדיחה, גם שם היינו. לפני 5 שנים תיירות בחלל הייתה נחלת הוליווד, היום הרוסים כבר מציעים ירח דבש בחלל!

למה נראה לך שכל הדברים האלה רחוקים כלכך?

נ.ב: הרעיון של מעלית בהחלט מגוחך, לא מבחינה טכנולוגית אלא כלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DEADTDDY, אתה בטח מתכוון ל20K מיל מתחת למים

ואל תשכחו, הרעיונות שנמצאים בסיפורי בדיוני, הם עתיד הרחוק של הטכנולוגיה שלנו. נתנו הרבה מאוד דוגמאות בערוץ 8 כמו מנוע יונים ושאר דברים שפרחו מזכרוני.

עוד משהו, מישהו פה הזכיר שנמצאו הרבה מאוד דברים שמהירים יותר ממהירות האור. כל זה נכון לעכשיו זה בולשיט!. אני עשיתי קורס במכון ויצמן לפני שנה ושם אמרו לי במפורש שלא נמצא שום דבר אשר נע מהר יותר ממהירות האור. כשימצאו משהו יותר מהיר ממהירות האור, זה ינפץ אלפי תיאוריות ויפתח עוד אלפי תיאוריות חדשות.

אז אם מישהו טוען שיש משהו שנע במהירות יותר גדולה, אז שיתן לינק או הוכחה כלשהי (ולא, חור שחור זאת לא הוכחה למרות העובדה שהוא מעקם את המרחב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי משהו גאוני!!!

קיצר איך מגיעים לירח יותר מהר ובפחות דלק?

פשוט מוסיפים עוד מיכל עצום מלא בנייטרו!!

ואז כשעוברים תבטפוסרימה (איך שכותבים את זה ;D) מדליקים את הנייטרו ואז וווששששששששש אתה בירח (או לאיזה מקום מרוחק זה חוסך איזה שנת אור ככה...) ;D ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...