אז מה הויסקי שלכם, ומה אתם ממליצים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה הויסקי שלכם, ומה אתם ממליצים?

liav12

Recommended Posts

איזה וויסקי אתם מעדיפים? סינגל מאלט, בלנדד, אולי גריין? תנו חוו"דים בכיף...מעניין אותי לדעת הרבה מה אנשים שותים.

אני אישית, לא אהבתי וויסקי עד לפני שנה בערך, וכמו שאומרים כנראה טעם נרכש, הכל התחיל כשבאה לי דודא בבית פתאום לוויסקי...פירקתי אותו ערב 3/4 בקבוק בלאק לייבל, משם התחלתי. ואני מדבר בתור בחור שלא יכל להריח את זה.

אז אני אתן את שלי על פי דרגים, ויעדכן בכל פעם שננסה משהו חדש שמלהיב אותי:

1. סקאפה 14/16 - המועדף עלי, הטעם שלו מזכיר לי דבש וקצת מליחות, הכי טעים שיצא לי לטעום עד היום. וטעמתי לא מעט.

2. ג'נטלמן ג'ק - המתיקות של הטנסי המעולה הזה שנמס לי בפה בכל שלוק...אחח, שלא נדבר על הג'ק SILVER...ליגה אחרת לגמרי (47 אחוז אלכוהול).

3.ניקה - מותג יפני מתחרה של ימזאקי, על כל דגמיהם אהבתי! במיוחד במיוחד את ה CASK STRENGTH, אדיר, (52 % אלכוהול, עם טיפה של מים או בלי פשוט מעדן)

4.גלנליווט - התחלתי מ 12 והיום אני גם ב 15, פשוט עדינים מלוחים ומתקתקים עם ארומת וניל ובכלל ארומות פירותיים...פשוט מעולה למי שאוהב סינגל מאלטים ומתחיל.

5.Bow Mor - וויסקי מעושן מעולה, חזק וכבד אבל אני אוהב. רק עכשיו הזמנתי 3 בקבוקים דרך זמן אמיתי שהיה במבצע....כן אני שותה הרבה בערך בקבוק / 2 בחודש חח.

וזה לבנתיים מה שעולה לי בראש, אני מתאר לעצמי שיש פה אנשים עם נסיון באלכוהול, אז יאללה אני מעוניין בלשמוע חוו"ד.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי, בתור חובב וויסקי נלהב - יצאת קצת מפרופורציה.

נתחיל בזה.. שאתה פחות או יותר אוהב הכל.

שזה לא רע, זה פשוט מראה על חוסר הבנה בסיסי.

- לשתות בקבוק בחודש וחצי? אתה אלוכוליסט לא חובב וויסקי.

- סיימת שלושת-רבעי בקבוק בלאק? אני מקווה שזה היה הבקבוקים הקטנים של ה 50 מ"ל,

ולא שלושת-רבעי ליטר, נגיד.

אני בכל אופן, חובב וויסקי אירי, שנחשב עדין.

המותג המועדף עלי זה ג'יימסון, בד"כ בגירסא של 12 שנה.

נקי. בלי קרח ובלי מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה טעם יש לך, ואל תקשיב לזה שמעלי. אנשים המגדירים "אלכוהול" כתחביב נהנים מהטעם, וכמוני רואים בשיכורת בסך הכל בונוס רציני :)

תמשיך להתנסות בטעמים חדשים ולחפש אחר החדש והמיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית אני גם חובב וויסקי - אבל רחוק מלגמור בקבוקים

כרגע בבית יש לי:

גלנפידיך 15 שנה (שהשאיפה היא שאני אקנה מתישהו את ה-40 שנה) - סינגל (ואחד מהטובים)

BLACK GROUSE - בלנדד עם טעם מעושן חזק

ARDMORE - סינגל עם מעושן חלש

לא מזמן סיימתי בקבוק של - BLACK BUSH של בושמילס - בלנדד אחד הטובים והמעניינים

אני גם מאוד אוהב בירה (כ-3 ליטר בשבוע - בעבר הייתי מגיע גם ל-5)

בקבוק וויסקי לוקח לי בערך חצי שנה וזה עם עזרה של חברים (כוסית פעמיים בשבוע בערך)

אני נהנה מהטעם - בשביל לדפוק את הראש יש דברים אחרים (ואין לי כמעט צורך לדפוק את הראש - זה נדיר)

בהצלחה ו-

http://www.youtube.com/watch?v=f5B28w51ygQ

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכוהוליסט אני רחוק מלהיות, אני רזה והשתכרתי פעמיים בחיים שלי :)

ועוד אני עבדתי ועוד עובד כברמן כבר שנתיים.

אגב לזה שמעליי, הגלנמורנג'י 18 נמכר אצלנו בדיוטי פרי(אני עובד שם) , 2 ב 200 דולר :P

זה מפתה אותי...חח.

אני שותה כוס וויסקי אחת ל 2 - 3 ימים. כוס אני מדבר על שוט, כ 50 CC, במסיבות אני לרוב לא שותה, אז להיות אלכוהוליסט אני רחוק מלהיות, בטח שאני יוצא כל סופש :)

אגב כמו שרשמתי, האהוב עלי הוא סקאפה, לרוב העדינים יותר עם חיבה ונטייה למעושנים קלות עד כבד... :)

טעמתי את כל הסוגים שרשמתם כאן, ההעדפה האישית שלי היא לא מקובעת, אני אוהב לנסות דברים ובמיוחד סינגל מאלטים, אני לא אומר "לא" לוויסקי אלא מקבל פניו בברכה... :smile1:

אלא אם כן מדובר בבלנדד רע מאוד כמו הרד לייבל J&B וחבריו, שזה בשבילי אציטון...היחיד שאני יכול לשתות מהרמה הזו הוא באלנטיינס שעוד זורם, והיחיד גם שאני יערבב עם קרח :P

מה קרה כל הפורום ורק ארבעה אנשים חובבי וויסקי??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקופת Pre-Ireland היתה רוויה בג'ק דניאלס, אבל מאז אני שותה בעיקר Black Bush - לפני שבועיים בערך שתיתי מנה של ג'ק וממש ממש לא אהבתי את הטעם.

בבית כשאני במצב רוח טוב סביר להניח שתמצא לידי מנה של שיבס ריגל 12

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום שיבס אני לא יכול לשתות, הוא פשוט חריף ורע לי. בושמילס שחור הוא מאוד נחמד כי השיטת יישון שלו בחביות השרי נותנות לו עוד קצת מתיקות שאין לרגיל, ובגלל זה אני גם אוהב אותו, אבל אם כבר מתוקים אני מת על הג'נטלמן ג'ק, פשוט אדיר.

הגלנליווט 15 מיושן גם הוא בחביות שרי וגם המקאלן הירוק (שעבר שינוי מהבקבוק הכסוף עם ה 12 שנה על התוית), והוא גם בשרי.

שווה שווה לנסות..אני יכול להגיד שמאז שעשיתי קורס ברמנים ובאמת נפתחתי לנסות טעמים חדשים (אחרי שלא יכלתי להריח ויסקי לפני כשנה), אני מאוד שמח מזה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כנראה מהפשוטים מאוד....

כוס Lowball של בלאק, עם קובייה אחת בלבד של קרח.

נותנים ערבוב קל, ויוצאים לדרך...

גם גולד נהדר, אבל הוא קצת יקר לי...

*אני לא אשכח, מסיבת רווקים לפני שנה של חבר.. קנינו 2 בקבוקים של בלו לייבל מהדיוטיפריי.. 2000+ שקל.

כאב הלב לראות אותם נגמרים תוך 3 דקות, שעשרים ומשהו איש הרימו כוסית לחתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמות החפירות שאני מסוגל לתת כאן על ויסקי...

כדי שאני אמנע מזה אני אתן רק את רשימת המומלצים שלי :)

מאלטים

אני אישית חובב מעושנים אך עד לרמה מסויימת לאפרוייג למשל אף פעם לא תמצאו אותי שותה.

1. טאליסקר - הפייבוריט שלי כבר מאז שהתחלתי לשתות מאלטים, יצא לי התענוג גם לנסות את גירסת המהדורה המוגבלת של 24 שנה פשוט מדהים. (כניסה מצויינת למאלטים לאלה שחובבים ג'וני אדום)

2. כפי שאמרו מעליי, סקאפה.

3. לאגבולין, לא מבין איך עוד לא ציינו אותו פשוט אחד המאלטים היותר אהודים בעולם ויש סיבה על כך.

4. גלן קינצ'י, אחד מהויסקים הבודדים שנותרו בLowlands, מאוד עדין ומתאים לקהל מתחיל וגם לנשים.

5. ארדברג, זה ויסקי שפשוט חובה להתמזמז איתו ולתת לו את הזמן שלו להיפתח.

6. קרגנמור אחת מהלבבות של ג'וני גרין. (נהוג לקרוא למאלט שמשתמשים בו לעריבוב בבלנדדים לב)

בורבון

1. מספר אחת שלי הוא ללא ספק Woodford Reserve (ניתן להשיג רק בדיוטי), פשוט מדהים.

2. Knob Creek, לא לבעלי לב חלש.

3. Makers Mark, דומה מאוד בטעם לWoodford אבל יש לו קצת יותר חספוס.

בלנדד

1. Dimple, בדר"כ אני לא חסיד בכלל של בלנדדים אבל יש לו פינה חמה בליבי.

2. שיבס רויאל סאלוט, המוצר היחיד שלהם שאני יכול להגיד שבאמת מקבלים ממנו תמורה.

3. ג'וני ווקר גולד, לא שווה את הכסף כי יש כל כך הרבה יותר אופציות של מאלטים טובים באותו מחיר אבל בהחלט ויסקי מצויין.

4. גרנטס אייל קאסק, מאוד חלקלק ביחס לבנדד והטעמים של השיטת יישון בחבית פשוט עשו את שלהם.

על אירים לא תמצאו אותי ממליץ, כבר לא מסוגל לגעת בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, איך שכחתי את הלגאבולין :P הוא צריך להיות בטופ אתה צודק!

ואני מקנא בך על הטליסקר 24...איך הגעת לזה :P

את הארדבג עוד לא יצא לי לנסות, מקווה שבקרוב.

לגבי הבורבונים, הסינגל קאסק של Four roses היה אחד הדברים הכי טובים שטעמתי.

ואגב אם לא יצא לך לנסות את הניקה היפנים למינהם, אפילו סופר ניקה שהוא בלנדד מעושן מעולה, כדאי לך, פשוט מומלץ אני התאהבתי בלגימה הראשונה בכולם. רק חבל שהם יקרים בטירוף, ה 10 שנים עולה 100 דולר אצלנו בדיוטי פרי.

אבל אחלה טעם!

Kenny - בלו לייבל זה בזבוז לדעתי, הכסף הולך על השם, היחיד שאני רוצה לנסות שוב זה הגרין לייבל, למרות שהדאבל בלאק שהוא גרסה משופרת לבלאק לייבל ויותר מעושנת הוא מאוד מאוד נחמד, אבל בלנדד, הגרין הוא סינגל שמורכב מ4 מאלטים סה"כ, שווה נסיון לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהרמה הממוצעת של וויסקי במחיר סביר (200-300) אני מאוד אוהב את הג'נטלמן ג'ק.

הוא קצת ייותר מתוק ועדין מהשאר. אם זאת הדבר שאני הכי שונמא בוויסקי זה שהוא יורד נקי,

אני אוהב את הצריבה הזאת בגרון, גורם לך להרגיש שכל חיידק מת שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתה אבסינט, לא רק החיידקים ימותו שם

:smile1:

ולצערי הג'נטלמן ג'ק פה באיזור ראשל"צ היחיד במחיר נורמלי שמצאתי, ואני מתכוון "נורמלי" היה 300 שקל...משוגעים פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...