זכרונות-האם לתת עדיפות ל שני מודולים של 4GB לעומת 4 מודולים של 2GB - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זכרונות-האם לתת עדיפות ל שני מודולים של 4GB לעומת 4 מודולים של 2GB

ilan_td

Recommended Posts

היי

אני חדש בפורום

מקווה שלא עובר על הכללים (:

אני עומד לרכוש מחשב חדש בקרוב מאוד

מעבד-intel i7 2600k

לוח אם -גיגה בייט GA-P67A-UD4-B3

אני מעונין ב-8GB זיכרון RAM ולהשקיע 500-600 ש"ח ברכיב זה

השאלה שלי האם זה משנה אם לשים שני מודולים של 4GB או ארבע מודולים של 2 GB (שהם זהים לגמרי בכל הפרמטרים חוץ מהנפח)?

מה שחשוב לי זה -יציבות.ביצועים

אני לא מתכוון להגדיל נפח בעתיד כך שאין לי בעיה עם העובדה שאני תופס את כל הסלוטים

אני שוקל לרכוש את אלו-זה יצא 460 ש"ח ל-8GB

‎2x2GB G.Skill Ripjaws X Edition Dual Channel

Model‎ ‎ F3-12800CL9D-4GBXL‎

‎ ‎ ‎Designed For Intel Sandy Bridge CPUs‎

‎ Main Board‎ ‎ intel‎

‎ System‎ ‎ Desktop‎

‎ System Type‎ ‎ DDR3‎

‎ M/B Chipset‎ ‎ Intel P67‎

‎ CAS Latency‎ ‎ 9-9-9-24-2N‎

‎ Capacity‎ ‎ 4GB (2GB x2)‎

‎ Speed‎ ‎ -1600 (PC3 12800)‎

‎ Test Voltage‎ ‎ 1.5 Volts‎

‎ Registered/Unbuffered‎ ‎ Unbuffered‎

‎ Error Checking‎ ‎ Non-ECC‎

‎ Type‎ ‎ 240-pin DIMM ‎

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ilan_td וברוך הבא לפורום,

1. מה יהיו השימושים במערכת?

2. האם מתוכנן OC בשלב כלשהו?

ההמלצה לזכרון היא תמיד זהה. קנה את הזכרון הזול ביותר מחברה מוכרת מהסוג (DDR3 במקרה זה), המתח והנפח הרצוי לך. אני באופן אישי חושב שכל עוד ההפרש במחיר לא משמעותי, אז עדיפה תצורת 2x4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך שימושים מיוחדים במחשב אז בכלל לא שווה להשקיע ב- 8 ג'יגה , 4 ג'יגה זה מעל ומעבר למשימות רגילות (משחקים, מוזיקה, סרטים, אינטרטנט וכד')

בנוסף, כדאי שתדע שכמעט ואין הבדל בביצועים בין 1600 ו- 1333

ההמלצה שלי לקנות שני סטיקים של ולא 4, מאפשר שדרוג עתידי (אם יש צורך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיפות לקיט של 2x4GB. כשאתה ממלא את כל הסלוטים של הזכרונות, היציבות ב OC תלך פייפן, לא תגיע רחוק במיוחד.

יש לך סימוכין לטענה הזו? נראה לי הזוי משהו, מהנחה שמשתמשים בזכרונות זהים (חוץ מהנפח, כמובן) בשני המקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה על העזרה

השימושים שלי במחשב זה בעיקר משחק מחשב Starcraft 2

סרטי HD צפייה בעיקר ומעט קידוד

oc לא מתוכנן למרות שדי בא לי לנסות בשביל הכיף

החלטתי ללכת על 8GB גם אם זה מעט מוגזם מכיוון שהזכרונות כעת אם אני לא טועה די זולים

ושמתי לב מניסיוני האישי שבדרך כלל אם אני לא שם בהתחלה כמות גדולה אני כבר לא משדרג

וחוץ מזה קיבלתי אישור ממשרד האוצר (אישתי) אז חבל לפספס (:

העניין הוא שהופתעתי לקרוא באתרים של יצרני הזכרונות שמלבד נתוני הנפח,CL,מתח ומהירות גם מציינים עבור איזה chipset הזיכרון מיועד (P67 x58 וכו)

כך שלא מצאתי בחנות שממנה ארכוש KSP זיכרונות 2*4gb המיועדים ל P67 במחיר טוב אז חשבתי לקנות4*2GB

יש הבדל במחיר של יותר מ 250 שקל מה שגרם לי להעלות את התתלבטות לפורום

גם ממה שקראתי באתר של הזכרונות שמתאימים למעבד צריכים להיות 1.5 V דבר שמגביל את ההיצע הקיים

בכל אופן ממש תודה על העזרה אני כנראה ארכוש שני מודולים של 4 למרות שהעלות תועלת פחות טובה

כדי להשאיר לי יותר אפשרויות בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. 4GB הם ממש די והותר עבור משחקים וכל שימוש אחר של משתמש ביתי ממוצע. זה לא שאי אפשר לקנות זכרון, אבל זה קצת חבל. בכלל לא בטוח שלאורך חיי המערכת הנוכחית תזדקק ליותר מ-4GB של זכרון.

2. תדר ותזמונים הם נתון שאתה די יכול להתעלם ממנו מכיוון שאין להם שום השפעה בפועל על ביצועי המערכת. אתה זקוק לזכרון בתדר 1333/1600 וההמלצה היא לקנות את הזול ביותר שאתה מוצא מחברה מוכרת במתח עבודה של 1.5V (רצוי).

3. הזכרונות לא מיועדים לערכות שבבים שונות. בדורות האחרונים של Intel יש הגבלה למתח העבודה של הזכרון שמומלץ לשלב במערכת. כדי להקל על הזיהוי חלק גדול מהזכרונות משווקים כ"זכרון ל- ix בלה, בלה, בלה". כמובן שבפועל הם לא שונים בכלום מזכרון בעל נתונים דומים עד זהים שאינו משווק בצורה כזאת. אתה צריך פשוט למצוא זכרון שעונה על הצרכים שלך ואז לקנות אותו ללא שום קשר לאופן שבו הוא ממותג או משווק.

4. ביצוע OC לפלטפורמת SB הוא די קל אבל:

א. איזה מעבד בכלל יהיה לך במערכת (בלי קשר לדגם אתה צריך מעבד עם סיומת K כדי לבצע OC)?

ב. נכון להיום אתה צריך לוח המבוסס על ערכת השבבים P67 כדי לבצע OC (על איזה לוח חשבת?)

ג. אתה צריך ספק כוח מתאים וגוף קירור מתאים.

ד. נכון להיום אין שום צורך לבצע OC למעבדים שכאלה. OC, אם בכלל, יועיל רק בנקודת זמן מאוחר למדי שבה המעבד כבר "יתיישן".

מהחנות שציינת זכרון שיתאים הוא 1x4GB RipJaw Edition בתדר 1600 או 1x4GB 991770‎ בתדר 1333.

אם אתה "מתעקש" על קניית 8GB פשוט קנה 2 יחידות של אחד מהזכרונות הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחדד את עניין התאמת הזכרון לצ'יפסט:

G.SKILL למשל, רושמים במפרטים שלהם (באתר) על איזה לוח אם/צ'יפסט הם בדקו את הזיכרון, אבל זה לא אומר שהזיכרון לא יכול לעבוד עם צ'יפסט אחר

לגבי מתח עבודה אז מאוד מומלץ לקנות שהמתח שלהם מתאים למתח שרשום במפרט של לוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

מפרט המחשב

לוח אם גיגה בייט GA-P67A-UD4 B3

מעבד INTEL i7 2600k

שלושה דיסקים קשיח westran digital black cavier 1TB 64MB

זיכרון 8GB 1.5V DDR3

ספק כח AX 750W GOLD ACTIVE (אחריות 7 שנים)

כרטיס מסך GTX 275 ׁמעביר ממחשב קודם

מארז thermaltake VH6000

windows 7 ultimate 64 bit

האינפורמציה לגבי עניין התאמת הזיכרון לציפסט היא קריטית מאוד חשבתי שיש משהוא אמיתי בHARDWARE שגורם להתאמה זו

אם כך זיכרון זה יתאים לי למרות שהוא רשום ל P55 נכון?

הוא גם מאוד זול 2*4GB יעלו רק 460 ש"ח

ושוב תודה לכולם

‎1x4GB G.Skill RipJaw Edition‎

‎Warranty‎ ‎Lifetime‎

‎ Model‎ ‎ F3-12800CL9S-4GBRL‎

‎ System‎ ‎ Desktop‎

‎ System Type‎ ‎ DDR3‎

‎ M/B‎ ‎ Chipset‎

‎ Intel‎ ‎ P55‎

‎ AMD‎ ‎ 790 Series‎

‎ AMD‎ ‎ 890 Series‎

‎ CAS Latency‎ ‎ 9-9-9-24-2N‎

‎ Capacity‎ ‎ 4GB (4GB x1)‎

‎ Speed‎ ‎ -1600 (PC3 12800)‎

‎ Test Voltage‎ ‎ 1.5 Volts‎

‎ Registered/Unbuffered‎ ‎ Unbuffered‎

‎ Error Checking‎ ‎ Non-ECC‎

‎ Type‎ ‎ 240-pin DIMM ‎

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לקבל חוות דעת על מפרט מלא (מומלץ), פתח בבקשה דיון בפורום מפרטי מחשב.

כמה הערות בנוגע לרכיביםשל פורום זה:

1. תעשה לעצמך טובה ותקנה את ה- i5-2500K. עבור השימושים שלך אין לך שום צורך ב- i7-2600K שלא ייתן לך שום דבר שלא ייתן ה-2500K, ופשוט חבל על הכסף (ולא מדובר בסכום פעוט).

2. למה דווקא את ה-GA-P67A-UD4 ולא את ה-UD3?

3. בקשר לזכרון כבר אמרתי. לדעתי לא נחוץ לשימושים שלך לקנות כבר עכשיו 8GB.

עוד כמה הערות שלא קשורות לפורום הזה ודיון בהם בהרחבה יש לעשות בפורום המתאים. אפשר להתייעץ לגבי כל רכיב בפורום המתאים לו, ואפשר להתייעץ לגבי כלל המפרט בפורום מפרטי מחשב, מה שיותר נוח/עדיף לך.

1. יש מומלצים יותר (פרטים בסטיקי כוננים מומלצים שבפורום 'אמצעי אחסון').

2. הספק כוח מוגזם לגמרי ומיותר לגמרי. חבל לקנות כזה ספק כשהמערכת שלך צפויה לצרוך הרבה פחות (הספק גם לא יעבוד ביעילות גבוהה במיוחד ככה).

3. אני לא בטוח כמה הכרטיס הגרפי הזה מתאים למשחקים (אבל אני לא מבין גדול בכרטיסים גרפיים). באיזו רזולוציה אתה מתכוון לשחק?

בגדול המערכת הי די Overkill וניתן, ולדעתי אף רצוי מאוד, להפוך אותה למשתלמת ומאוזנת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...