משתמש טרי בלינוקס - זקוק לעזרתכם בכמה דברים קטנים - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתמש טרי בלינוקס - זקוק לעזרתכם בכמה דברים קטנים

Recommended Posts

שלום,

לא מזמן התקנתי את לצד 7 שהיה המערכת הראשית שלי.

לאחר שהתעסקתי עם אובנטו אני כבר לא עושה בוט לווינדוס כמעט.

יש לי רק כמה בעיות שבגללם אני צריך להפעיל את ווינדוס:

1. הכרטיס מסך שלי הוא מסדרת ATI X800, כבר הבנתי שיש ללינוקס בעיה עם דרייורים לATI אבל האם בכל זאת אפשר להשיג דרייור נורמלי לכרטיס הזה? משחק דיי פשוט כמו nexuiz לא עובד לי חלק.

2. בווינדוס אני משתמש ב-mpc-hc כנגן שלי. ניסיתי למצוא תחלופה אבל לא הצלחתי.

התקנתי את smplayer על פי כמה המלצות אבל כל כשאני מריץ עליו סתם נגיד קובץ mkv 720p הוא לא מתקרב אפילו ללעבוד חלק.

VLC אומנם עובדת טוב אבל הבעיה שלי איתה שכאשר אני מריץ או אותו קובץ MKV עם כתוביות בפורמת SUB הכתוביות מופיעות אבל לא נעלמות וכתוביות אחרות "נערמות" אחת על השניה (דבר שלא קורה בmpc-hc) וגם אין שליטה מלאה על גודל הכתוביות וכו' (אפשר לבחור רק: "קטן", "גדול" וכו'..)

3. עוד דבר שמציק לי ואני לא כל כך יודע למה :-) זה כאשר מעתיקים קבצים בין תיקיות או סתם דוגמא בין המחשב לDOK אז בחלון התקדמות העברה לא רשום מהי מהירות ההעברה, קיימת אופציה להציג נתון זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

לא מזמן התקנתי את אובונטו לצד ווינדוס 7 שהיה המערכת הראשית שלי.

לאחר שהתעסקתי עם אובנטו אני כבר לא עושה בוט לווינדוס כמעט.

יש לי רק כמה בעיות שבגללם אני צריך להפעיל את ווינדוס:

1. הכרטיס מסך שלי הוא מסדרת ATI X800, כבר הבנתי שיש ללינוקס בעיה עם דרייורים לATI אבל האם בכל זאת אפשר להשיג דרייור נורמלי לכרטיס הזה? משחק דיי פשוט כמו nexuiz לא עובד לי חלק.

2. בווינדוס אני משתמש ב-mpc-hc כנגן סרטים שלי. ניסיתי למצוא תחלופה אבל לא הצלחתי.

התקנתי את smplayer על פי כמה המלצות אבל כל כשאני מריץ עליו סתם נגיד קובץ mkv 720p הוא לא מתקרב אפילו ללעבוד חלק.

VLC אומנם עובדת טוב אבל הבעיה שלי איתה שכאשר אני מריץ או אותו קובץ MKV עם כתוביות בפורמת SUB הכתוביות מופיעות אבל לא נעלמות וכתוביות אחרות "נערמות" אחת על השניה (דבר שלא קורה בmpc-hc) וגם אין שליטה מלאה על גודל הכתוביות וכו' (אפשר לבחור רק: "קטן", "גדול" וכו'..)

3. עוד דבר שמציק לי ואני לא כל כך יודע למה :-) זה כאשר מעתיקים קבצים בין תיקיות או סתם דוגמא בין המחשב לDOK אז בחלון התקדמות העברה לא רשום מהי מהירות ההעברה, קיימת אופציה להציג נתון זה?

1. יש לי HD4550 ואכן הדריברים מפגרים...

יש דריבר רשמי שנקרא FGLRX, אם אתה משתמש במערכת מבוססת אובונטו תלחץ על Available drivers

ושם יש התקנה..

והדריבר שכנראה מופעל לך כברירת מחדל הוא שכנראה יותר טוב מfglrx

עדיף שתנסה את שניהם ותערוך השוואה יסודית.

2. בVLC תמיד יש שליטה על גודל כתוביות והכל... לי אישית אין בעיה, הגדרתי עברית, פונט הכל סבבה.

3. באיזה אתה משתמש? בעיקר באיזה סביבת שולחן עבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...