יהורם גאון: "המוזיקה המזרחית - זבל שהשטן לא ברא" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יהורם גאון: "המוזיקה המזרחית - זבל שהשטן לא ברא"

simonsix

Recommended Posts

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אומנם זה לא הז'אנר החביב עליי. אבל עצוב לשמוע מישהו במעמדו מתבטא ככה. ממנו הייתי מצפה שיבין שכל אחד מתחבר לסוג שונים. אחרי הכל, על טעם וריח לא מתווכחים. כל אחד והעדפותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתו לגמרי.

מטרה של = לשמח, לעורר רגשות, לתת אווירה

מוזיקה מזרחית לאנשים מסויימים = ^^, ^^, ^^

מבחינה אומנותית אין לי ספק שלפעמים מדובר בטינופת חד פעמית שבאה למכור. כאילו... המלל והמנגינה כל כך רפטטיבית ומגעילה שאין בזה טיפה אחת של אמנות. אבל שוב, מבחינתי האישית המוזיקה הזאת לא מעניינת לי את האוזניים אבל יש אנשים ששומעים ונהנים - שיבושם להם. רק חבל שהרבה אנשים לא נחשפים לכשרון שנדרש לעשות שחודרת הרבה יותר עמוק למחשבה מאשר מגרדת את הקליפה. זה שריר וכשלא עובדים עליו הוא מתנוון, ויש לא מעט אנשים מנוונים בנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם זה לא הז'אנר החביב עליי. אבל עצוב לשמוע מישהו במעמדו מתבטא ככה. ממנו הייתי מצפה שיבין שכל אחד מתחבר לסוג שונים. אחרי הכל, על טעם וריח לא מתווכחים. כל אחד והעדפותיו.

הוא לא אמר את זה כמו שמציגים את זה

הוא התכוון רק ל"פופ מזרחי" ולא לכל המוזיקה המזרחית\ים תיכונית

הוא גם דיבר על זמרים בתחום שהוא כן חושב שהם מוכשרים

וחוץ מזה הוא מזרחי בעצמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא דיבר בעיקר על רמת הטקסטים

אני משער שעוד לא יצא לו להקשיב לליריקה של אחד מהלהיטים הבאים...

:נזכרבימיהזוהרבהםהייתיעושהסיבובידאוויןבכיכרותשלהקריותעלהקורקינטוהבוםבוקס:

WRneo8GPXu0

Nwj87Mzr0i8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שיש רוק חרא כמו כל אלה עם החררר הההררררר ברררר ההההה

כמו שיש ישראלית חרא שדי לפתוח את גלגלצ כדי לדית על מה מדובר

כמו שיש פופ לועזי חרא

הפלא ופלא יש גם מזרחית ירודה ונחותה , ממש גאון היהורם גאון הזה .

יש המון מזרחית מעולה ואיכותית מי שירצה למצוא ימצא . מי ששונא כל מה מזכיר סגנון ים תיכוני ישאר בבורות ובשנאה עד הודעה חדשה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק.

יש מוסיקה שמשוייכת לז'אנר המזרחי ויש לה איכויות אבל הוא כיוון לראש הפירמידה,

למובילי הז'אנר כמו ליאור נרקיס דודו אהרון, פרץX3

ובעיקר לטקסטים הירודים כאשר הם בעצם מייצגים את הז'אנר כולו.

כשהייתי ילד, המוסיקה המזרחית היתה אחרת, שונה ואפילו מחתרתית.

היום, כגודל ההצלחה כך גודל זריקת הזין של של כותבי הטקסטים

או שפשוט אין שם כישרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת מציגה כמובן רק משפט אחד מתוך טקסט שלם שהוא אמר והציטוטים היו מותאמים לאותו משפט ולא בהקשר הסנסציוני שעושים מזה.

הוא בטח ובטח לא התכוון לצאת בהצהרה שכל המוזיקה המזרחית חרא כי הוא בעצמו עבד עם מלחינים מזרחיים בחייו, הבעיה היא שמוזיקת הפופ המזרחית שמושמעת היום בכל ערוץ (בעיקר 24) וכל מקום...פשוט נוראית, אין אפשרות לתאר את זה אחרת והבעיה היא שזה משפיעה על החינוך גם במודע וגם בתת-מודע שלנו

אתה לא רואה ילד עם פלאפון ששומע קלאסית בפול ווליום ,שחופרת לכול האנשים, באמצע האוטובוס אבל אתה כן רואה את זה עם ילדי הפלאפון ששומעים מזרחית, למה? לא ברור אבל זה בהחלט נותן לגיטימציה להמשיך ככה, "כי וואלק מה רע?", אני שומע כזאת בכל מקום כרגע, רואה ילדים אחרים עושים את זה גם, אז למה לא?

וככה גם הטקסטים החלולים שחודרים למוח. הקצב הפשוט שלא נותן למוח שלך אפילו אפשרות לשחרר אנזימים שיעזרו לחשיבה שלך או לרגיעה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעם וריח זה עניין של תוצאה סופית בלבד.

כמו כן, רוב מעריצי המוזיקה הם הדיוטות שלא מבינים במוזיקה דבר וחצי דבר.

לא מנגנים, לא כותבים, לא יודעים לקרוא תווים, לא למדו סולפז' ולא למדו את תאורית המוזיקה.

זה כמו שמישהו ששיחק כדור-סל מקצועי יודע להעריך את המשחק ברמה אחרת לגמרי מסתם אוהד,

כי מאחורי כל תחום שאתה בסה"כ מקבל כצופה או כמאזין, מסתתרת תורה שלמה.

לכן יהורם גאון, התייחס למוזיקה המזרחית דווקא מבחינה מקצועית ולא מבחינת "טעם וריח",

הוא אמר שיש שגיאות בעברית במילות השיר ושהמנגינות בסיסיות ופשוטות,

לא מדובר ב"טעם" אלא בחוות דעת מקצועית ולא פחות מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איז זקן ממורמררררררררררררר.

אייל גולן :

על חבל דק

ואני קורא לך

http://www.youtube.com/watch?v=cgj5Fv2GbtI

נאור אורמיה :

יוצא מדעתי

ישי לוי :

האחת שלי

תודה

אישה נאמנה

מצד לצד

דודו אהרון :

מאז ידעתי את

איתך זה לעולם

לא יפרידו בינינו

בחור רגיש

את אישתי

לירן אביב:

לילה לא שקט

נתנאל פרי

דרך חדשה

http://www.youtube.com/watch?v=4_Y1hrr3K6s

נעבור לנוסטלגיות

אילן נורי :

צועק חזק

שריף:

כמו מטורף

ועכשיו להכי חשוב, כל מי שלא אוהב את המוסיקה הזאת, שילך לה****ן. שישמע מה שבא לו, ולא ידבר עליה לרעה.

חחח בטח כשהוא שומע אחד כמוני עם שירים כאלה באוטו, הוא מתפוצץ מקינאה, ששומעים מזרחית ולא אותו.

הודעתך נערכה ע"י מנהל הפורום, באמת שאין צורך להשתמש בגופן כל כך גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו להכי חשוב, כל מי שלא אוהב את המוסיקה הזאת, שילך לה****ן. שישמע מה שבא לו, ולא ידבר עליה לרעה.

חחח בטח כשהוא שומע אחד כמוני עם שירים כאלה באוטו, הוא מתפוצץ מקינאה, ששומעים מזרחית ולא אותו.

את השפה המגעילה תשמור לחברים שלך, מיוט לשבוע. חבל שנלאץ להיות פה מישהו שעונה על הסטיגמה על אופיים של שומעי השירים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק שעל רוק ומטאל אפשר לדון בנושא להקות שנפלו ברמתם או להקות שעלו ברמתם אך עדין להישאר בפורמט שפה גבוה.

מנגד,מהרגע שמתחילם שיחה על שירים מזרחיים כל האוהדים הנלהבים שיש לז'אנר נכנסים למגננה ופותחים בשלל קללות לעבר אותם חבריה הנוטים לחשוב שלילית אודות הז'אנר המזרחי.

מקריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...