יהורם גאון: "המוזיקה המזרחית - זבל שהשטן לא ברא" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יהורם גאון: "המוזיקה המזרחית - זבל שהשטן לא ברא"

simonsix

Recommended Posts

מבחינה אומנותית אין לי ספק שלפעמים מדובר בטינופת חד פעמית שבאה למכור. כאילו... המלל והמנגינה כל כך רפטטיבית ומגעילה שאין בזה טיפה אחת של אמנות.

כי מילים כמו "הו הו הו רוזה רוזה רוזה רוזה את אהובה שלי" זאת אמנות מעשה בריאת אלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ועכשיו להכי חשוב, כל מי שלא אוהב את המוסיקה הזאת, שילך לה****ן. שישמע מה שבא לו, ולא ידבר עליה לרעה.

חחח בטח כשהוא שומע אחד כמוני עם שירים כאלה באוטו, הוא מתפוצץ מקינאה, ששומעים מזרחית ולא אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם אני נגד להכליל בכל דבר, אבל כמו שאמרו פה, מספיק לקרוא את הטקסט של השירים המזרחיים שכיום בראש המצעדים ולראות את הרמה הירודה של הטקסט, את השגיאות התחביריות שיש בכל חור, את חוסר ההיגיון המוחלט, והטמטום השופע. זה בנוסף לעובדה ש 80% מהשירים בז'אנר היום מתבססים על אותו מקצב בדיוק, אין מקוריות במוזיקה בכלל, זה אותו קצב דופק שכל כל פעם עם מילים מפגרות אחרות.

אם מעריצי הז'אנר כ"כ רוצים להוכיח שזה לא נכון, שיפסיקו להצביע במצעדים (ובמכירות הדיסקים...) לטמטום, ויחפשו (או לחילופין- יצרו) תוכן איכותי יותר בז'אנר, ויעלו אותו לראשי המצעדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתופף כבר 7 שנים, יצא לי לנגן (גם מזרחית) עם כל מיני חבר'ה, אני שומע כל ז'אנר שקיים נראה לי (כל עוד הוא לא מוגזם... אני לא כ"כ אוהב מטאל ולא מזרחית כבדה בעע) מג'אז ובלוז ורגאיי ופרוג רוק וגם מזרחית... הכל חוץ מקלאסית נראה לי

גדלתי בבית ששמעו בו גם מזרחית ואני אישית אוהב מוזיקה מזרחית מאוד, אבל לא את כל השטויות שהזמרים האלה שרים היום.

כמו שפופ של שנות ה60-70 היה טיפה יותר איכותי מהזבל של בריטני וג'אסטין וכל התצוגת אופנה הזאת, ככה גם קרה למזרחית.

בשנות ה70-80 המוזיקה המזרחית היתה יותר איכותית, בשנות ה90 התחיל גם המסחור של מוזיקה מזרחית, כמו כמעט בכל ז'אנר.

יש גם שירי רגאי שמנסים למסחר. אותו דבר קרה לרוק... תראו את כל הלהקות רוק החארטות האלה וכל הEMO הזה שהתחיל עם העליה של MTV לאוויר.

אז נותנים לאיזה משה פרץ (שבמקרה גם יש לו קול נחמד) לשיר שירים שמישהו כתב אותם בזמן שהוא חירבן ו"מלחינים" לו איזה שיר ביום וחצי ויוצא להיט..... נו, מה לעשות, מנסים לעשות כסף.

מוזיקה בימינו - 1) או שהיא מלכתחילה מנסה לגרוף כמה שיותר כסף, או ש 2)היא באה מהנשמה. מוזיקה כזאת לא מעניינת את רוב האנשים בימינו, וחבל.

במוזיקה יש כל כך הרבה מעבר ל"את אש, ג'ונגל שטרודל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך סימון,

באמת המוזיקה המזרחית לא נשמעת כמו בעבר.

מוזיקה טובה צריכה להעביר לך צמרמורות בגוף ולרתק אותך.

מוזיקה שנחשבת טובה: "טיפת מזל" של זהבה בן, "שקלים" של אייל גולן וכו'...

לא סתם אומרים: "אייל גולן של היום הוא פחות טוב מאייל גולן של פעם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן ים שטויות.

ישנה סיבה לכמות השירים ה"מזרחיים" בשנים האחרונות שרמת הטקסט בהם לא גבוהה במיוחד והלחן בא מתבנית דומה.

הסיבה היא: זה מוכר. נמכרים כמויות של דיסקים למרות הפיראטיות, הורדות סלולאריות, הם עמוסים בהופעות - נסה לקבוע זמר לחתונה

תוך חצי שנה.

אי אפשר לומר זאת באופן גורף על כל הז'אנר, ובוודאי לא על כמה קלאסיקות.

כאוהד אדוק של הז'אנר אני מוכרח לציין שישנם טקסטים ברמה גבוהה מכל מה שאתה שומע בגלגל"צ וכל הזבל הישראלי האחר (יש המון זבל)

כמה דוגמאות הם:

ליאור נרקיס - רגעי עצבות

תמיר גל - עינייך מספרות

http://www.youtube.com/watch?v=ia0Dz54ctSs

אייל גולן - בעירי

מושיק עפייה - המילים שבלב

דודו קדוש - איתך אני מאושר

http://www.youtube.com/watch?v=VBNSa1dUmh0

ועוד ועוד...

רוב השירים כתובים בעברית נכונה, תוך הקפדה על דיקציה ותחביר נכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הוא התכוון לזמרים ספציפיים זה עדיין לא אומר שזה בסדר... ואני אחד ששונא את המוזיקה הזאת,כל השירים אותו דבר ואותם מילים,

אוהב אותך אוהבת אותי בואי תלכי שונא אותך מתגעגע תחזרי אלי שבוי אלייך מה עשית לי ורק המוזיקה משתנה פה ושם..

בעבר שהמוזיקה המזרחית הייתה באמת איכותית ובעלת משמעות מסויימת היא הייתה "מוזיקת ערסים" והיום שזאת דפוקה וממוחזרת

של זמרים שמחפשים לעשות עוד כסף ורעש על הסינגל הבא שלהם אז זה נהיה ישראלית ולהיטים.. העולם דפוק

ומה לא בסדר בלהביע את דעתו לגבי שירים של זמר X? או לגבי קטגורית Y?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מילים כמו "הו הו הו רוזה רוזה רוזה רוזה את אהובה שלי" זאת אמנות מעשה בריאת אלוהים?

לא אבל חסרים שירים נורמלים יותר עם עברית טובה ?

http://www.youtube.com/watch?v=If4P6cF12SE&feature=related

אותו מסר פשוט כמו המון שירים מזרחים רק בעברית פי 200 יותר טובה

ובזמר מקצוען

הייתי מת שהעברית שלי תיהיה כזאת טובה

נכון שיש ליורם שירים דבילים כמו רוזה

כמו שלאריק יש את אדון שוקו

ולגידי את פרח שלי או פרח

העניין שבין שירים כאלו תמצא פנינות -מה שלצערי אין היום או לפחות לא מושמע במינסטרים

רק בחגים וימי משמעים ברדיו שירים נורמלים

וגבל עוד שיר של יורם

תקשיב לעברית -אני לא מצפה לזמרים היום לשיר בסגנון ישן כזה

אבל פאקינג שהעברית תיהיה נורמלית ושהמילים יתחברו טוב לא מצפה ל"שלל שרב " (של גידי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהוא היה צריך להגיד את זה, מה שאני אהבתי שבניגוד לשאר ה-"מתנגדים" לנורמות, הוא אומר את זה שהוא עדיין בעמדת כח, ולא לאחר שהעיפו אותו מהתעשייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם מבחינתי פופ מערבי מסריח כמו מזרחי

וGil28 דיפדפתי בלינקים שנתתה אבל סליחה חוץ מאיל גולן אף אחד לא נשמע כמו זמר מקצועי

לא שצריך בסוג הנחות הזה של המוזיקה

אני אומר ככה תשווה בין בועז שרבי בשיאו לאחרים ותבין -רק לגולן יש כישורים (שהוא לא משתמש בהם בשנים האחרונות )

לבצע שירים במקצועיות

היתר פשוט מסריחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו להכי חשוב, כל מי שלא אוהב את המוסיקה הזאת, שילך לה****ן. שישמע מה שבא לו, ולא ידבר עליה לרעה.

חחח בטח כשהוא שומע אחד כמוני עם שירים כאלה באוטו, הוא מתפוצץ מקינאה, ששומעים מזרחית ולא אותו.

התגובה שלך מראה למה המוזיקה(ולא כולה בעיקר הדור החדש שמורכב מכל הפרצים למיניהם) הזאתי רקובה, בגלל אותו ציבור (שכנראה שאתה משתייך אליו) ששומע אותה שרובו מורכב מערסים/פרחות חסרי חינוך, ערכים והתנהגות מבזה

אחד התענוגות הקטנות של החיים היא לעצור ליד אחד כמוך ברמזור ששומע מזרחית בפול ווליום בעונדה שלו עם הכובע נייק פשע שלו כשהכיסא שלו מוטה לתנוחה חצי שכיבה ולהדליק את המערכת שלי בפול ווליום, ואז לראות איך מתנפח לו הווריד מזה שהמערכת שלי קצת יותר חזקה משלו. :hat:

אוי גם אני אוהב לעשות את זה חח

ואני לא מבין אף פעם ערסים, למה שכל פעם מתנגדים למשהו שלהם הם חושבים שזה מקינאה?

quote author=קרירין link=topic=493859.msg4227746#msg4227746 date=1299700316]

גם מבחינתי פופ מערבי מסריח כמו מזרחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערסים, כל מילה רעה שתגיד עליהם יגידו שזה מקנאה. חח

מה שאני יכול להגיד לכם שהיום המוזיקה המזרחית (הטובה יותר היותר נורמלית, לא תמיר גל אבי ביטר ושאר דיכאונות), דווקא מאוד נעימה לאוזן, בתור אחד שלא אוהב את זה בכלל, אני בחיים לא ילך למסיבה מזרחית וכו' (מה שכן כל הכוסיות נמצאות שם לצערי), אבל מה לעשות זה עושה שמח.

ולא סתם זה נכנס ומושמע בכל חור היום.

כמובן להבדיל מהזבל שבערך 90 אחוז מזה זה זבל. אבל ההתבטאות של יהורם גאון שהוא כשלעצמו מזרחית ולדבר ככה על זה היתה מאוד מגעילה. יכל להגיד את זה במילים אחרות ופחות פוגעות שיפגעו בו תדמיתית דרך . אבל נו, טיפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן להבדיל מהזבל שבערך 90 אחוז מזה זה זבל. אבל ההתבטאות של יהורם גאון שהוא כשלעצמו מזרחית ולדבר ככה על זה היתה מאוד מגעילה. יכל להגיד את זה במילים אחרות ופחות פוגעות שיפגעו בו תדמיתית דרך . אבל נו, טיפש.

טיפש ?

לא בטוח

קודם כל הוא לא עשה מיזה ביג דיל -מי שדחף את זה למינסטרים זה התקשורת בישראל שהריחו דם

(הוא התראין בכלל לעיתון סטודנטים של אריאל )

שנית מדברים אליו עכשיו כל היום והשמיעו כמה שירים שלו

הבחור בין 70 ולא בשיאו וצבר המון אוהדים בגלל זה -נכון גם שונאים

אבל בחודש הזה בטח יקבל יותר תמלוגים על השמעות

כל המיקו שמיקו גם ככה לא השמיעו אותו אף פעם -אבל בתחנות רגילות אני בטוח שישמיעו אותו בחודש הקרוב

אחרי זה הכל ישכח

ולא יזכרו את זה יותר

לא חושב שזה מהלך דבילי למרות שכניראה לא היה מתוכנן

הוא בקלות יכול לנצל את הבמה הזאת לתקופה קצרה

מחר כולם ירצו לראין אותו -עם הוא יבחר למנף את זה או לא זה כבר סימן שאלה

אבל זה שיש לו אפשרות כזאת זה אומר שהמהלך כן חכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...