תוכנית ביבי לבינוי מהיר - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנית ביבי לבינוי מהיר

stone cold

Recommended Posts

הפיתרון היחיד הוא בנייה מאסיבית, בד בבד עם שיפור התשתיות וחיבור אפקטיבי של כל חלקי הארץ

לא יעזור לבד כי בארץ גם זרים יכולים לקנות כמה דירות שהם רוצים

ובגלל שמסביבנו מדינות שרובנו לא רוצים להגר וגם לא יכולים אליהן

ואת רובנו לא מקבלים ברוב מדינות העולם -יש סוג של כלוב פה

בניגוד לאמריקה \אירופה\ואוסטרליה

תושבי מדינות שם יכולים לקבל וויזות עבודה ויש להם מספיק מקומות שיקבלו אותם בקלות

מישראל יותר בעיתי להגר

אבל כן יש אפשרות פשוטה שהיא

1-לא לתת לאף זר זכות לקנות פה דירה

וזה כולל חוקים נגד קומבינות כמו "השכרה" ל100 שנה ושטויות כאלו

2-כל אזרח יוכל להיות בעלים של רק דירה אחת עד שיפתר המשבר

(חוץ מאנשים שקנו כבר לפני -ולהם תינתן הזכות למכור דירות עודפות תוך 10 שנים )

כמובן גם פה מחסומי קומבינות כמו רק מעל 18 יהיה מותר להיות בעלים של דירה

יהיה גודל מסוים של דירה שמותר להיות בעלים שלה (שלא יבנו אחוזות ענק )

ועניין מגבלת ההשכרה לעד 10 שנים

בקיצור לאפוך את זה ללא משתלם להשקעה -זה לא באמת יקרה אבל עם היה קורה מחירי הדירות היו יורדים באמת לסכום ראלי לאזרחים הרגילים

סתם לבנות דירות כל עוד יש זרים שמשחקים בזה -לא יעזור

עם לא יכול להתחרות עם משקעים מכל העולם

אפילו בתאילנד לזר אסור לקנות דירה

יש קומבינות כמובן אבל זה מוריד משקעים פוטנציאלים -אחרת מחירי תאילנד היו מרקעי שחקים

(יש שם מקומות מאוד מפותחים עם מחיה זולה מאוד ובתים זולים מאוד )

בארץ לא עשו מחסומים כאלו ואנחנו ארץ מיניטורית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דובי - אני לא יודע מאיפה המספרים האלו.

משכורות גבוהות בלי הרבה ניסיון או תואר מסודר יש ליחיד סגולה מוכשרים מאוד או במגוון משרות קומבינה - חח"י, נמלי , מקורות, רכבת.

אשתי אחרי 1.5 שנים ניסיון מגיע ל-9K נטו והיא עוד מרוויחה יותר מרוב האנשים בצוות שלה. מכרים שלי עם תואר שני + ניסיון עשיר עוד מהצבא מגיעים כמובן ליותר, אבל לא מספרים בשמיים - 15K עד 20K נטו לכל היותר למעט מטי-מעט שהתקדמו לתפקדי מנהלי מוצר או ראשי פרויקט.

גם במקצועות "עשירים" אחרים המשכורות בעולם האמיתי לא כאלו גבוהות. עו"ד לדוגמא, יתקשו לעבור את ה-12K נטו לפחות עד גיל 40 (אלו מתוכם שבכלל השתלבו באופן מוצלח בשוק), כנ"ל רו"ח. רופאים מרוויחים 10-12 נטו לחודש בתור מתמחים, בתור מומחים המשכורת משתפרת עם השנים, אבל אני מדבר על בני 40+ ולפעמים 50+ בתחום שמגיעים למשכורות של 20-25 נטו ויותר (מלבד "כוכבים" שעושים המון כסף - אבל כאלו יש בכל תחום והם מעטים).

אני מדבר פה על העילית של השכירים בארץ - על העשירון העליון.

שתבין שאני ואשתי כזוג מרוויחים ביחד 20K נטו, שנינו אקדמאים בוגרי מוסדות מכובדים ושנינו עובדים קשה מאוד. לפי הסטנדרטים שלך, אנחנו מרוויחים משכורות פחותה משל בני 23 עם קורס ממכללה. בעולם "האמיתי" שאנחנו נוסעים למשפחה של אשתי, שם היא המשכילה היחידה, אנחנו נחשבים לעשירים מופלגים. בכל מקרה זה לא מקדם אותי לרכישת דירה של אפילו 3 חדרים בכל האיזור מאשדוד ועד נתניה במחירים הנוכחיים.

20 אלף נקי בחודש ואתה לא יכול לקנות דירה, מה עם קה"ש מה עם חסכון? אם אין לכם ילדים אני לא רואה זוג מוציא יותר מ10 אלף בחודש גם עם חיי מותרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השכר החציוני במשק הוא פחות או יותר 5000 שקלים. (לא שמפרסמים את הנתון, אבל אם שלושים אחוז מהאנשים מרוויחים שכר מינימום זה נשמע הגיוני למדי) לכן כל מה שזוג חציוני במדינת ירוויח זה כ10,000 שקלים, כלומר הוא סיים את החודש עם אפס אם הוא פזרן, או עם 2000-3000 שקלים אם הוא חסכן. מספיק לטיסה לחו"ל פעמיים בשנה, בטח לא לדירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר רע. אני חושב שחייבים להכריח קבלנים לבנות דירות קטנות וזולות.

אני חושב שהרבה יותר דחוף לבער את נגע ה"דירות להשקעה", אחרת גם אם יבנו אלפי דירות זולות לצעירים, ישר המשקיעים יעוטו עליהן וקהל היעד האמיתי יוכל רק לשכור אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

20 אלף נקי בחודש ואתה לא יכול לקנות דירה, מה עם קה"ש מה עם חסכון? אם אין לכם ילדים אני לא רואה זוג מוציא יותר מ10 אלף בחודש גם עם חיי מותרות...

הלוואי וההוצאות שלנו בתור זוג היו רק 10K ש"ח בחודש

אז באמת הייתי יכול לקנות דירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל ברצינות מה רע בלשלם אלפי שקלים בחודש תמורת משהו שלעולם לא יהיה שלך, למשך כל החיים?

ברוב המקרים דווקא לשכור דירה יותר משתלם מאשר לקנות, במיוחד עכשיו שיש בועת דיור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי כמה הון יש לאותו אדם , אם יש התחלה וההחזר (חודשי) לא עצום - לדעתי שווה יותר לקנות .

הדירה שלך בסוף -יש ירושה ,אפשר להתחלק :cool2:.יש דירה שתוכל לעשות בה כרצונך (פינוק ) שבשכירות לא ניתן.

יש גם הרבה אנשים שמוכרים את דירתם בגיל זקנה ורוכשים משהו קטן וזול יותר ונהנים משאר הכסף . יש הרבה אנשים מבוגרים שנפלו "לבוץ" הפרנסה -מכירת דירתם שווה המון .

אם יש הון התחלתי-זה ששווה בהחלט .

מסכים עם דובי מ-20 אלף שח -אפשר בהחלט לחסוך המון ולהגיע לדירה (התחלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המקרים דווקא לשכור דירה יותר משתלם מאשר לקנות, במיוחד עכשיו שיש בועת דיור.

אה, באמת?

נניח וקניתי דירה לפני 5 שנים. כמה שווה הדירה היום? נניח 50% יותר (לא מספר מופרז במיוחד לצערי). אם מדובר בדירה צנועה יחסית בגוש דם שעלתה אז כ600,000 שקל, היום היא שווה 900,000. מה ההפרש? 300,000, נכון? גם אם נאלצתי לקחת בזמנו משכנתא כדי לקנות את הדירה, עדיין אני בספק שאני אחזיר 150% תוך שנים בודדות, כך שאם מכרתי את הדירה וכיסיתי את יתרת המשכנתא, כנראה שנשארתי ברווח.

עכשיו נניח ששכרתי את אותה הדירה ולא קניתי. נניח שהשכירות כיום היא 3000, והיתה לפני 5 שנים 2000. אם נניח קצב עליית מחיר קבוע, הרי ששילמתי 2500 ש"ח בממוצע בחודש במשך 5 שנים - בסה"כ 180,000 ש"ח. בשורה התחתונה, בסוף אותן 5 שנים נותרתי עם הפסד... כאשר בשני המקרים חייתי אותה תקופת זמן באותה הדירה בדיוק, כך שניתן לקזז את "שווי" המגורים בדירה משני החישובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...