התייעצות לגבי מפרט SB במפרט של 4500 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מפרט SB במפרט של 4500 ש"ח

NeoTrix

Recommended Posts

שלום, לפי מיטב הבנתי הייתה תקלה במעבדי ה i7 של Intel ולפיכך הם משחררים את המעבדים המתוקנים הנקראים Sandy Bridge.

אז שאלה ראשונה בנושא, האם המעבד הזה הוא המעבד החדש המתוקן של אינטל?

Core i7 2600K 3.4Ghz, s1155, 8MB, GPU , Tray‎

כי לפי מיטב הבנתי אלו הם הדגמים החדשים שלהם.

עכשיו הבנתי שכשעלו על התקלה, אינטל היו זקוקים לשלוח ליצרניות לוחות האם צ'יפים חדשים או משהו כזה על מנת שישלבו אותם

בלוחות האם, לכן הבנתי שאם קונים מעבד צריך גם לקנות לוח-אם מתאים בעל תושבת מתאימה (s1155?)

עכשיו רפרפתי קצת ב KSP לפני כמה ימים וראיתי שבתיאורים של לוחות-האם שמתאימים למעבד הזה, קיימת אזהרה

שעדיף לחכות לגרסאות החדשות של לוחות האם (כנראה שיחליפו לצ'יפ התקין או משהו כזה, פה אני כבר ממש לא מבין בנושא).

הנה ההודעה המקורית שלהם:

"על פי הודעת עלולה להתגלות בעיה בחיבורי סאטה2 בלוח האם - 4 יציאות מתוך 6‎

‎ שעשויה לגרום לירידה בביצועים במהלך הזמן‎

‎ במקרה של תקלה יש להגיע למעבדה להחלפת הלוח‎"

אז מה שאני רוצה לדעת זה, מתי פחות או יותר יגיעו הלוחות האם החדשים שעובדים כמו שצריך לחנויות?

פשוט אני מתכנן לקנות בקרוב מחשב ואני ממש לא רוצה לקנות משהו שכביכול אינו תקין באופן מלא, אז אני שואל כאן

כי אני בטוח שאתם מעודכנים בזאת.

ואגב, שאלה קטנה... המחשב שאני מתכנן להביא בעתיד המאד קרוב זה מעבד i7 (לא ניכנס לפרטים, אומר בכללי), 4 או 6 ג'יגה ,

הארד דיסק חדש של 1TB (בנוסף להארד דיסק מהמחשב הנוכחי), וכרטיס מסך GTS250 שגם הוא מהמחשב הנוכחי (יוחלף בעתיד למשהו חזק יותר)

אז רציתי לדעת, האם הספק כוח הנוכחי שלי CheifTech 550W יספיק לי כדי להחזיק מחשב שכזה? כי אם לא, כנראה שאזדקק גם להחליף , וזה יהיה בעסה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום אחרת הדיון יינעל.

לדוגמה, "התייעצות לגבי מפרט SB תקציב X שימושים Y".

1. פלטפורמת SB היא בשם של הפלטפורמה (מעבדים + ערכות שבבים) האחרונה של Intel אין פה קשר לתקלה עצמה.

2. התקלה שהתגלתה היא בבקרי ה-SATA של ערכות השבבים המיועדים לפלטפורמה ולא במעבדים עצמם. נפתח על כך סטיקי מיחוד (שאותו תוכל למצוא בראש הפורום), שם תוכל לקרוא מידע נוסף בנושא. את המשך הדיון בנושא הלוחות התקולים ומועדי האספקה תמשיך שם בבקשה (תקרא את שני העמודים האחרונים יש בהם כבר מידע מסוים על צפי הגעה של הלוחות).

3. ערכת שבבים ותושבת צריך להתאים למעבד גם בלי קשר לתקלה הנוכחית. ערכות שבבים מסוימות ובעקבותיהן לוחות מסוימים מתאים לסדרות מעבדים מסוימות, כך שבכל מקרה היית צריך לקנות לוח עם ערכת שבבים לתושבת 1155.

4. התייעצות על מפרט מלא יש לעשות בפורום מפרטי מחשב ולא כאן. אם תרצה אעביר את הדיון שלך לשם, אך אני ממליץ יותר שתפתח שם דיון מסודר חדש, כולל מענה על השאלון שנמצא בסטיקי בפורום 'מפרטי מחשב'. כהערה מקדימה אציין שהספק שלך נחשב כספק באיכות נמוכה (עד ג'נרי) ובהחלט מומלץ לך להחליף אותו.

לגבי הרכיבים הקשורים לפורום הזה (מעבד וזכרון).

5. מהם השימושים שלך במערכת? לא בטוח שה- i7-2600K הוא בחירה משתלמת, אך הכל תלוי שימוש.

6. בהמשך לשאלה הקודמת, למה שתזקק ליותר מ-4GB של (שוב, יש קשר לשימושים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום אחרת הדיון יינעל.

לדוגמה, "התייעצות לגבי מפרט SB תקציב X שימושים Y".

1. פלטפורמת SB היא בשם של הפלטפורמה (מעבדים + ערכות שבבים) האחרונה של Intel אין פה קשר לתקלה עצמה.

2. התקלה שהתגלתה היא בבקרי ה-SATA של ערכות השבבים המיועדים לפלטפורמה ולא במעבדים עצמם. נפתח על כך סטיקי מיחוד (שאותו תוכל למצוא בראש הפורום), שם תוכל לקרוא מידע נוסף בנושא. את המשך הדיון בנושא הלוחות התקולים ומועדי האספקה תמשיך שם בבקשה (תקרא את שני העמודים האחרונים יש בהם כבר מידע מסוים על צפי הגעה של הלוחות).

3. ערכת שבבים ותושבת צריך להתאים למעבד גם בלי קשר לתקלה הנוכחית. ערכות שבבים מסוימות ובעקבותיהן לוחות מסוימים מתאים לסדרות מעבדים מסוימות, כך שבכל מקרה היית צריך לקנות לוח עם ערכת שבבים לתושבת 1155.

4. התייעצות על מפרט מלא יש לעשות בפורום מפרטי מחשב ולא כאן. אם תרצה אעביר את הדיון שלך לשם, אך אני ממליץ יותר שתפתח שם דיון מסודר חדש, כולל מענה על השאלון שנמצא בסטיקי בפורום 'מפרטי מחשב'. כהערה מקדימה אציין שהספק שלך נחשב כספק באיכות נמוכה (עד ג'נרי) ובהחלט מומלץ לך להחליף אותו.

לגבי הרכיבים הקשורים לפורום הזה (מעבד וזכרון).

5. מהם השימושים שלך במערכת? לא בטוח שה- i7-2600K הוא בחירה משתלמת, אך הכל תלוי שימוש.

6. בהמשך לשאלה הקודמת, למה שתזקק ליותר מ-4GB של זכרון (שוב, יש קשר לשימושים)?

תודה לך על תשובתך. עיינתי בנושא הנעוץ וראיתי את התשובה לשאלתי.

בנוגע לרכיבים הקשורים לפורום זה,

אני מתכוון ללכת על i7 מסיבה נורא פשוטה, אני לא מתכוון להחליף חלקים מהר כל כך

אני רוצה לקנות מחשב חזק מאד שיחזיק לי בכיף לאיזה 3 שנים מבלי להחליף חלקים

ולכן אני מעוניין כבר לקנות i7 מאשר לדוגמא i5.

אני אמנם לא רציני, אך אם יש משחקים ששווים לשחק בהם אז אני משחק.

בנוגע לזיכרון, אני יכול להסתפק בתכלס גם ב 4GB , אבל שוב.. אני רוצה לבנות מחשב שיחזיק לי בכיף

לאיזה 2-3 שנים.

כמובן פתוח להצעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מערכת חדשה אמורה להיות מספיק טובה ל3 שנים השאלה אים אתה באמת צריך I7 לגיימר יספיק גם I5

אולי אפילו מערכת מבוססת :nixweiss:

אים תגדיר את המטרות שלך בנוגע למחשב יהיה יותר קל למצוא לך שידוך(מעבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NeoTrix, ההנחה שלפיה אם תשקיע היום בחומרה חזקה הרבה יותר ממה שאתה צריך אז בתמורה תקבל מערכת שתחזיק זמן ארוך יותר היא פשוט מיתוס, ואני ממליץ לשכוח ממנה ולשנות גישה. מערכת שתקנה היום בסכום X ובסכום 10X תתיישן בדיוק באותה מידה, זה לא אומר שהמערכת לא תספיק לשימושים מסוימים גם בעוד מספר שנים, אבל זה בהחלט אומר שמיותר להשקיע סכום גבוה ממה שאתה צריך לשימושיך. הרבה יותר חכם לקנות היום מערכת משתלמת, בטח אם כל הציפייה שלך היא למערכת שתחזיק כ-3 שנים (זמן שרוב המערכות יחזיקו ללא בעיה מיוחדת כל עוד השימושים לא משתנים), ובבוא העת להחליפה במערכת משתלמת ועדכנית.

לדוגמה, במקרה שלך שאתה גיימר אקראי, כדאי לך הרבה יותר לחלק את התקציב בתבונה ולקנות גם כרטיס גרפי שיאפשר לך לשחק כבר עכשיו.

1. האם מכך שציינת שאינך גיימר אפשר להסיק שאתה זקוק למערכת לצרכים ביתיים רגילים (עבודה משרדית, מדיה, גלישה ברשת)? אתה יכול בבקשה לתאר את השימושים שלך קצת יותר בפירוט?

2. כמה אתה כן משחק במחשב (או מתכנן לשחק במחשב) ובאיזו רזולוציה? אתה מתכנן לשחק כבר עכשיו הוא שזה יותר תכנון לעתיד?

3. האם התקציב הזה הוא לכל המערכת או רק למעבד, לוח-אם וזכרון?

4. האם אתה מתכנן OC במערכת?

מספר הערות:

1. מעבד Core i7-2xxx אינו משתלם למשתמש ביתי, גם אם הוא גיימר. תמורת הכסף הנוסף שתשקיע בהשוואה ל-Core i5-2xxx לא תקבל שום תוספת ביצועים, לא בטווח הקרוב ולא בטווח הארוך היותר. ההבדל היחיד בין המעבדים, שמבוססים על אותה ארכיטקטורה -- כלומר הם בבסיסם זהים, הוא תמיכה ב-HyperThreading שיש ל-Core i7 משהו שאין לו משמעות עבורך כמשתמש ולכן לא מצדיק בשום מקרה את ההשקעה הכספית.

2. 4GB של זכרון אמורים להספיק לך גם לשנים הקרובות ותמיד תוכל להוסיף זכרון נוסף בעתיד. אלא אם כן אתה יודע כבר עכשיו שאתה זקוק לנפח זכרון גדול יותר, הייתי ממליץ לא לקנות יותר מ-4GB.

3. לאור האמור לעיל מאוד ייתכן שבגלל מערכת המבוססת על IIx4 תספיק לך ותעלה הרבה פחות מפלטפורמת SB, אבל גם אם "תתעקש" על פלטפורמת SB או שנמצא שהיא מתאימה לך יותר, עדיין דגם ה- i5 הוא המשתלם ביותר עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NeoTrix, ההנחה שלפיה אם תשקיע היום בחומרה חזקה הרבה יותר ממה שאתה צריך אז בתמורה תקבל מערכת שתחזיק זמן ארוך יותר היא פשוט מיתוס, ואני ממליץ לשכוח ממנה ולשנות גישה. מערכת שתקנה היום בסכום X ובסכום 10X תתיישן בדיוק באותה מידה, זה לא אומר שהמערכת לא תספיק לשימושים מסוימים גם בעוד מספר שנים, אבל זה בהחלט אומר שמיותר להשקיע סכום גבוה ממה שאתה צריך לשימושיך. הרבה יותר חכם לקנות היום מערכת משתלמת, בטח אם כל הציפייה שלך היא למערכת שתחזיק כ-3 שנים (זמן שרוב המערכות יחזיקו ללא בעיה מיוחדת כל עוד השימושים לא משתנים), ובבוא העת להחליפה במערכת משתלמת ועדכנית.

לדוגמה, במקרה שלך שאתה גיימר אקראי, כדאי לך הרבה יותר לחלק את התקציב בתבונה ולקנות גם כרטיס גרפי שיאפשר לך לשחק כבר עכשיו.

1. האם מכך שציינת שאינך גיימר אפשר להסיק שאתה זקוק למערכת לצרכים ביתיים רגילים (עבודה משרדית, מדיה, גלישה ברשת)? אתה יכול בבקשה לתאר את השימושים שלך קצת יותר בפירוט?

2. כמה אתה כן משחק במחשב (או מתכנן לשחק במחשב) ובאיזו רזולוציה? אתה מתכנן לשחק כבר עכשיו הוא שזה יותר תכנון לעתיד?

3. האם התקציב הזה הוא לכל המערכת או רק למעבד, לוח-אם וזכרון?

4. האם אתה מתכנן OC במערכת?

מספר הערות:

1. מעבד Core i7-2xxx אינו משתלם למשתמש ביתי, גם אם הוא גיימר. תמורת הכסף הנוסף שתשקיע בהשוואה ל-Core i5-2xxx לא תקבל שום תוספת ביצועים, לא בטווח הקרוב ולא בטווח הארוך היותר. ההבדל היחיד בין המעבדים, שמבוססים על אותה ארכיטקטורה -- כלומר הם בבסיסם זהים, הוא תמיכה ב-HyperThreading שיש ל-Core i7 משהו שאין לו משמעות עבורך כמשתמש ולכן לא מצדיק בשום מקרה את ההשקעה הכספית.

2. 4GB של זכרון אמורים להספיק לך גם לשנים הקרובות ותמיד תוכל להוסיף זכרון נוסף בעתיד. אלא אם כן אתה יודע כבר עכשיו שאתה זקוק לנפח זכרון גדול יותר, הייתי ממליץ לא לקנות יותר מ-4GB.

3. לאור האמור לעיל מאוד ייתכן שבגלל מערכת המבוססת על IIx4 תספיק לך ותעלה הרבה פחות מפלטפורמת SB, אבל גם אם "תתעקש" על פלטפורמת SB או שנמצא שהיא מתאימה לך יותר, עדיין דגם ה- i5 הוא המשתלם ביותר עבורך.

1. אני כן גיימר, פשוט לא משחק בכל דבר שזז.. מה שאני משחק זה רק להיטים שבאמת שווים את ההורדה שלהם

ואם כבר אני ארצה לשחק בהם זה כמובן יהיה על ההגדרות הכי גבוהות כדי להינות מהמשחק כמה שיותר.

2. כמו שאמרתי, משחק במה ששווה... ואני משחק ברזולוציה 1680x1050.

3. התקציב הולך על: מעבד, לוח-אם, זיכרון, מארז (פרט שולי), הארד דיסק וייתכן שכנראה גם ספק כוח אם אומרים שה 550W לא יספיק.

4. תשמע, בעיקרון אף פעם לא עשיתי OC ואני די מפחד, למרות ששמעתי שהיום די קשה לדפוק את המעבדים החדשים של היום עם OC

אז אם אחשוב לנכון לעשות זאת אז גם אעשה (מעדיף בליווי של מישהו שעשה זאת, או עם מדריך ממש טוב - כנראה לא בעיה למצוא את זה)

אתייחס להערות:

1. תסכים איתי ביחד שה i7 הרבה יותר חזק מה i5, ובגלל שאני חושב לטווח המאד רחוק חשבתי כבר לקנות אותו.. כי לי אישית לא משנה כמה הטכנולוגיה

הזאתי תתיישן, אני לא מהחבר'ה שכל פעם שיוצא משהו חדש חייב לקנות את זה. ולדעתי, אם אני חושב על הטווח הרחוק אז עדיף כבר i7. כשאני אומר טווח רחוק אני מדבר על 3 שנים לפחות. זה מעבד שלא תהיה לי בעיה להריץ איתו דברים למשך זמן רב מאד.

2. בסדר, אני מסכים איתך לחלוטין. 4GB זיכרון + מערכת הפעלה של 64 ביט זה יהיה מספיק טוב. ואם משהו תמיד באמת אפשר להוסיף במידת הצורך, למרות שבזמן הקרוב לא נראה לי שיהיה צורך כזה.

3. אני חושב שאלך על המעבדים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצטט בבקשה תגובות שמעליך. זה ברור שאתה מתייחס לתגובה האחרונה וציטוטים מיותרים לא תורמים לסדר בדיון. אם אתה רוצה להתייחס להודעה אחרת בדיון או רק לחלק מההודעה שמעליך, תוכל לצטט אותה או את החלק הרלוונטי בהתאמה. תודה.

לגבי מה שאמרת:

1. זה בדיוק מה שהסברתי לך. Core i7 לא הרבה יותר חזק מה-Core i5 אלו מעבדים זהים בבסיסים כאשר ה-Core i7 תומך ב-HyperThreading. זה הכל. שנית, ביצועים של מעבדים בודקים לאור השימוש. אם היית מקודד וידאו או שימושים דומים נוספים ייתכן שה-Core i7 היה כן משתלם לך (עקב ה-HT, למרות שגם פה יש עוד משתנים). עבור משחקים הוא פשוט לא משתלם לך ולא תקבל שום תוספת ביצועים, לא עכשיו ולא בעתיד, ולכן להשקיע בו עוד 500 ש"ח זה פשוט בזבוז.

2. גם כמו שכבר אמרתי, הגישה שלך לפיה אם תשקיע עכישו בחומרה מוגזמת לצרכים שלך תקבל מערכת שתחזיק זמן ארוך יותר היא שגויה. זה פשוט לא עובד ככה והסברתי לך מדוע. הרבה יותר חכם ויעיל לקנות מערכת משתלמת עכישו ולשדרג חלקים ממנה או אותה במלואה בבוא היום מאשר לקנות מערכת מוגזמת שממנה לא תפיק שום תועלת עכשיו, ואילו בעוד כמה שנים כשהיא כבר תהיה "מיושנת" שוב לא תפיק ממנה.

3. אם אתה כן משחק עדיף לך להשקיע ב-Core i5 ואת ה-500 ש"ח שתחסוך להשקיע בכרטיס גרפי מתאים.

4. OC לא הורס מעבדים, בטח לא אם לא עושים דברים מיותרים. בפלטפורמת SB גם מאוד קל לבצע OC. אני שואל מכיוון שפלטפורמת SB יש שתי תצורות עיקריות נכון להיום. הראשונה מעבד SB עם מכפלה פתוחה (סיומת K) וערכת שבבים P67 מה שיאפשר לך לבצע OC אך לא לנצל את הליבה הגרפית המובנית במעבד (מה שגם ככה מיותר לך אם אתה גיימר -- כלומר משתמש בכרטיס גרפי ייעודי), והתצורה שנייה היא מעבד SB עם ערכת שבבים H67 שהיא תצורה זולה יותר שמאפשרת לך לנצל את הליבה הגרפית המובנית אך לא לבצע OC.

5. במשחקים מה שחשוב בעיקר הוא הכרטיס הגרפי ולא המעבד. ברזולוציה שלך המעבד הוא עדיין קצת צוואר בקבוק אבל ככל שעולים ברזולוציה לא תראה הבדל בין Core i7-2600K לבין IIx4 כל עוד הם משודכים לכרטיס גרפי מתאים. זאת עוד סיבה למה אתה לא צריך מעבד מוגזם ולמה עדיף לך להשקיע בכרטיס גרפי מתאים אם המטרות הן משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפורום הנוכחי תוכל לקבל המלצה רק על מעבד, לוח-אם וזכרון.

1. אם אתה מעוניין במפרט שמכיל גם רכיבים נוספים (כרטיס גרפי, וכו') פתח בבקשה דיון חדש בפורום מפרטי מחשב (לפני פתיחת הדיון קרא בבקשה את הסטיקי שבראש הפורום שם עם השאלון).

2. אפשרות נוספת היא שתקבל פה המלצה למעבד, לוח-אם וזכרון, ואחרי שתבחר את הרכיבים הללו, תפתח בפורום 'מפרטי מחשב' דיון נוסף להשלמת שאר הרכיבים.

3. אם תרצה לקבל המלצה פה, יש איזו חנות מסוימת שממנה אתה מתכוון לקנות? אני שואל כדי שניתן יהיה להמליץ לך על רכיבים מההיצע שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אים אני לא טועה יש עדיין בעיה עים הלוחות של SB ככה שאולי שווה לך לחכות קצת.

הבנתי משהו כמו בשבועיים הקרובים יביאו לוחות חדשים ללא תקלות.

אולי מישהו יודע על זה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...