עזרה בבחירת נתב והתאמתו לצרכים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת נתב והתאמתו לצרכים.

laland

Recommended Posts

שלום לכולם, :)

על מנת לקבל את העזרה הטובה ביותר אתן את כל הפרטים כי אני לא יודע מה רלוונטי.

ברשותי מחשב שולחני Intel 2Duo E4500 @ 2.20Ghz ,2 GB of ואינטרנט בתשתית כבלים של ,ספקית נטויז'ן 2.5 מגה עם מודם של טומפסון (תמונה מצורפת) המחובר בכבל למחשב . החיבור לאינטרנט מתבצע ללא חייגן.

ברצוני להקים רשת ביתית על מנת להתחבר לרשת עם בטכנולוגיית WiFi . (המחשב הנייד הוא חדש בעל כרטיס פנימי).

Cable%20Modem%20Thomson.JPG

בחיפוש קצרצר בגוגל נתקלתי באנשים שטוענים כי ישנה בעיה בחיבור הראוטר שהם רכשו (בעיקר מדגמים של אדימקס שהומלצו לי בתועלת מחיר-איכות) למודם של טומפסון מכיוון שהמודם של טומפסון ישן.

1) האם יש אמת בדבר ובחיבור ראוטר למודם של טומפסון אכן אתקל בבעיות ובניתוקים?

2) אשמח לקבל המצלמה על ראוטר כמה שיותר זול שיענה על הצרכים שלי ללא ניתוקים, בעיות מיוחדות ושאשף הההגדרה הראשוני שלו יהיה ידידותי ולא מסובך.

3) שמעתי שניתן לקבל מודם שהוא גם נתב מהוט . האם זה כרוך בתוספת תשלום שמשתלמת או שעדיף להישאר רק עם מודם של ולרכוש ללא כל קשר אליהם ? .

4) כאשר אתקין את הראוטר, לכל תוכנה שאשתמש דוגמאת ביטורנט, אצטרך לפתוח פורטים ?

5) שאלה אחרונה, המחשב אליו אני מתכנן לחבר את הראוטר ממוקם בחדר שינה, האם הרואטר פולט קרינה רצינית ולא ממומלץ למקם אותו בחדר שינה או שהוא כמו כל מודם רגיל?

חשוב לציין כי אני גר בבית קרקע, לא גדול ואין ברשותי ממ"ד. אני יודע שעשיתי סלט, אשמח לקצת סדר בדברים, יעזור לי המון . סליחה על הבורות אני חדש בנושא הרשתות !.

תודה רבה מראש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא.

2. מה התקציב האמיתי שלך? יש לך צורך בחיבור אלחוטי?

3. זה היה נכון בעבר. היום מקבלים את ה-841 של TP-LINK.

4. פתיחת פורטים אינה נדרשת לכל תוכנה - לביטורמט - כן, ל- - לא.

5. הקרינה של ראוטר דומה לזו של טלפון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, רב תודות לך .משמח שיש חבר'ה כמוך שעוזרים .

יש לי צורך בחיבור מכיוון שאני רוצה שיהיה אפשר להתחבר לאינטרנט עם המחשב הנייד מכל חדר בעיקר בבית\בחצר במידה ויהיה קליטה טובה.

קראתי באתר שלך שברשימת הראוטרים המומלצים ציינת את ה TP-Link TL-WR841ND. אתמול רכשתי אותו במכרז בוואלה ב170 ש"ח.

אני מקווה שהוא אכן אמין כמו שמציינים ולא יעשה בעיות מיוחדות, רציתי לשאול האם לפתוח פורט זה תהליך מסובך או משתמש מתחיל כמוני יצליח לעשות זאת? בנוסף רציתי לשאול שוב שאלה קטנטנה ואחרונה על עניין הקרינה, ואשמח מאוד אם יש אפשרות ותיתן לי כל דרך ליצור איתך קשר בהודעה (אימייל, הודעה פרטית באתר מסויים או כל דרך אינטרנטית אחרת ) מכיוון שעניין זה בעל רגישות גבוהה מאוד בבייתי. תודה רבה עזרת לי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתיחת פורט- לא מסובך, אתה נכנס להגדרות של הראוטר בדפדפן, מוצא את המקום המיועד, ורושם את הפורטים שרצונך שיפתחו, יש הסבר בחוברת שתקבל עם הראוטר\אפשר למצוא באינטרנט מדריכים בשפע

אין לי נסיון אישי עם הראוטר הזה אבל לפי מה שקראתי הוא טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.. תודה רבה .

שאלה אחרונה בעניין הקרינה, מצטער כי אני חוזר על שוב פשוט בעקבות מחלת סרטן של אדם במשפחתי ובבייתי, ישנה רגישות גבוהה מאוד לנושא ועקב כך אני לוקח אותו ברצינות רבה . האם הראוטר באמת פולט קרינה כמו של טלפון אלחוטי?

הראוטר ימוקם כ4 מטר ממיטתי, האם זה באמת לא מקרין ברמה גבוהה כמו טלפון סלולרי לדוגמא? הבנתי שיש אפשרות פשוטה להגדיר בראוטר שלא ישדר wifi במידה ואין צורך בזה ( ולרוב אין לי צורך בזה ) כך כבר אני ממזער את רמת הקרינה, האם הראוטר עדיין יפלוט קרינה במידה ואין שידור ויי, פיי ? ובמידה אני מנתק את הראוטר ומחבר אותו רק כאשר יש צורך באינטרנט ( זה לא מסובך ומסורבל מבחינתי משום שיש שימוש בויי פיי רק בסוף שבוע ) ובנתיים מחובר לאינטרנט עם המודם הרגיל של הכבלים, האם ההגדרות נשמרות ובחיבור הראוטר שוב הכל יפעל כמו שצריך או שצריך להגדיר הכל מחדש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, בקשר לעוצמה, אכן העוצמה נמוכה

אין דבר כזה שלא יהיה שידור WIFI כשאין מכשירים מחוברים, ושהוא ידלק לבד כשמכשיר ירצה להתחבר, כי אתה צריך שהסיגנל כל הזמן יהיה באוויר ו"יחפש מכשירים".

אולם, כשהרשת לא בשימוש, לדעתי עובר פחות הספק (=פחות קרינה) מאשר כשהיא בשימוש.

בקשר לניתוק ולחיבור- כן ההגדרות נשמרות והכל יפעל

עוד 2 פתרונות נוחים

א. פשוט להיכנס לתפריט של הראוטר ולכבות את הWIFI, וכשצריך להיכנס ולהדליק (יש שם מקום שמסמנים V ומורידים וזהו

ב. פחות עדיף מא, אבל בדגם שלך אפשר פשוט לנתק את האנטנות (הברגה בסיבוב והן יוצאות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.. תודה רבה .

שאלה אחרונה בעניין הקרינה, מצטער כי אני חוזר על שוב פשוט בעקבות מחלת סרטן של אדם במשפחתי ובבייתי, ישנה רגישות גבוהה מאוד לנושא ועקב כך אני לוקח אותו ברצינות רבה . האם הראוטר באמת פולט קרינה כמו של טלפון אלחוטי?

הראוטר ימוקם כ4 מטר ממיטתי, האם זה באמת לא מקרין ברמה גבוהה כמו טלפון סלולרי לדוגמא? הבנתי שיש אפשרות פשוטה להגדיר בראוטר שלא ישדר wifi במידה ואין צורך בזה ( ולרוב אין לי צורך בזה ) כך כבר אני ממזער את רמת הקרינה, האם הראוטר עדיין יפלוט קרינה במידה ואין שידור ויי, פיי ? ובמידה אני מנתק את הראוטר ומחבר אותו רק כאשר יש צורך באינטרנט ( זה לא מסובך ומסורבל מבחינתי משום שיש שימוש בויי פיי רק בסוף שבוע ) ובנתיים מחובר לאינטרנט עם המודם הרגיל של הכבלים, האם ההגדרות נשמרות ובחיבור הראוטר שוב הכל יפעל כמו שצריך או שצריך להגדיר הכל מחדש ?

דרך תפריטי הנתב אתה תמיד יכול לכבות את המרכיב האלחוטי של הנתב ואז אין קרינה בכלל. כשתצטרך את האלחוט, תצטרך להכנס שוב לתפריטי הנתב ולהדליק אותו. זה קצת לא נוח אבל יכול להוות פתרון. עוד אפשרות היא לכבות בשעות הלילה את הנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...