i5-2500 vs i5-2500k לשימושים כלליים וsolidworks - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i5-2500 vs i5-2500k לשימושים כלליים וsolidworks

DontPanic

Recommended Posts

שלום

אני מתלבט בין שני המעבדים הנ"ל, הבנתי שה-k מסמל שהמעבד פתוח לאוברקלוק, ראיתי שיש עוד שני הבדלים

ל- 2500k אין את שני הפיצ'רים הבאים

Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)

Intel® Trusted Execution Technology

לא ברור לי כל כך מה שני הדברים האלו

אז אם אני לא מתכוון לעשות אובר קלוק נראה שדווקא ה-2500 הרגיל יותר טוב לא?

אודה לעזרתכם

זו ההשוואה

http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=52209,52210,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה השימושים המיועדים במערכת (ותוסיף אותם בבקשה לכותרת)?

2. ההבדל הוא גם בליבה הגרפית המובנית, ל-2500K גרפית עם יותר אפיקי עיבוד אבל גם זה נתון שלא חשוב במיוחד למשתמשים ביתיים, ואם אתה לא מתכנן להשתמש בליבה הגרפית המובנית אז הוא בכלל לא חשוב.

3. אם אתה לא מתכנן הרצת מכונות וירטואליות לחסרון של התמיכה ב-VT-d אין ממש משמעות. למעשה גם אם אתה כן מתכוון להריץ מכונות וירטואליות אך לא באופן קבוע כאחד מהשימושים העיקריים של המערכת אז אין לזה כל משמעות.

3. אם אתה לא מתכנן OC (ולא חושב שבעתיד תבצע OC) ומבסס את המערכת על לוח-אם בעל ערכת השבבים H67 אז אפשר בהחלט לקנות את ה-2500. אם מכל סיבה אחרת אתה קונה לוח המבוסס על ערכת השבבים P67, אז לאור הפרש המחיר ביניהם כדאי לקנות את ה-2500K רק כדי להשאיר לעצמך אפשרות לבצע OC בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוספתי שימושים

המחשב הוא לחבר, לא מתכוון להריץ VM השימוש יהיה משרדי Solidworks ומעט מטלב

הכוונה היא כרגע להשתמש בליבה הגרפית המובנית על ערכת שבבים H-67 (הבנתי שה -H מסמל תמיכה בליבה הגרפית לא?)

אני מבין מדברייך שעדיף לקחת את ה2500k

ההבדל במחיר הוא לא קריטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ערכת השבבים H67 היא זאת שמאפשרת לנצל את הליבה הגרפית אך לא מאפשרת לבצע OC.

דווקא לא התכוונתי שעדיף ה-2500K, התכוונתי שאם קונים לוח P67 אז לאור ההפרש במחיר עדיף להשאיר את האפשרות לבצע OC פתוחה (כי מעבד ללא סיומת K לא יכול לעבור OC רציני). אבל אם מלכתחילה מבססים את המערכת על לוח H67 אז ניתן לבחור בלב שלם גם ב-2500 i5. להפרש בכמות אפיקי העיבוד של הליבה הגרפית אין שום משמעות לשימושים שציינת ומכיוון שבמקרה הזה ערכת השבבים היא זאת שלא תאפשר לבצע OC (גם אם יותקן במערכת מעבד 2500K) אז אין פה עדיפות לבחור ב- i5-2500K.

אפשר בהחלט להסתפק בלוח H67 ו- i5-2500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...