טרנספורם פורייה לאודיו ב- C# או אתרים בסגנון PSC - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טרנספורם פורייה לאודיו ב- C# או אתרים בסגנון PSC

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

שלום אנשים,

כחלק (פצפון) מפרוייקט שאני צריך לעשות כדי לסיים את התואר שלי, נדרשתי לתכנת או למצוא תוכנית מוכנה ב- C# שעושה Fourier Transform לקבצי WAV

המנחה שלי אמר לי שיש לו תוכנה כזו, אבל הוא מעדיף שאני אשתמש בה רק אם אני לא מוצא (או יכול לתכנת) אחת אחרת

אם מישהו במקרה יודע מאיפה אני יכול להשיג כזו תוכנה, אשמח אם תשתפו אותי

אם לא, אשמח גם לאתרים שבהם משתפים קודי מקור. ניסיתי את Planet Source Code והחיפוש לא מצא כלום

תודה ויום טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מצליח למצוא קוד שעושה טרנספורמצית פורייה? ב-C#...?

במה התואר שלך?

חיפוש בגוגל מניב לפחות עשרה תוצאות כמו זה: http://www.lomont.org/software/Misc/FFT/LomontFFT.html

ואני מנחש שטעינת קובץ WAV זה סדר גודל של 5 שורות ב-C#, ואני מניח שלא צריך ספריה חיצונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מצליח למצוא קוד שעושה טרנספורמצית פורייה? ב-C#...?

במה התואר שלך?

חיפוש בגוגל מניב לפחות עשרה תוצאות כמו זה: http://www.lomont.org/software/Misc/FFT/LomontFFT.html

ואני מנחש שטעינת קובץ WAV זה סדר גודל של 5 שורות ב-C#, ואני מניח שלא צריך ספריה חיצונית.

תראה, אני בטוח שיש לא מעט תוכניות ב-C# שעושות טרנספורם פורייה, אבל אני לא יודע C#, אני לא יודע את המבנה של קבצע WAV (שתי דברים שאין לי בעייה ללמוד, אני יודע C++ ו-JAVA), ואני בספק אם גם אם אני אלמד את שתי אלה, יהיה לי כל כך קל לפצח איך מעבירים את הקלט לפונקציות ואיך להעביר את הקובץ WAV לצורת הקלט הזאת

יש לי יומיים לעשות את זה (המנחה שלי לא נותן לי הרבה זמן כי הוא צריך להגיש את הדוקטורט שלו מתי שאני צריך להגיש לו את הפרוייקט שלי) ולכן קיוויתי שמישהו מכיר במקרה משהו מוכן שעושה את הטרנספורם ישר על קבצי WAV

תודה בכל מקרה, אני אלמד את המבנה של קבצי WAV ואקווה שהשאר לא מסובך כמו שאני חושב שזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון טרנספורם פורייה אפשר לממש לבד ע"י נוסחא מתמטית די פשוטה שמופיעה כאן:

http://en.wikipedia.org/wiki/Discrete-time_Fourier_transform

לממש את זה לבד יקח לך לדעתי פחות זמן מאשר למצוא משהו מוכן מכיוון שזה פשוט פעולה של סכימה והכפלה.

יש אלגוריתמים יעילים יותר שמבצעים טרנספורם פורייה כמו FFT אז אם אתה מחפש מימוש מוכן באינטרנט תחפש בגוגל את המילה FFT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תממש טרנספורם פורייה בעצמך אלא אם אתה מכיר קצת מהתיאוריה מאחורה ויודע מה אתה צריך (DTFT? FFT? . מי שלא עשה את זה יכול לעשות טעויות קטנות אך חשובות שיקח יותר זמן לתקן מאשר להוריד אחד מ-148 הספריות שיכולות לעשות את זה בשבילך, ויציעו את הממשק הנכון. כמובן אם יש לך זמן לעשות תרגיל מעניין - אז בוודאי, תממש בעצמך ואז תלמד משהו. אבל לא נראה לי שזה הזמן.

לגבי WAV יש לך כמה אופציות: אחת זה לקרוא אותו בעצמך, אבל למה לעבוד קשה? לדעתי עדיף שפשוט תשתמש במה שכבר בנוי ב-C# או בספריה אחרת כדי לקבל את התוכן. קובץ WAV ידוע ביותר, משתמשים בו הרבה, הוא סטנדרטי ב-windows כבר מאז win95 ובטוח ש-.NET יודע לקרוא אותו built in. ואם לא, שוב - לעזרתך. קח בחשבון שכדאי לך לעבוד עם קבצי WAV בקידוד RAW (כלומר כל הדגימות ללא דחיסה). יש גם בקידוד וכו', אבל זה נדיר לדעתי.

בכל מקרה - עבודה של כמה שעות לכל היותר, אם אתה יודע קצת לתכנת. יומיים זה בטח מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה, שכחתי לגמרי שיש ספריות לכל מיני דברים כאלה מוכנות בד"כ... אז אני אחפש את הספרייה לטיפול ב WAV. תודה

בכל מקרה הקבצי WAV נתונים לי, אני לא יודע אם הם דחוסים או לא, אבל בכל מקרה it's not up to me

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...