באותו מחיר - זיכרון 1333 או 1600 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באותו מחיר - זיכרון 1333 או 1600

ksn1981

Recommended Posts

לוח H67 שתומך בזיכרונות 1333MHz (ללא OC).

זיכרון 1333MHz, CL9, 1.5V או 1600MHz, CL9, 1.5V.

- האם ישנה סיבה ללכת על ה- 1333?

- האם אוטומטית, ה- 1600 יעבוד ב- 1333 וב- CL נמוך מ- 9?

- האם התמונה/הבחירה הייתה משתנה אם ה- 1600 היה 1.6V או 1.65V?

תודה רבה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה לוח מדובר? בפלטפורמת SB אין אפשרות לבצע OC לזכרון ובלי קשר, תדר של 1333 היא התמיכה הטבעית של בקר הזכרון, ייתכן שיש אפשרות שהלוח כן תומך בזכרון בתדר 1600 (אולי רק יהיה צריך לשנות בלוח את הגדרת מחלק הזכרון ואולי הלוח באמת לא תומך בזכרון בתדר הגבוה מ-1600).

1. כן ולא. כן כי אין שום הבדל ביצועים מורגש בין זכרון בתדר 1333 לזכרון בתדר 1600. לא - כי אם המחיר זהה אז זה לא שיזיק לקנות זכרון בתדר 1600.

2. תלוי בלוח. בכל מקרה מומלץ להיכנס ל- ולוודא שהתדר מתח ותזומנים מוגדרים שם בהתאם לנתוני היצרן.

3. 1.65V זה קצת גבולי לפלטפורמת SB אבל עדיין בגדר התקין (לדעתי, ועל פי דיווחים של משתמשים ברשת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה די זניח. אם הזכרונות זהים מבחיתנ היצרן, סדרה, דגם וכו' ורק מה ששונה זה המהירות אז לך על 1600. אם מדובר בזכרונות שונים - כל מקרה לגופו, תרשום מהם הזכרונות.

ב. הלוח כאמור תומך ב 1333Mhz ללא OC. בהגדרות דיפולטיביות (ללא שינוי בביוס) ה 1600 יעבוד ב 1333 וב CL המקורי. אם תרצה להריץ אותם ב 1600 תצטרך לבצע OC ל BUS של הלוח, אם ישנה אפשרות כזאת ב H67 (לא בטוח).

ג. לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם :)

בלוחות P67 למשל, רשומים תדרי הנתמכים טבעית בלוח + תדרים נוספים שנתמכים אך מחייבים OC.

בלוחות H67 (כמעט בטוח שבכולם אבל לפחות בכל אלה שהסתכלתי) אין זכר לתדרים הנוספים שמחייבים OC.

אז כשרשמתי "ללא OC" התכוונתי משני הכיוונים (שלי ושל הלוח).

1. האם זה מבטל לגמרי את האפשרות להשתמש בזיכרונות 1600 (שיעבדו ב- 1333 כמובן) ?

לפני תקופה, שאלתי פה בפורום לגבי לוח שתומך (טבעית ללא צורך ב-OC) בזיכרונות 800 ו- 1066 (DDR2).. עמדו בפני 800ב-CL4 ו- 1066ב-CL5..

אז הוסבר לי שאם אני מתכוון לעשות OC לזיכרון, אז עדיף לקחת את ה- 1066, ואם לא אז השינוי לא משמעותי למרות שה- 1066 עדיין טוב יותר..

אז הם עשו חישוב ש- 800ב-CL4 "שווה" 1066ב-CL5.3 או לחלופין 1066ב-CL5 "שווה" ל- 800ב-CL3.75.. שימו לב שהשווה הוא בין מרכאות שכן וככל הנראה זו לא השוואה מדוייקת או נכונה בכלל..

בהקבלה למצב הנוכחי אני מנסה לעשות את אותה ההשוואה ( 1333ב-CL9 "שווה" 1600ב-CL10.8 או לחלופין 1600ב-CL9 "שווה"1333ב-CL7.5) אבל.. ההבדל בהקבלה הזאת שהפעם תדר ה- 1600 לא נתמך טבעית (מה עוד שאפילו לא ב-OC) .. ואם התשובה לשאלה למעלה היא שעדיין יעבוד, אז האם אאבד את הירידה המצופה מה-CL.. (נ.ב. לא ראיתי שהיצרן כותב נתוני מתח ותזמון בתלות בתדר אלא רק שלישיה אחת כזאת)

2. האם הם יעבדו באותו מתח ו- CL ורק התדר יירד ל- 1333 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם הלוח לא תומך בזכרון בתדר שמעל 1333, אז אין טעם (לדעתי) לקנות זכרון בתדר גבוה יותר, מצד שני, אם המחיר זהה זה לא שייגרם נזק.

2. אין בהבדל שבין תדרי השעון שום פגיעה בביצועים מבחינתך, כך שתדר הזכרון ממש לא צריך להיות שיקול בבניית המערכת.

3. זה לא בדיוק נכון להגיד ששילוב של תדר ותזמונים מסוים שווה לשילוב קצת שונה בין תדר ותזמונים אחרים. למעט במבחני ביצועים סינטתיים, אין כמעט שום משמעות לתדר השעון ולתזמונים. מה שחשוב הוא לדאוג בראש ובראשונה לנפח מספק של זכרון במתח העבודה המתאים, ותדר כזה או אחר או תזמונים כאלה ואחרים אינם משנים יותר מדי.

4. ככלל, ככל שרכיב הזכרון עובד בתדר גבוה יותר ובתזמונים נמוכים יותר כך הוא דורש מתח גבוה יותר. לפעמים (ואין פה שום התחייבות כמובן, כל מקרה לגופו) אפשר לקנות זכרון בתדר גבוה יותר (נניח 1600) לעבוד איתו בתדר נמוך יותר (נניח 1333) ואז להדק (כלומר להוריד) את התזמונים ועדיין לשמור על יציבות ולהשאר במסגרת מתח העבודה המומלץ. לחילופין ניתן לשחרר את התזמונים ולעבוד עם הזכרון בתדר גבוה יותר תוך שמירה על יציבות ומסגרת מתח העבודה המומלץ. כל זה כאמור תיאורטי, ואם המערכת היא מערכת לשימושים כלליים לא הייתי מקדיש לזה מחשבה רבה מדי. אם "משעמם" לך אתה יכול לנסות לשחק עם זה קצת (עם התזמונים והמתח, כמובן לבדוק עם Memtest יציבות). אם אתה רוצה פשוט משהו שיעבוד בלי יותר מדי התעסקות מצדך, אני הייתי קונה פשוט זכרון בתדר 1333, מוודא ב- שהכל מוגדר לפי נתוני היצרן. וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...