דיסק קשיח בעייתי - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסק קשיח בעייתי

guyby

Recommended Posts

אתמול ניסיתי לשדרג מחשב ישן, פתחתי את המארז והוספתי לו זיכרון.

כשהפעלתי אותו פתאום ה- HD התחיל לעשות תיקתוקים ולא עלה.

החזרתי זיכרון ישן וכלום לא עזר. חיברתי אותו למחשב שלי והוא אומר לי שכונן זה לא מאותחל, יש עליו המון מידע מה אני עושה?

אגב, לי יש ווינדוס 7, חיברתי אותו גם ל- וגם שם הוא מזוהה ככונן לא מאותחל והפסיקו התקתוקים כשאני מחבר למחשבים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, אני לא רואה שום קשר בין הפעולה שעשית ל"תוצאה" שקיבלת.

דיסק קשיח שמשמיע תיקתוקים זאת קודם כל בעיה מכנית בראש קריאה שלו שלא ניתן לפתור בצורה סטנדרטית אלא רק עם מעבדה שיש לחברות שיחזור.

אם הצלחת להביא ותו למצב שהוא מסתובב ולא מתקתק, אבל לא ניתן לגשת למידע עליו הייתי מציע להפעיל עלי שיחזור כמו Testdisk באותה הזמנות ולרואת מה ניתן להציל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה.

גם אני לא ראיתי קשר בין השדרוג לבין התקלה אבל זה קרה, והכי מרגיז שזה ל HD שלי, בכל מקרה זה לא נותן לי לבצע בדיקה לדיסק/סקטורים פגומים וכו'

רציתי אפילו לעשות REPAIR לווינדוס שהיה עליו (XP) וזה עכשיו רושם לי בכלל:

the volume does not contain a recognized file system

אני אנסה את ה TEST DISK ויעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידע ואין גישה למערכת הקבצים, מסיבה כזאת או אחרת, אין מה להציל.

לכן כמו שכתבתי כבר - אם אתה מצליח לגרום לדיסק הקשיח להסתובב ולא לטקטק תנצל את ההזדמנות לשחזר את המידע כל עוד ניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי ב-easeus להציל מה שניתן, הוא מצא לי איזה 15 גירסאות שונות של דיסקים כל אחת בגודל של ה-HD כולו (80GB) לקחתי את האחרונה ושחזרתי אותה, אני עוד לא יודע אם הכל תקין.

חיברתי אותו שוב למחשב שלי, הצלחתי להפעיל עליו WIN 7 ולעשות עדכונים, כשחיברתי למחשב המקורי שעליו הוא צריך להיות הוא שוב תקתק ולא הפסיק גם אחרי 20 הפעלות מחדש ובדיקת מגעים.

התיאשתי ניסיתי לפתוח אותו לראות מה קורה שם... זה לא ממש עזר לי... הלך ה-HD !

למה פתאום בכלל הוא התחיל לתקתק? מישהו אמר לי בגלל שהמחשב לא פעל המון זמן (כ- 5 חודשים הוא היה כבוי) זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר. ראיתי דיסקים שקורסים אחרי שמחשב פעל, לא פעל, דיסק חדש, דיסק ישן, ועוד אלף סיבות ומצבים.

אין שום דבר קבוע בעניין. יש פתרון מאוד פשוט לקריסות של דיסקים והוא נקרא גיבוי. בדרך כלל אחרי הפעם הראשונה לומדים לקח לכל החיים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח תודה על העצה אחי, אני את שלי מגבה וחושש גם מזה רק הבעיה כמו שציינתי זה שזה לא מחשב שלי והחומר לא היה שלי.

בכל מקרה, שאלתי שאלה בפורום של אמצעי אחסון ולא ענו לי שם...

ל-HD חיצוני שאני רוצה שיהיה תמיד מחובר למחשב, מה עדיף מבחינת יציבות עם או בלי חשמל

כי טרה בחיבור בלבד נראה להיט לעומת "3.5 שמחובר לחשמל וכל פעם יש את הניצוץ הזה כשאני מחבר את התקע לשקע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי עוד שאלה,

יש מצב שרכיב אחר גורם ל-HD לקרוס כי התקנתי WIN7 במחשב אחר על HD אחר והבאתי אותו למחשב שאני אמור לתקן והוא שוב עושה קליקים ז"א דיסק קשיח שני, אמנם גם ישן אבל עבד כמו סוס כשהתקנתי עליו מע' הפעלה. אולי כבל או משהו בלוח אם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...