עזרה בחיבור מרחוק מלינוקס ל-windows. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחיבור מרחוק מלינוקס ל-windows.

Access Denied

Recommended Posts

אני רוצה להעביר את המחשב ללינוקס אבל לפני זה חשוב לי לברר משהו לגבי אפשרות לחיבור מרחוק למחשב אחר דרך שרת מאובטח.

כרגע המחשב עליו מדובר מתחבר מרחוק לחברה, דרך חיבור מאובטח SSL אם אני מבין נכון, של חברת check point

ההתקשרות נעשית דרך עמוד מיוחד בדף של אקספלורר (ניסיתי ואין אפשרות לבצע את ההתחברות דרך FF או כרום).

אני מכיר את האפשרות לחיבור מרחוק בלינוקס (המאפשר חיבור ל-MSTSC של מייקרוסופט), ולכן רציתי לדעת אם יש אפשרות לחיבור מאובטח כמו שמתואר?

במידה והדבר עובד רק דרך אקספלורר, האם התקנת wine ואקספלורר תפתור את הבעיה השניה?

אני אשמח לכל עזרה שתוכלו לתת בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי זה שהדף עובד רק באקספלורר, הדף של האקספלורר מריץ איזה שהוא activex וה activex הוא התוכנת לקוח לגישה מרחוק. חיבור מאובטח שנעשה אם אקסלורר אם activex נשמע דפוק גם ככה, ואם מריצים את זה דרך wine (ה activex מוריד למחשב קובץ exe כלומר גם ה exe הזה עובד לעבוד דרך ה wine) יכולים לצוץ באגים נוספים - של wine - שיוסיפו בעיות אבטחה

בלינוקס יש גישה מאובטחת (מוצפנת) לשורת פקודה שנקראת ssh, וניתן להעביר דרכה תקשורת של תוכנות אחרות. למשל אם אתה משתמש אם vnc לחיבור (krdc בצד של הלינוקס ו ultravnc server בצד של הוינדוס) אתה יכול להעביר את הפורט של התקשורת (במקרה הזה 5900 או 5800) דרך ssh tunnel וגם הוא יהיה מוגן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VNC או חיבור תעלות ssh כלשהן כמו שהוצע כאן לעיל, אני מאמין שממש לא קשור לסוג ההתחברות שאתה משתמש בכדי להתחבר לחברה שלך.

מה שכן, אני מסכים עם 11010010110 לגבי זה שהאפליקציה תוריד למחשב שלך activex ואפליקציות אשר אמורות לעבוד במקור על וינדוס, וכאן אתה יכול לצפות לבאגים רבים.

אני אומר זאת כי גם אני התעניינתי לבצע את אותו הדבר: אצלינו בחברה יש גם דף התחברות (juniper במקרה הזה). אני חייב להשתמש באקספלורר. מה גם שאחרי ההתחברות, יש לנו מלאי של מבוססות וינדוס כמו ממשק citrix עם outlook, remedy, SAP וכו'.

ישבתי הבוקר אחרי ההודעה, שלך בניסיונות נוספים להפעיל את ie7 ואת 6, דרך החבילה winetricks. תהיה לך הצלחה להפעיל את האקספלורר עם ה winetricks (הרבה הודעות שגיאה כמובן), אך לא הצלחתי להתחבר לדף של החברה בה אני עובד (הצלחתי להתחבר אך שום דבר לא עבד כמו שצריך....).

אולי אתה תצליח. תנסה, אין לך מה להפסיד סכ"ה.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...