nView, 3D-Vision-Surround, Eyefinity... סדר בבלגן - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

nView, 3D-Vision-Surround, Eyefinity... סדר בבלגן

ksn1981

Recommended Posts

ל- AMD (סדרה 5/6) יש את Eyefinity שמסוגלת להריץ 3 מסכים דרך כרטיס מסך בודד (בדגמים מסוימים אפילו 6 מסכים) .. סדרה 6 קיבלה תלת מימד, אך לא בטוח שזה נתמך ב- Eyefinity (אולי בדגמים מסוימים).. בכל מקרה, האפשרויות כאן מגוונות: קבוצות של מסכים (למשל שניים כשטח אחד ושלישי כשטח אחר), רזולוציות לא אחידות...

ל- nVidia (סדרה 4/5) יש את 2D-Surround שמסוגלת להריץ 3 מסכים דרך מערך של 2 כרטיסי מסך (בדגמים מסוימים צריך אף 3 כרטיסים), אבל גם בתלת מימד (בשמו 3D-Vision) ואז במקום 2D-Surround קוראים לזה 3D-Vision-Surround.. והאפשרויות כאן מוגבלות למדי..

# איך זה שכרטיס הדגל של nVidia לא יכול להתחרות בכרטיסים שלא הכי חזקים של (מבחינה זו כמובן) ? הרי שמבחינת יכולות הכרטיסים של שתי החברות (במשחקים למשל) לא כך הדבר.. וזה לא שאין ל-nVidia את הידע הדרוש לכך, הרי יש להם את כרטיסי ה- NVS שמיועדים לכך.. אז היתכן שזו פשוט הדרך שלהם "לשמור" על סדרה זו ? כמו שיש את ה- QUADRO שכביכול "מיועד" לעריכה ושבפועל זה יותר יקר ויותר חלש ? כך או כך, מבחינת ריבוי המסכים, אני חושב שהם נראים ממש רע מול AMD!!

# עניין ריבוי המסכים (Multi-Monitor/Display) הוא לא חדש בכלל.. בשנת 2001 היה לי כרטיס שמעתיק/מרחיב מסך אחד לשני (דרך ה- nView של nVidia).. אז מה נשתנה? הקטע שהמסכים הפכו לשטח אחד? גם בתוכנות עריכה זה היה כך מזמן..לא? אם כך אז הוסיפו מסכים ו- נתקעו עם שניים (בכרטיס אחד כמובן)??

מישהו יכול להסכים/לתקן/לנגוד ?? מישהו יכול לעשות לי סדר בבלגן ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שעשית סדר בעצמך... אין הרבה מה להוסיף מלבד שגם סדרה 2xx תומכת 2d/3d-surround. (אגב 3D כשלעצמו נתמך מאז סדרה 8xxx)

אולי קצת הגזמת במחשבה שהם "נראים ממש רע מול AMD". א) כמו שאמרת, הטכנולוגיה קיימת (ב-NVS) אבל לא מיושמת ב-geforce משיקולים שלהם.

ו- ב) גם ל-nvidia ישנם פיצ'רים של- אין (או שיש אבל טובים פחות *), ולדעתי אילו פונים לשוק רחב יותר מאשר שילוש מסכים על כרטיס גימינג בודד.

תקנה כרטיס עם פיצ'רים שיותר רלוונטים עבורך וזה הכל... אפשר להשוות פיצ'רים דומים אבל אין טעם להשוות פיצ'רים שונים

או להכריז מי מתקדמת יותר בכלליות. (ד"א אם אני לא טועה הכפול ליבה של NV יתמוך ב-3 מסכים, לשם כח הכרטיס יהיה מנותב כראוי.)

* אל תשווה למשל את ה-3D של , עם או בלי eyefinity, לזה של , למרות שמדובר באותו הפיצ'ר, ל-NV ייתרון מובהק בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם וכביכול עניתי לעצמי על כמה שאלות, אבל ללא תגובתך זה היה נשאר אצלי בגדר "השערות".. אז תודה על התגובה SyndromE :xyxthumbs:

עכשיו נשאר דבר אחד.. על מה הרעש ולמה זה נחשב לטכנולוגיה חדשה? זה שיצאו מגדר שני המסכים? זהו?

נגיד שהשימושים הגראפיים שלי במסך אחד מסופקים ע"י השבב המובנה של (i5-2500 + H67).. ועכשיו אני מעוניין להרחיב זאת לשני מסכים..

האם יהיה יתרון כלשהו בכרטיס נפרד של AMD/nVidia? האם אז מערך המסכים יהיה יציב יותר או יגיב מהר יותר? האם ל- עדיין יהיה יתרון על פני nVidia?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, מאז ומתמיד היה ניתן לחבר שני מסכים לאותו כרטיס מסך ולהרחיב את שולחן העבודה למסך השני.

החידוש הוא שכיום כרטיסי המסך כאשר מחוברים למספר מסכים בעצם "רואים" אותם כמסך אחד, מה שנותן רזולצוייה גדולה יותר (בהתאם לכמות וגודל המסכים).

בין ייתר הייתרונות של Eyefinity, יש אפשרות לשחק / לראות מדייה על גבי כל המסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה יוסי..

לגבי סרט/משחק.. וואללה נכון.. נראה לי זה אפילו כל דבר שרץ ב- FullScreen.. פשש..

לגבי תוכנות אחרות.. גם אז זה היה נפרש על שני המסכים.. לא? אני זוכר תוכנות עריכה למשל..

לגבי הרזולוציה.. גם אז היא גם גדלה באותו אופן.. לא? אז מה זה משנה שמערכת ההפעלה רואה שני מסכים ולא אחד?

בכל אופן, האם יתרונות "הטכנולוגיה החדשה" רלוונטיים למערך של שני מסכים??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...