מסקרן אותי, איך אנשים בגילאים 23-26 קונים כבר ד&#149 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסקרן אותי, איך אנשים בגילאים 23-26 קונים כבר ד&#149

whitiger19

Recommended Posts

אני קורע את עצמי כבר כמה שנים בעבודה, מרוויח יחסית טוב, וכמעט ואין לי הוצאות, טלפון של העבודה, עדיין גר עם ההורים,

ההוצאות שלי מסתכמות בכ1000-1500 ש"ח בחודש , שזה כלום לעומת אחרים.

אחרי כמה שנים חסכתי בסביבות ה400 אלף.

לפני כמה ימים, הצצתי לגבי מחירי הדירות, ואני אומר לעצמי, משהו פה לא בסדר, בשביל לקנות דירה קטנה באזור נידח אני צריך לקחת משכנתא ולהיות בחובות כל החיים שלי?

לא מבין את זה.

תמיד אפשר להשכיר אני יודע, אבל עדיין המינימום זה שלושת אלפים ש"ח בחודש, שזה מטורף

לא יודע למה פתחתי בכלל את הת'רד הזה פשוט קמתי , עם הנס קפה ביד, והיה לי חשק לכתוב את מה שמתרוצץ לי בראש כרגע :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

-לחלקם לא אכפת להתחייב לשלם חצי משכורת (לפחות) במשך כמה עשורים, בעיקר מחוסר הבנה של כובד ההחלטה.

-לחלקם יש הורים עשירים.

-לחלקם יש קהילה כלכלית איתנה בעלת אינטרסים ליישב את המשפחה במקום כזה או אחר (חרדים/מתנחלים מישהו?)

-חלקם גרים בפריפריה.

-חלקם "עשו מכה", בין אם בדרך הגונה או לא.

-ויש גם את אלה שפשוט הצליחו רק בעזרת כשרונם להתברג לתפקידים גדולים ומוצלחים בגיל צעיר.

השאר עדיין שוכרים.

פספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאמר מר מלדה נכון.

מרבית האנשים הצעירים שקונים דירה ולא עושים זאת מכספי הורים/ירושה, לוקחים הלוואת משכנתה. אין בכך עקרונית שום דבר פסול, הכל עניין של סדר עדיפויות והתבוננות נכונה במציאות. כמובן, יש אנשים שפסיכולוגית קשה להם לחיות רק עם המחשבה שהם חייבים סכום כסף כלשהו לבנק - זה סיפור אחר.

אני לא יודע איפה אתה גר ואיפה הסתכלת על דירות, וכמה אתה מרוויח, אבל חסכון בדמות 400,000 שקלים הוא מאוד מכובד, ואם היית רוצה לקנות דירה היום (טוב, היום שבת, אז מחר :)), היית יכול לעשות זאת עם הלוואה יחסית שפויה למישהו שמרוויח יחסית טוב כהגדרתך. נגיד, דירה בפחות ממיליון - גוזרת הלוואה של 600,000 ופחות, שזה פחות מ60% מימון וסביר בהחלט למציאות של היום.

אם מסתכלים עמוק יותר לתוך הפריפריה, אפשר גם למצוא דירות שתוכל לקנות בכספך בלי הלוואה כלל. כמובן השאלה - האם תרצה לגור שם. באופן לא מפתיע הרוב לא רוצים, אז קונים דירות קטנות "להשקעה" ומשכירים אותן. מבחינה כלכלית, דירות זולות הן השקעה הרבה יותר טובה מיקרות - יחס שכירות/מחיר שלהן טוב יותר.

כאן התעלמתי מהשיקול הכלכלי. לא בטוח שקניית דירה למגורים או להשקעה היא כלכלית הדבר הנכון ביותר לעשות. יש אפיקי השקעה בורסאיים (אג"חים/מניות) שיכולים אולי לתת תשואה טובה יותר על ה400,000 שקלים שצברת. אבל, כשקונים דירה למגורים, השיקול הכלכלי הוא לא היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את המגדל המטורף הזה במרכז ת"א, איפה שהתחנה מרכזית

הדירות שם אומנם קטנות, אבל לאדם אחד\שניים, זה בסדר. (הלווואה קטנה)

ועוד אזור שיחסים זול, זה הדירות מהצד המזרחי של היכל (יד אליהו),

ועדיין תצתרך לקחת הלוואה.

ב-400K אי אפשר לקנות דירה במרכז. גם לא משהו מתפורר משנות ה-60.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-לחלקם לא אכפת להתחייב לשלם חצי משכורת (לפחות) במשך כמה עשורים, בעיקר מחוסר הבנה של כובד ההחלטה.

-לחלקם יש הורים עשירים.

-לחלקם יש קהילה כלכלית איתנה בעלת אינטרסים ליישב את המשפחה במקום כזה או אחר (חרדים/מתנחלים מישהו?)

-חלקם גרים בפריפריה.

-חלקם "עשו מכה", בין אם בדרך הגונה או לא.

-ויש גם את אלה שפשוט הצליחו רק בעזרת כשרונם להתברג לתפקידים גדולים ומוצלחים בגיל צעיר.

השאר עדיין שוכרים.

פספסתי משהו?

משכנתא זולה יותר משכ"ד, ובנוסף לא בזבוז כסף לכיור.

בכיף הייתי קונה דירה, הבעיה היא שעד גיל 30 הבנק לא נותן לך משכנתא נורמאלית, אתה לא זכאי להלוואת מדינה, ואם אתה חס וחלילה רווק טחחח שכח מזה אתה סיכון.. לא צריך לקנות דירה ראשונה באזור טוב עם בתי ספר וגני ילדים, דירה ראשונה בגיל 25-24 נגיד זאת דירה עד גיל 30 שאחרכך מוכרים אותה ברווח קל וקונים דירה גדולה יותר תוך התחשבות בחיי משפחה. אבל לאדם צעיר רווק לא משנה כמה משכורת יש לו לקחת משכנתא זה סיוט, מהנסיון האישי שלי משכנתא של 350 אלף שקל(לקניית דירת 3 חדרים ב520 אלף) שזה כלום היום יחסית למשכנאתות לא רצות לתת בריבית משוקללת(לא משנה אם זה ע"י קנסות לפרעון מוקדם, או ריבית גבוהה לקרן שאתה פודה מתי שבא לך) של פחות מ7.5 בעיקר בהתחשבות שאני מחזיר חצי מהמשכנתא תוך 3 שנים ע"י קרן השתלמות... הבנק לא מתבייש יגידו לך כן אנחנו רואים שאתה יכול לשלם את זה תקבל את זה, למה לנו להפסיד כסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אתה מרוויח לחודש?

אדם שיש לו עבודה מכובדת (כל עבודה חוקית) + תואר ראשון עושה סביב ה-10 על ההתחלה

+ בת זוג

אני לא מבין למה גם אין BMW בחנייה

באיזה סרט אתה חי שכל בן אדם עם תואר ראשון מרוויח על ההתחלה 10K? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משכנתא זולה יותר משכ"ד, ובנוסף לא בזבוז כסף לכיור.

בכיף הייתי קונה דירה, הבעיה היא שעד גיל 30 הבנק לא נותן לך משכנתא נורמאלית, אתה לא זכאי להלוואת מדינה, ואם אתה חס וחלילה רווק טחחח שכח מזה אתה סיכון.. לא צריך לקנות דירה ראשונה באזור טוב עם בתי ספר וגני ילדים, דירה ראשונה בגיל 25-24 נגיד זאת דירה עד גיל 30 שאחרכך מוכרים אותה ברווח קל וקונים דירה גדולה יותר תוך התחשבות בחיי משפחה. אבל לאדם צעיר רווק לא משנה כמה משכורת יש לו לקחת משכנתא זה סיוט, מהנסיון האישי שלי משכנתא של 350 אלף שקל(לקניית דירת 3 חדרים ב520 אלף) שזה כלום היום יחסית למשכנאתות לא רצות לתת בריבית משוקללת(לא משנה אם זה ע"י קנסות לפרעון מוקדם, או ריבית גבוהה לקרן שאתה פודה מתי שבא לך) של פחות מ7.5 בעיקר בהתחשבות שאני מחזיר חצי מהמשכנתא תוך 3 שנים ע"י קרן השתלמות... הבנק לא מתבייש יגידו לך כן אנחנו רואים שאתה יכול לשלם את זה תקבל את זה, למה לנו להפסיד כסף?

2 דברים:

1.משכנתא ממש לא בהכרח זולה יותר משכ"ד, בטח שמשקללים את התשואה האלטרנטיבי שההון היה עושה אצלך

2.אם לקחת משכנתא בריבית של 7.5% אתה פראייר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לקחתי, הבנתי שעד החתונה וגיל 30 אי אפשר לקבל משכתנא בארץ אלא אם יש לך מיליונים ואז אתה לא צריך משכתנא.

שוב משכנתא ברוב המקרים זולה יותר משכר דירה(בטח שלדירה ראשונה, נגיד עד 650-700 אלף שקל), גם אם אתה לא מחשיב את העובדה ששכר דירה הולך לבעל הדירה ומשכנתא הולכת אליך בסופו של דבר. גם אם נגיד שערך הדירה ירד ב-10% אז אחרי 10 שנים הפסדת משהו 13% מהכסף שלך, בשכירות הפסדת 100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לקחתי, הבנתי שעד החתונה וגיל 30 אי אפשר לקבל משכתנא בארץ אלא אם יש לך מיליונים ואז אתה לא צריך משכתנא.

שוב משכנתא ברוב המקרים זולה יותר משכר דירה(בטח שלדירה ראשונה, נגיד עד 650-700 אלף שקל), גם אם אתה לא מחשיב את העובדה ששכר דירה הולך לבעל הדירה ומשכנתא הולכת אליך בסופו של דבר. גם אם נגיד שערך הדירה ירד ב-10% אז אחרי 10 שנים הפסדת משהו 13% מהכסף שלך, בשכירות הפסדת 100%.

טוב, זה פשוט לא נכון כלכלית

אבל קניית דירה אף פעם לא היה משהו כלכלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדויק (אולי פעם היה נכון, כי גם אני שמעתי את זה), אבל היום כל מה שמעניין את הבנק הוא שאחוז המימון סביר, ושרמת ההכנסות שלך מספיק גבוהה ביחס להחזר החודשי.

זוהי תפיסה רווחת בקרב אנשים שמשכנתה עדיפה על שכירות כי בשכירות אתה זורק כסף, ובמשכנתה אתה משלם על משהו שבסוף יהיה שלך, אך זה לא מדויק, כי יש התעלמות משתי נקודות מרכזיות:

* בהלוואה שאתה לוקח מהבנק חלק מהכסף הולך על תשלומי ריבית, וזה כסף "לפח" בדיוק כמו שכירות. במשכנתה ממוצעת ל20 שנה יותר משליש מהכסף שתשלם בסופו של דבר הוא ריביות. אם הריבית יותר גבוהה או התקופה ארוכה יותר - זה בקלות יכול להיות גם חצי ואפילו יותר מסך התשלום.

* במדינתנו כיום לא נותנים הלוואה לדיור ב100% מימון, וכדי לקבל תנאים נורמליים, צריך להביא לפחות 30% הון עצמי, ולפעמים אנשים מביאים גם 40-50% ויותר. צריך להביא בחשבון את אובדן התשואה האלטרנטיבית על ההון. דוגמה פשוטה - 500,000 שקלים שבקלות אפשר להשקיע עם תשואה של כ5% שנתית וסיכון נמוך - זה 25,000 בשנה, כלומר כ2,000 שקלים בחודש שהיית מקבל "חינם".

גם לא נכון לומר שקניית דירה היא תמיד לא כדאית כלכלית. זה תלוי בגורמים רבים כמו תנאי ההלוואה, אפיקי השקעה אלטרנטיביים, סכום התחלתי מושקע, וכמובן, צפי לשינויים במחירי הנדל"ן (וזה המשתנה שאותו אף אחד לא יכול לצפות).

כלל אצבע - אם מניחים שמחירי דירות עומדים במקום - זה כנראה יותר כלכלי לשכור מאשר לקנות עם משכנתה. אבל במציאות זה ממש לא ככה, ומספיק להניח שמחירי הדירות יעלו בערך בקצב האינפלציה (בפועל בשנים האחרונות זה היה הרבה יותר מזה), כבר אפשר בתנאים מסוימים לראות שיש כמעט שוויון בין קנייה לבין שכירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...