המרת מתח 12V ל5V - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המרת מתח 12V ל5V

idoleff

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין להכין מטען שיתחבר לאופנוע שלי.

ממה שאני יודע, המתח שיוצא מהמצבר הוא 12V, והמתח שצורך חיבור הוא 5V (כמובן שיש צורך רק במתח, לא נתונים)

איפה אני יכול למצוא שנאי כזה (קטן ככל האפשר)? כמה מסובך אמורה להיות התקנה שלו? (חיבור למצבר וחיבור של פלאג USB)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אני יכול למצוא את הרכיב הזה?

כמו שאני מבין את השרטוט, לחבר את מתח הכניסה דרך מפסק ופיוז של 1A לרגל הראשונה.

לרגל השנייה לחבר אדמה

את הרגל השלישית לחבר לשקע הUSB (מה מסמן המשולש?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטען של הרכב הוא אפשרות טובה יותר מה 7805 או זהה (בכמה שראיתי יש בפנים מעגל ממותג שיותר חסכוני ויציב, בכמה 7805)

לפי התקן של , אם אתה סתם נותן 5 V ניתן לדמות חיבור למחשב אל ידיי קיצור 2 החיבורי DATA של ה ביניהם. קיימת חומרה לא תקנית ששם במקום זה צריך לחבר נגד מאחד מהקווים של ה DATA לאדמה

חיבור ה 7805 - המשולש הוא דיודה להגנה, כדיי שה 7805 לא יהרס ממתח חוזר כשאתה מכבה את האופנוע. הכיוון והסוג שלה קריטיים אחרת אתה תקבל 12 V במקום 5 V בתקע USB

את כל יתר החיבורים הבנת נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך. איזה סוג דיודה בדיוק לשים שם? ואיפה אני יכול לרכוש את כלל הרכיבים?

אני מעדיף לא להשתמש בחיבור מצת רגיל, כדי לא להסתבך סתם עם הפרוק שלו, ולבנות משהו יותר קטן וקומפקטיץץץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מפרק את המתאם מצית, יש בפנים מעגל מוכן כולל ה ו 2 חוטים שהולכים לתקע של המצית. אתה יכול לחתוך אותם ולחבר איפה שבא לך (אני עדיין ממליץ להוסיף את המפסק והפיוז)

אם אתה מחבר 7805, הרכיבים שאתה צריך :

ה 7805 עצמו, בצורה TO220 כמו שציירתי (קיימות כמה צורות אחרות, האחרות כמו TO92 לא מתאימות)

פלאטת גדולה מאלומיניום ל 7805 או חלק אלומיניום גדול שטוח באופנוע שאתה יכול לחבר אליו את הרכיב לקירור, כך שכל השטח האחורי של הרכיב נוגע באלומיניום

פיוז F1A (ניתן לשים גם פחות כמו 500 mA אבל יכול להיות שהוא ישרף אם האמפי שלך יחליט לעשות טעינה מהירה)

קבל של 470 - 1000 uF ולפחות 10 V, להורדת קפיצות מתח

לפי מה ש Ziggy Man אמר יכול להיות שצריך יותר הורדה לקפיצות מתח, בשביל זה אתה יכול להוסיף קבלים / סלילים גם בצד של ה 12 V של ה 7805. הקבלים שם אמורים להיות של לפחות 25 V

דיודה 1N4002 ומעלה (עד 1N4007), או דיודה אחרת אם נתונים דומים, להגנה ממתח חוזר

ניתן למצוא את כל הרכיבים במעבדת אלקטרוניקה או לפרק מציוד אלקטרוניקה זרוק (את ה 7805 יכולה להיות קצת בעיה למצוא, את הרכיבים האחרים תמצא בקלות). הרכיבים אמורים להיות זולים, משהוא כמו עד 10 - 15 שקל ל 7805 וכמה שח לאחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...