BiXeon Project - יש מארז! 21.5.12 - עמוד 16 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

BiXeon Project - יש מארז! 21.5.12

arkadur

Recommended Posts

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על התגובות חבר'ה.

בנוגע להערה על הסאונד, אני עובד עם הADA880 של אלטק. שנמצאים אצלי כבר 11 שנה :o .

קניתי מאז עוד כמה סטים של , ואני ממש לא מתכוון להחליף אותם בזמן הקרוב.

אומנם הייתי עובד עם הכרטיס של קריאייטיב - EXTIGY, אבל יש איתו חוסר תמיכה משווע תחת WIN7. למרות שהייתי עובד בצורה דיגיטלית, הכרטיס נועד עבור האוזניות שלי.

סביר להניח שאני אשים יד על איזה בקרוב.

כך או כך, הסאונד ממש לא מוזנח.

הקירור יגיע בקרוב.

צריך לקבל החלטה אם מקררים במארז הזה או שעוברים למשהו גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתקדם צעד אחד קדימה לקראת הקירור מים.

חלקכם אולי זוכר שבעבר ניסיתי לעשות בניה / רכישה קבוצתית של .

התכנון לא יצא לפועל, והרעיון נגנז.

מבירור קצר שעשיתי, בהנחה ואני מוותר על כל השימוש בCNC ולייזרג'ט, ומתבסס על פרופילים פשוטים, שעולים עשרות שקלים ל6 מטר,

החלטתי ליצור קוביה משל עצמי.

התכנון הפנימי עדיין לא תם ,כרגע - רק החלק העליון גמור.

נשאר לי לקבוע את מיקומים של הרדיאטורים (3 טריפלים), משאבות ומיכלים (אולי אשלב אותם יחד), להחליט האם אני רוצה התקני HOT SWAP לקשיחים, והאם להתקין מפרצי 5.25".

הנה כמה של תחילת התכנון.

עצות יתקבלו בברכה, ולאט לאט אני אגיע לתצורה הסופית.

כפי שניתן לראות, את הMB TRAY יש לי. בחלק האחורי ישנם BACKPLATES של ליאן לי שניתן לרכוש בנפרד והם מקלים על העבודה.

אם אני אחליט להתקין מפרצי 5.25, סביר להניח שאני ארכוש כאלו מתוצרת MM.

עבור הרדיאטורים , יש לי RADGRILLZ של AC RYAN ששוכבים בצד זמן מה.

- אני מודע לכך שהכרטיסים אינם 580, אלא 560 (זה מה יש..)

- צר לי שלא הכנסתי את המידות של הקוביה, כרגע המידות הם 50X50X70

הנה מתחילים:

15238106.jpg

34186273.jpg

70323580.jpg

20403526.jpg

25045767.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע אחלה. לדעתי את המחברים של הפאנלים שווה כן לעשות ב-cnc. זה לא יצא יקר מדי וזה יעלה את הדיוק של הפרוייקט.

שאלה שעלתה לי בראש - למה אתה הולך על תצורה של 3*20" לרוחב ו-11" לאורך?

לא עדיף לסובב את המסכים ולקבל "מסך" יחיד בגודל של כמעט 40 אינצ' בגודל של 20x33 אינצ'

אתה מקבל מסך בין 10/16 ל-9/16 עם רזולוציה של 3240x1920

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך על תצורה של 23X3, כי זה מה שמצאתי לנכון. לי זה נוח יותר, ומתאים לשימושים שלי.

אם הייתי רוצה, הייתי רוכש את ה2711 או משהו בסגנון, מקבל ריבוע גדול ובלי קנטים שחורים שהמסכים מייצרים.

אומנם צריך מעט זמן להסתגל ל5760X1080, אבל אני לא מתחרט בכלל :)

חוץ מזה, שיש לי עוד 2 מסכים לניטור שאני צריך להתקין, אחד מעל למרכזי (19"), ועוד אחד 7", עם טאצ', בתקווה שאני אצליח לבנות ממשק נוח.

מן הסתם, הם ישבו על כרטיס מסך די פשוט, כדי לא "לגנוב" מהSLI580 , או לחילופין על כרטיס הפיזיקה העתידי, שממילא לא תהיה לו בעיה להתמודד עם הנושא.

בקשר לCNC, כרגע, אני מעדיף לוותר, גם שכן, הקווים הפשוטים לכאורה שאני מתכנן, לא ידרשו את השימוש בזה. אני הולך על פשטות ויעילות, שזה לאו דווקא אומר חוסר באיכות. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על חוסר באיכות, אלא על דיוק גבוה יותר.

בניה של מארז מפרופילים נשמע כמו משהו הגיוני וסביר טכנית (במיוחד כשנראה שיש לך יכולות טכניות טובות)

ועם זאת, אתה רוצה להגיע לרמת הרכבה בדיוק סביר, וזה משהו שעם CNC יהיה לך הרבה יותר פשוט.

אם אתה ממש בונה מארז מודולרי, אתה יכול להגיע לדיוק טוב בחיבורים גם עם כרסומת בלבד, ואז זה באמת חוסך לך את השימוש ב-CNC

בקשר למסך, כנראה שצריך להתרגל לתצורה הזו. במיוחד למי שרגיל לעבוד על מסך 24 אחד :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון נוסף:

מסתבר ששלושה מסכים זה לא מספיק,

בהתחשב בעובדה שיש לי עוד 2 בצד, אני הולך לעשות בהם שימוש.

הראשון- מסך של בגודל 19, שיתלה מעל למסך האמצעי, וישמש לניטור המערכת.

השני - מסך של LILIPUT, עם טאצ', שישמש אף הוא לניטור, ושינויי הגדרות למיניהם במערכת, באמצעות הטאצ'. בגודל 7".

כדי שאני אוכל להתחבר אליהם - נזקקתי לכרטיס נוסף, במצב סראונד לא ניתן לחבר מסכים נוספים לשאר היציאות.

לצורך העניין, צריך כרטיס פשוט וקריר, וכמובן קטן שתופס סלוט יחיד , הפיתרון הוא הGF210 של GB עם הקירור האקטיבי.

הצורך בסלוט יחיד נובע מהעובדה שאני צריך להשאיר מקום עבור ה580 השלישי העתידי, כרטיס קול, ואולי בקר RAID.

gigabyte-geforce-210-gv-n210oc-512i-0_1.jpg

עדכונים נוספים - בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יותר ממעדיף פאסיבי, העניין הוא שהאקטיבי הוא היחיד שמגיע בסינגל סלוט. הקירורים הפאסיביים האחרים חורגים מהגובה שאני צריך לצערי.

עדיין לא חיברתי אותו, אני מקווה שהמאוורר לא מזמזם יותר מידי :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירורים פאסיבים גדולים יותר מסלוט בודד ולרוב עושים שימוש גם בכב הכרטיס, ככה שבמקרה שלו זה יכול להיות בעיה.

ואתה ממש עושה לי חשק לעוד מסכים...אבל אני אחכה לעוד 6950/70 ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...