העברת כפתורי כיבוי וריסט מלמטה ללמעלה במ&#1488 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת כפתורי כיבוי וריסט מלמטה ללמעלה במ&#1488

DaTHE

Recommended Posts

שלום,

האם זה מסובכך להעביר את כפתורי הכיבוי\הדלקה והריסט במארז CM690 מהחלק התחתון הימני ללמעלה איפה שה- הרמקולים וכל השאר?

ואם פתחתי כבר נושא אחד אז:

יש לי חיישן מגנטי רגיל ופשוט שאני רוצה לחבר לדלת וכל פעם שהדלת נפתחת (החיישן מנותק - מוציא 0) ובזמן שאני יגדיר מראש, אני אקבל הודעה על המחשב + שזה ישמר בזיכרון המחשב. בקטע זה יש לי בעיה עם החיבורים, מבחינת תוכנה אין לי בעיה לעבוד באסבלי או ב- C רצוי כמה שיותר פשוט, הקטע זה שאני לא יודע לקורא מהפורטים של המחשב ואיך בכלל לחבר ולאן (מזכיר שוב חיישן מאוד פשוט שמורכב מ- 2 רגליים ומגנט נפרד).. בנוסף אני רוצה שכל פעם שהדלת נפתחת שלד פשוט יהבהב עד שאני לא ינטרל אותו מהמחשב...

האם זה אפשרי בכלל?

אין לי בעיה לקנות חלקים שאין לי, התקציב בערך עד 150 ש"ח.

תודה על העזרה חברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק אם מבחינת מקום וחיבור המפסקים למארז אתה יכול לסדר אותם שם. חוטים למפסקים ניתן להעביר בכל מקום במארז

בתוכנה תשתשמ אם הפורט COM1 או LPT1. אתה צריך מהפורט 4 חוטים :

חוט שנותן מתח קבוע. בפורט המקבילי תשים מהתוכנה איזה שוא ביט שיהיה קבוע ב 1, בפורט הטורי יכול להיות שתוכל לקבל מתח מהמגעים RTS או CTS וכו

חוט שנותן אדמה

חוט כניסה מהמפסק המגטי. בפורט המקבילי תשתמש אם אחד מהביטים או אחד מהקווי בקרה (on fire וכו), בפורט הטורי אם RX או אחד מהקווי בקרה CS וכו

חוט יציאה ללד (הפליקר נבנה בתוכנה). בפורט המקבילי תשתמש אם אחד מהביטים, בטורי אם TX

המפסק מחובר בין החוט של המתח הקבוע והחוט כניסת מידע, ונגד של 1K מהחוט כניסת מידע לאדמה כדיי לייצב את המעגל (ניתן להחליף במקומות את המפסק והנגד ולקבל היפוך של הביט). את הלד מהיציאה שלו לאדמה אם נגד מתאים (נגד ל 5 V בפורט המקבילי או 12 V בטורי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים אתם יכולים לפרט יותר בנוגע לבית חכם??

110100 באמת שלא הבנתי את המושגים RTS, CTS,RX , אני מנחש שהכוונה ב- CS זה לציפס סלקט?

בנוגע לCM690 איך אני בודק אם יש מקום להעביר את זה למעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפורט המקבילי תוכנן בהתחלה לחיבור . יש בו 8 ביטים D0 - D7 שמעבירים את הקוד אסקי של האות למדפסת, וכמה חוטים שמעבירים מהמדפסת דיווחי תקלות למחשב (נגמר נייר, "מדפסת עולה באש" וכו)

אם אתה משתמש בפורט המקבילי, אתה יכול לנצל את הביטים למתח קבוע למערכת שלך (להשאיר ביטים קבוע ב 1) וליציאה ללד, ולנצל את קווי התקלות לבדוק מי במפסק שלך מגיב ("אין נייר" = "הדלת פתוחה")

הפורט הטורי תוכנן בהתחלה לחיבור 2 מחשבים ישירות או דרך מודם. יש בו ביט אחד בכל כיוון (TX ו RX) שמעבירים ביטים, וקווי בקרה ב 2 הכיוונים (CTS CS וכו) ששולטים בחיבור וניתוק התקשורת, בדיקה מתיי המחשב השני אונליין וכו. ה CTS CS TX וכו הם שמות של החוטים שיש בפורט טורי

אם אתה משתמש בפורט הטורי, אתה יכול לנצל את RX לקליטה מהמפסק ("1" = "הדלת פתוחה"), TX ליציאה ללד (תכתוב לשם את הקוד אסקי של 0x00 ו 0xff בהתאמה), ואחד מהקווים שאומרים שהמחשב אונליין (CTS RTS וכו) למתח קבוע למערכת

במארז תפרקאת המקום הזה ותבדוק אם יש שם מקום לשים את 2 המפסקים ולהחזיק אותם יציבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...