שאלה בקשר לכרטיס מסך ולוח אם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לכרטיס מסך ולוח אם

shikun

Recommended Posts

שלום

יש לי מחשב שעבד בסדר עד לא מזמן ופתאום הכרטיס מסך הפסיק לשדר לו משום מה.. בדקתי את הכרטיס במחשב אחר והוא עובד וגם בדקתי את המחשב עם כרטיס אחר וזה גם עבד. כאילו המחשב והכרטיס עשו ברוגז.. (זכור לי שהוצאתי את הבטריה מהלוח אם אז הוא איפס את ההגדרות של הביוס, אם זה יכול להיות קשור..)

וגם עוד שאלה ברשותכם..

אם יש לי מחשב עם לוח אם ישן ו768 מגה ומחשב עם לוח הרבה יותר חדש עם 512 באיזה עדיף להשתמש? אם תוכלו להגיד לי איך הלוח משפיע על הביצועים של המחשב אני אשמח.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב שעבד בסדר עד לא מזמן ופתאום הכרטיס מסך הפסיק לשדר לו משום מה.. בדקתי את הכרטיס במחשב אחר והוא עובד וגם בדקתי את המחשב עם כרטיס אחר וזה גם עבד. כאילו המחשב והכרטיס עשו ברוגז.. (זכור לי שהוצאתי את הבטריה מהלוח אם אז הוא איפס את ההגדרות של הביוס, אם זה יכול להיות קשור..

תנסה להכניס כרטיס מסך אחר במידה ויש, למחשב "הבעייתי",תגדיר ביוס ותרכיב שוב את הכרטיס "הבעייתי".

מקווה שלא הוצאת את הסוללה כשהמחשב היה פועל,אם כן כנראה גרמת לקצר בלוח.

תעדכן מה קורה..

וגם עוד שאלה ברשותכם..

אם יש לי מחשב עם לוח אם ישן ו768 מגה זיכרון ומחשב עם לוח הרבה יותר חדש עם 512 באיזה עדיף להשתמש? אם תוכלו להגיד לי איך הלוח משפיע על הביצועים של המחשב אני אשמח.

איזה זכרונות ? DDR1 ? ? מהירות שעון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה אני אמור להגדיר בביוס. כששמים כרטיס מסך הוא לא אמור לעבוד אוטומטית?

בקשר לזכרונות אין לי מושג מה זה ddr1 או 2 אבל זה נראה ישן מאוד. יש לו 4 חריצים לזכרונות. 2 של 256 ו2 של 128. אני גם לא יודע מה זה מהירות שעון. אולי 400. יכול להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי אותה משהו לפני ולא ענית לי..

1.הוצאת סוללה כשהמחשב היה דלוק ?

2.ניסיתה להרכיב כרטיס מסך אחר במחשב הבעייתי כדי לבדוק ?

לגבי הזכרונות,אני מבין שמדובר ב DDR1 מהנתונים שרשמת..

איזה יש לך בלוח השני ?

תרשום מה שרשום לך בזכרונות עצמם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאתי את הסוללה כשהמחשב היה כבוי.

כבר אמרתי בהתחלה שהרכבתי כרטיס אחר והוא עבד (כרטיס ישן מאוד)

על הזכרונות לא כתוב ddr1 או כתוב רק שהם של וכל מיני מספרים סידוריים אבל אם הייתי צריך לנחש אני חושב שהם די חדישים. יותר חדשים מהשניים בשנתיים שלוש לפחות

לא ענית לי לגבי איך הלוח אם משפיע על הביצועים של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שהצלחת להפעיל מחשב אחר עם הכרטיס הבעייתי..

מה שאני אומר,זה ככה:

קח את הכרטיס הבעייתי שלך ותנסה אותו על מחשב אחר,ככה תקבל תמונה יותר ברורה.

הלוח משפיע על הביצועים..

אתה שאלת אותי על שני לוחות עם סוגים שונים של לא ?

אם כן אז תנסח את השאלות שלך בצורה יותר מדוייקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי גם את הכרטיס הבעייתי על מחשב אחר והוא עבד. מה קורה איתך אחי? אתה לא מרוכז. :)

הלוח עם ה768 מגה זיכרון זה desktop board d850mv/d850emv2(ככה כתוב עליו)

וזה עם ה 512 כתוב עליו sis 962lua אני לא יודע עד כמה הוא יותר חדש או טוב אם בכלל אבל הוא נראה הרבה הרבה יותר חדש מהאינטל

עכשיו הכרטיס מסך הבעייתי עבד כל הזמן על הsis עד עכשיו (ניסיתי אותו עם האינטל והוא עובד) אז מה שאני רוצה לדעת זה אם שווה לי לשבור את הראש למה הוא הפסיק לעבוד ב sis ולנסות לסדר אותו או שפשוט להעביר את כל החלקים שיש ב sis לאינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות בעיה במגעים בלוח או בספק הכוח (למשל ספק גנרי שמסיים את החיים שלו ולא מצליח להחזיק מתחים כמו שצריך אם הכרטיס מסך הזה והלוח ביחד). תבדוק אם יש לכלוך במגעים של הכרטיס מסך שנכנסים לסלוט, או קבלים מנופחים בכרטיס מסך, בלוח או בתוך הספק

הלוח desktop board : תומך במעבדי P4 אם באס 400/533 וזכרונות RDRAM שהיו הרבה יותר מהירים מ DDR1-266 של אותה תקופה

הלוח sis : תומך במעבדי P4 אם באס 533 או 800 (תלוי בחלק השני של הציפסט, אם זה 661FX אז 800), שתומך בזכרונות DDR1-266 או DDR1-400 בהתאמה. 400 זה יותר מ 266 אבל הוא לא בהכרח יהיה יותר מהיר אם יש לו פחות זיכרון (אבל, זיכרון DDR1 זול יחסית וניתן לשדרג בעלות נמוכה)

לדעתי מסתכם בכמה זיכרון אתה יכול לשים לכל לוח, שתיהם אמורים לעבוד ללא בעיה לדברים כמו וגם קצת יותר מזה (תלוי גם איזה , תוכנות, כרטיס מסך)

אם 2 הלוחות עובדים ויש לך כמה חלקים ספייר אתה יכול לעשות 2 מחשבים עובדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי את הכרטיס מסך עם ספק אחר. לא הלך. אז העברתי את כל המחשב כולל המעבד (פנטיום 4 2.66) לאינטל.

כשהפעלתי אותו הוא אמר לי שהמעבד הוא עם 533 mh והלוח תומך ב 400 אז הוא הוריד לי את המעבד ל 2 במקום 2.66. לפי מה שאמרתי האינטל אמור לתמוך ב533 לא? יש איזו אפשרות בביוס אולי? וסתם לידע כללי מה זה המהירות שעון של המעבד(533) ומה זה ה 2.66? מה משפיע על מה?

ואם יש לך עוד איזה רעיון בנוגע לכרטיס מסך עם המחשב המקורי שלו אשמח לשמוע.

תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאתי את ה 533 הוא מחיפוש מהיר באינטרנט. יכול להיות הגדרה בביוס כמו שאמרת, משהוא אחר מגביל (זכרונות וכו), היו כמה גרסאות של הלוח שלא כולם תומכות ב 533, או 533 אפשרי אחרי עדכון ביוס

תבדוק את הקטע של קבלים מנופחים

בכרטיסי מסך ולוחות היה AGP2X ו AGP4X/8X. לא ניתן לחבר כרטיס מסך 2X בלוח 4X/8X או ההיפך, בגלל הבדלים במתח שלהם. יש כמות קטנה של (נראה לי הרוב של nvidia) שתמכו ב 2 המהירויות. הלוח של האינטל הוא כנראה 2X והשני כנראה 4X/8X. תבדוק אם יש בעיית תאימות לכרטיס מסך. יש מצב שיש משהוא בביוס שניתן לשנות אוליי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...