למה מעבדי AMD נחותים מאינטל בSUPER PI - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מעבדי AMD נחותים מאינטל בSUPER PI

Jules Winnfield

Recommended Posts

מאיזו סיבה זה נובע? האם זה בגלל שפאי בודק ביצועים פר ליבה אחת ומהצד הזה עדיין לוקחת בגדול?

כי אפילו מעבדים ישנים יותר של מסידרת EXX00 לוקחים את הפנומים II היקרים ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני לא בטוח שהקביעה שבכותרת נכונה באופן גורף (מזמן לא השתמשתי בזה כדי לבדוק משהו ואני בכלל לא ממש חסיד גדול של מבחני ביצועים סינטתיים).

שנית, PI היא תוכנה שמעמיסה על אחת בלבד ולכן כבר מספר שנים שאינה כלי אמין במיוחד, אפילו לא כמבחן ביצועים סינטתי. התוצאות שלה גם לא אומרות כלום, כי במבחן ביצועים סינטתי אחר המצב יכול להיות שונה לגמרי. לכן מבחני ביצועים סינטתיים הם אף פעם לא מדד אמיתי לכלום או להתאמת המעבד לשימוש המיועד בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייתכן שהתוכנה הספציפית הזאת עברה אופטימיזציה לערכת פקודות מסוימת של מעבדי , או שמכל סיבה אחרת מעבד של מקבל בה "ניקוד" גבוה יותר.

הנקודה החשובה שצריך להבין פה היא שאין לזה משמעות אלא אם כן השימוש במערכת המיועדת הוא למטרת PI בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מסכים עם מה שאמר שי. אופטימיזציה ספציפית.

שנית, כי ישנם עומסי עבודה שבהם אחת טובה מהשניה. כנראה ש-SPI על בודדת כזה. אגב, גם "מבחן הפרודוקטיביטי" של אנאנד על האקסל מונטה-קרלו הוא כזה. שם הQ6600 משתווה לפנום 965. (את קבצי הבנצ'מרק לאותו טסט מספקים....... אינטל).

יש אתרים שמציינים מדוע ההבדלים בביצועים למשל זה:

http://www.lostcircuits.com/mambo//index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=1&limit=1&limitstart=18

יש גם מקרים הפוכים. בהצפנה למשל, SSL ופונקציות עירבוב לAMD יש עדיפות משמעותית. ראה למשל כאן:

amd_phenom_ii_x6_1100t_aida64_hash.png

הנה דוגמה נוספת לעדיפות מסורתית של מעבדי דווקא. חפש את הגרף של openssl אלה מבחנים על לינוקס:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel_corei3_530&num=6

אני יודע, הוסיפה פקודות AES להצפנה ואז באלגוריתמים מסויימים יש עדיפות לSB. הוראות אלה יהיו גם בבולדוזר. הודות להוראות האלה, חזרו להם פתאום מבחני הצפנה באתרים מסויימים מאד.. הם היו והורדו כשהתוצאות לא השביעו רצון :-)

כך או כך, מבחנים סינטטיים כדוגמת SuperPi לא מלמדים כלום ולא שווים שום דבר.

[br]פורסם בתאריך: 12.01.2011 בשעה 00:17:33

מה שלא ברור זה למה ליבה של בתדר 3Ghz הרבה יותר איטית מליבה של בתדר 3Ghz ?

אני מבין שאת זה קבעת לפי התוצאות של SuperPi.....

ההבדלים לא גדולים. K10 שווה פחות או יותר ל Core2. אם מורידים את הטורבו וה-HT, הנהלם וSB עדיפים בקצת (זה תלוי במבחן וכמה הוא צמא לזכרון מטמון וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש תשובה חד-משמעית - מבחני ביצועים סינטתיים אינם משקפים את ביצועי המעבד בשימושים של ה"עולם האמיתי", וכמעט לכל מבחן שכזה, ניתן למצוא מבחן שמראה גם הפוך בעזרת יישום/פלטפורמת בדיקה שונה.

מהסיבה הזאת בוחנים ביצועים של מחשב/פלטפורמה לפי מבחני ביצועים שמתארים את השימושים שאתה צפוי לעשות במערכת.

אם אתה לוקח את ה-Phenom IIx4 955 אני ממליץ לך לוודא שאתה מקבל את גרסת ה-95W (אפילו היא ללא מכפלה פתוחה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...