זכוכית רפלקטיבית - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זכוכית רפלקטיבית

mzlbat

Recommended Posts

היי

אני מתכוון להחליף חלון גדול בזכוכית רפלקטיבית ( משהו כמו בתמונה ) אבל אמרו לי שבשעות היום מבחוץ יראו מראה אבל בלילה שיהיה בחוץ חשוך ובבית תאורה אני יראה את המראה מפנים ומבחוץ יראו אותי .....

השאלה אם אני ישים תאורה ( ספוטים למשל ) מבחוץ שיאירו על הזכוכית ( יתן לחלון יותר אור מפנים אני יראה מפנים ומחוץ לא יראו אותי ? )

ואם זה יעבוד אני יכול לשים אלומת אור חזקה כמו למשל במקום הספוטים זה יעבוד לי ?

ותודה

gal11540.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדיי שבני אדם לא יראו (למצלמות מסוימות חלון כזה לא מזיז) אתה צריך שההשתקפות הישירה בחלון _בכל שטח החלון_ תהיה בהירה יותר מהאור שעובר דרך החלון

באור יום האור בחוץ תמיד הרבה יותר חזק (אפליו השתקפות ממשהוא כהה) אז החלון הוא מראה

בלילה אם אתה תאיר את החלון אם ספוט אז איפה שרואים את ההשתקפות של הספוט עצמו בחלון יהיה כתם של אור, ובכל יתר שטח החלון יראו שקוף. עוד פחות יעיל - דיי שהוא יעשה משהוא הוא חייב להשתקף למי שרואה את החלון בדיוק בעין, וזה נקודה אחת מתוך אינסוף שבהם הא יכול לעמוד ולראות את החלון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סוגי אור שיעשהו את העבוד כמו אולטרה סגול ,אנפרא רד ולא יודע מה ....?

וסתם לידע כללי האם כבר פיתחו זכוכוית שבלחיצת כפתור תשנה את התכונות שלה ? משהו כמו זכוכית דו שכבתית עם סוג גז מסוים בין שתי הדפנות וכאשר עובר בו זרם חשמלי זה משנה צבע ...... משהו בסגנון הזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה איזה מקור אור אתה שם, חייבים לראות ישירות השתקפות שלו כדיי שהיא תהיה חזקה יותר מהאור שעובר מבפנים. ועדיין זה יהיה בנקודה אחת כלומר חוץ מאותה נקודה כל יתר השטח של החלון עדיין שקוף. מצלמות מסוימות יכולות לראות גם דרך כתם האור כמו כלום

אור בצבע אחד לא משפיע אל העברה של אור בצבע אחר. למשל, UV לא ישפיע אל איך IR, אדום, ירוק, כחול עוברים דרך החלון. UV ו IR לא ישפיעו בכלל אל מה שבן אדם ללא ציוד רואה, כי הוא לא רואה אף אחד מהם. ב UV עצמו כן יראו את ההשתקפות של מקור האור וכל יתר השטח של החלון נשאר שקוף

קיימת זכוכית כזאת מזמן, יש אחת כזאת ממש לפניך, נקראת LCD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וסתם לידע כללי האם כבר פיתחו זכוכוית שבלחיצת כפתור תשנה את התכונות שלה ? משהו כמו זכוכית דו שכבתית עם סוג גז מסוים בין שתי הדפנות וכאשר עובר בו זרם חשמלי זה משנה צבע ...... משהו בסגנון הזה ?

האמת שכן. ראיתי (בתצוגות) חלונות שהם בעצם מסכי LCD שקופים, ואפשר לשנות אותם משקופים לאטומים.

http://tlc.howstuffworks.com/home/smart-window3.htm

http://www.privaglass.net/ourproduct.html

כמובן שזה עולה לא מעט כסף, ובמחיר שלהם אפשר לרכוש פיליפיני קטן שיעשה את אותה פעולה באמצעים זולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם , אם אני יזמין עם זכוכית דו שכבתית ובמקום לשים את הזכוכית הרפלקטיבית כלפי חוץ אני שם אותה מפנים (אבל הרפלקט כלפי חוץ ) . ושם בין שני לוחות הזכוכית מסגרת פרספקס עם לדים שיעשה תאורה שווה וחזקה בין שתי הלוחות זה יעזור במשהו ......? או חבל על הזמן

[v.php?file=20427962.jpg

20427962.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...