מחיצה בדיסק או דיסק נוסף? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחיצה בדיסק או דיסק נוסף?

gkman

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני צריך לקנות דיסק קשיח חדש כי האחד שיש לי כרגע עושה לי בעיות..אבל אני קצת שוקל אם לקנות שני דיסקים או אחד ולעשות מחיצה ( אחד למערכת הפעלה והשני למידע ותוכנות) רציתי לדעת מה לעשות? כמה מחיצה מאיטה את המחשב? כשאני חושב על זה, זה נראה לי ישגע את הדיסק ויקצר לו מהחיים.. זה נכון?

תודה למגיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אז ההפרדה למחיצות רק תוסיף לביצועים ותאריך את חיי ההרדיסק כי היא תמנע פרגמנטציה מיותרת ותשמור על המחיצה של המערכת הפעלה יותר מסודרת בין דיפראגים (שגם יקחו פחות זמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שטויות.

הפרדת המערכת הפעלה במחיצה משלה מפחיתה את כמות הפרגמנטציה ומאיטה את הירידה בביצועי המערכת מפרגמנטציה.

אולי זה לא הבדל עצום אבל הוא קיים, ולכן אם כבר מדברים על סדר ובלאגן ואורך חיים אז הפרדת מערכת ההפעלה למחיצה משלה רק תועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עומד מאחורי הדברים ב100%.

NTFS לא מונע פרגמנטציה.

פרגמנטציה היא תוצר של שיטה פשטנית ומיושנת שעושה שימוש בהרדיסק באופן שגורם למידע להתערבל.

הסיבה לשיטה הזאת היא כמובן מהירות כתיבה מידית בלי לעשות חישובים.

אבל זה בא על חשבון בלגאן, ולכן מריצים DEFRAG.

כשכל הנתונים יושבים על מחיצה אחת אז דיפרג להרדיסק לוקח יותר זמן כי רמת הערבול גבוהה בגלל ריבוי הגורמים על פני שטח גדול יותר.

בחלוקת ההרדיסק למחיצות נפרדות למערכת הפעלה ולשאר הנתונים (או יותר למי שרוצה להחמיר) הקבצים של מערכת ההפעלה יתערבלו רק בקצה מחיצה הOS ורמת העירבול (ביחס לפעילות/זמן) תרד משמעותית.

למה הורדות ופריסות קבצים צריכות להתערבל עם הOS ולמה הOS צריך למצוא חלקים ממנו על פני כל שטחו הפיזי של ההרדיסק.

יש תוצאות יותר טובות בהפרדה בין גורמי עירבול משמעותיים, וכמובן בין אותם גורמים לבין הOS ופעילותו.

ובהמשך לתחילת דברי.

אפשר היום להמציא מערכת ניהול קבצים (בנוסף למערכת הקבצים) שתתכנן פעילות בהרדיסק כדי למנוע פרגמנטציה מיותרת.

אפילו רשימת העתקה לא הכניסו לוינדוס.

אם אתה עובר על ועושה DRAG AND DROP להרדיסק אחר או DOK, ושוב מעתיק לפני שהקודמים הסתיימו אתה תיצור פרגמנטציה מטורפת.

כל זה יכל להימנע ע"י ניהול פעילות קבצים.

ואפשר לעשות הרבה יותר בנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך זה בדיוק ישנה איזה "סוג של מידע" יהיה באיזה מחיצה?

איחוי דיסק זה משהו שאני לא זוכר את עצמי עושה כבר לפחות עשר שנים וגם אם עושה איפשהו זה לא משנה שום דבר.

גם אם יש לך מיליון קלאסטקים ריקים באמצע עם NCQ כל הסיפור הזה בכלל לא רלוונטי בשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה כמעט לא רלוונטי לרוב האנשים.

יש מצבים שבהם זה מאוד רלוונטי (בסיסי נתונים למשל).

בכל מקרה אם כבר לציין בקטנה את היתרונות והחסרונות של זה מבחינת ביצועים ואורך חיים אז זה לחיוב ולא לשלילה, זה כל מה שאני אומר.

לא באמת רציתי להיות קנטוני עם העניין, רק לציין את העובדות, זניחות ככל שיהיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה - קיומו של דיסק נוסף יכולה להשפיע על ביצועי המערכת - הסבר:

אם אתה שם את קובץ ההחלפה על דיסק אחר (אשר נמצא גם על בקר אחר) - אתה מרוויח ביצועים.

אישית אני תמיד עובד עם שני דיסקים - ושם על הדיסק השני את המידע ואת קבצי ההחלפה\קבצים זמניים\SCRATCH וחליירה.

אני כן מסכים שההשפעה הנה קטנה - אבל מבחינתי כל BOOST בביצועי דיסק - מבורך (אני אוחז בדיעה שמערכת האחסון זה הדבר הכי איטי במערכות מחשב)

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד לפזר סוגי פעילות בין הרדיסקים כל עוד לא מגיעים למצב צפוף, כי אז זה סיוט להעביר הלוך ושוב ולהרוס את הסדר הטוב.

אם נגמר המקום או מתחיל להיות צפוף אז קונים עוד הרדיסק, הפעם יותר גדול.

אין ספק ששני הרדיסקים עדיפים על הרדיסק אחד לביצועים כל עוד שמדובר בהרדיסקים באותה מהירות, וכל עוד שהחלוקה והפעילות נעשת באופן חכם.

אבל יש גם חסרונות בהפרדה פיזית או לוגית שצריך לקחת בחשבון ולא לאפשר להם להציק.

אצלי יש שני הרדיסקים (בעבר היו שלושה) על המחשב הראשי שמשמש להכל כולל עבודה.

את המערכת הפעלה שמתי במחיצה משלה בגודל 60GB (גם 50 היה בסדר גמור).

את המערכת הפעלה הישנה שכבר לא רלוונטית שמתי במחיצה של 20GB.

אחרי זה יצרתי מחיצת התקנות בגודל 350GB.

וכל השאר שמתי במחיצה נוספת שמשמשת לאיחסון קבצים והורדות.

בנוסף יש לי הרדיסק פיזי גדול יותר שהוא משמש כמחסן ענק וגם לגיבוי.

זאת לא החלוקה האופטימלית לביצועים, אבל זה שומר על סדר מופתי.

בעבר היה לי הרדיסק נוסף רק להורדות שהייתי צריך להעביר למחשב אחר, ובגלל שהמחסן הגדול גם מלא וגם בעבר עשה קצת בעיות (סיגייט 7200.11 :pissed:) העדפתי לא להשתמש בו לפעולות רקע ממושכות, אחרת הייתי עושה בו מחיצה ומשתמש בו להורדות.

PERFECTDISK מותקן ומוגדר לעבור ברקע כשאני לא על המחשב פעם בשבוע שבועיים ולעשות סדר בכל המחיצות כל אחת בנפרד.

בגלל תכנון החלוקה והדיפרג הדו/שבועי הוא מסיים מאוד מהר את הדיפרג ותמיד הנתונים במצב קריאה וכתיבה אופטימליים של 100% או קרוב לזה.

כשאני מתקין או פורס תוכנות אני עושה זאת באופן טבעי מהמחסן הגדול להרדיסק פיזי השני למחיצת ההתקנות, ולכן הפעולה פי שניים מהירה מאשר אם הכל היה על הרדיסק פיזי אחד.

הורדות שיורדות להרדיסק הראשון וצריכות פריסה נפרסות הישר להרדיסק פיזי השני שהוא המחסן הגדול.

לא תמיד זה מסתדר באופן הזה אבל ברוב הפעולות יש סינרגיה מאוד יפה במצב הזה.

מה שחסר לי עכשיו כדי להיות מרוצה לגמרי מהחלוקה הפיזית והלוגית גם מבחינת סדר וגם מבחינת ביצועים זה למערכת הפעלה, תוכנות, ומשחקים מסוימים שיהנו מתוספת הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...