"קופון" תביעת המיליונים של דני רוזן בן זוגה של אהובה תומר ז"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"קופון" תביעת המיליונים של דני רוזן בן זוגה של אהובה תומר ז"ל

ellell

Recommended Posts

אני ארשה לעצמי לצטט את הדברים שאמר נשיא ביהמ"ש לשעבר אהרון ברק:

הכל שפיט.

במקום בו הרשות המחוקקת\מבצעת לא מבצעת את תפקידה - כן זה המקום להתערבות של הרשות השופטת

זוהי דוגמא קלאסית לעקרון של מונטסקיה - ואני אכן חושב שיש מקום ללא מעט תביעות.

השר האמון על נושא הפנים "מבזבז" יותר זמן\משאבים\מאמץ על סקטור הבוחרים שלו מאשר לנושאים הנוגעים לכלל הציבור במדינה - ולכן הוא מועל בתפקידו.

אני מאמין שברגע שיגעו בתקציבי הסקטור שלו - הוא יעמוד על הרגליים האחוריות ויאים בפירוק הקואליציה - אותו מאמץ לנושאים עליהם הוא אמון - פשוט לא קורה.

אני רק אגיד שבן גוריון עליו השלום חשש בדיוק מנושא זה (נושא הכיתתיות).

במאמר מוסגר (OFFTOPIC )אני גם אגיד שמחול השדים סביב המימון של ארגוני שמאל מזכיר ימים אפלים (מקארתיזם...) - טוב שיש את הארגונים האלו - הגם שכשמאלני אני לא תמיד מסכים איתם. אבל אם לא היו - ההתדרדרות המוסרית שלנו היתה אפילו יותר גדולה.

שימו לב הראשונים שהרימו את הראש במאבק נגד חברות הגז אלה אותם ארגונים מעניין שפתאום רוצים לחקור אותם (לכשכש בכלב...).

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא אמרתי ששרים פטורים מדין וחשבון.

אני טוען שיש הבדל בין החלטה שהיא במסגרת התפקיד של השר לבין החלטה שהיא לא (כלומר, פשע).

השר החליט להעביר X שקלים למכבי האש (לפי מה שנאמר פה, ה X הזה הוא יותר גדול מכל תקציב שהועבר בעבר, אבל זה משהו אחר). נכון, הוא היה יכול, אולי (ובדגש על האולי), להעביר 1.5X (או גם 0.5X). אבל אז היה עובר לתחומים אחרים פחות כסף. אז כן - אני טוען ששר לא יכול לעמוד באחריות משפטית (שים לב שזהו משפט אזרחי, לא פלילי) על כזה דבר. כי לדעת אחד ההחלטה טובה ולדעת אחר אחרת. השר נבחר במסגרת בחירות דמוקרטיות. למפלגה שלו כוח מסויים שנשאב מכמות האנשים שהצביעו עבודה. השר, צריך במידה כלשהי ליישם את המצע שלפיו הוא נבחר. לחלק זה רע, לחלק זה טוב. זה לא פשע.

מה גם שפה מדובר על אחריותו במותה של אישה מסויימת (אהובה תומר).

לסיום:

הטענה העיקרית שלי היא שפה בעצם מנסים להאשים בן אדם במשהו שהוא לא עשה, ושלפי טענת התובע, אם היה עושה, הדברים היו אחרים. לדעתי זה דבר שפשוט לא ניתן להוכיח, ולכן אי אפשר לשפוט כזה דבר.

אם שר כלשהו העביר את כל כספי התקציב לגורם מסויים, וישפטו אותו על הפעולה המסויימת הזו שהוא עשה, הרי ששופטים אותו על מה שעשה, שזה סביר (וצודק).[br]פורסם בתאריך: 10.01.2011 בשעה 20:50:46

השר האמון על נושא הפנים "מבזבז" יותר זמן\משאבים\מאמץ על סקטור הבוחרים שלו מאשר לנושאים הנוגעים לכלל הציבור במדינה - ולכן הוא מועל בתפקידו.

אני מאמין שברגע שיגעו בתקציבי הסקטור שלו - הוא יעמוד על הרגליים האחוריות ויאים בפירוק הקואליציה - אותו מאמץ לנושאים עליהם הוא אמון - פשוט לא קורה.

אני רק אגיד שבן גוריון עליו השלום חשש בדיוק מנושא זה (נושא הכיתתיות).

גם אם לצורך העניין זה נכון (אתה יכול להוכיח את זה?), הרי שלא ניתן להוכיח באופן חד-משמעי (או סביר אפילו) שבגלל שהועבר תקציב X בלבד למכבי האש אהובה תומר מתה (שזה העניין של המשפט - עניין פעוט שלדעתי שכחתם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נראה...

מאז 95' אני מאמין כמה כמה ועדות והיו כמה שרפות שאחריהם כל פעם אמרו = הכיבוי בארץ זוועה, חייבים לתקן ומהר לפני שיהיה מאוחר מדי

ב2009 אני עוד זוכר את שביתת הכבאים שאמרו שפשוט אי אפשר להמשיך עם המצב הקיים

שר פנים שאחראי על הנושא יודע את כל זה כמו כל קודמיו שאשמים לא פחות ממנו ולכן אשם בזה שלא פעל בזמן במיוחד אחרי השרפה בגמלא שהייתה רמז דק לבאות

כמה פעמים צריך לדפוק על מסמר בשביל שהוא יכנס לקיר? פעם אמרו, פעמיים אמרו, שלוש... ואיש לא זז

כשאומרים לך שהאסון בדרך ואתה לא עושה כלום אתה אשם

אם איש לא היה אומר מילה ואז נפל עליך "בום" היית צריך לצפות לזה, אבל אתה לא לגמרי אשם. אבל כשמראש שנים מזהירים אותך שזה בדרך... אז אתה אשם לגמרי

אתה יודע כמה זמן יש עכשיו אזהרות בחצי מהארץ לגבי מה יקרה כשתהיה רעידת אדמה? ומה קרה עם זה? תמ"א 38 שפועלת רק בתל אביב שגם ככה רחוקה מהמוקד רעש

אחרי רעידת האדמה שתהרוג עשרות אלפים (וזה עוד בהערכה זהירה) שרים יקומו בדיוק כמו עכשיו... רצינו, ניסינו, נלחמנו

אבל אני די בטוח שאחרי שהגופות יספרו באלפים ולא אחדות (מצטער שאני נשמע ככה אבל זה המצב בפועל וכולנו רואים את זה, חוקים נכתבים בדם וכך גם שינויים במדינה הזאת, ללא דם שמישהו חייב יהיה לשפוך שום דבר לא זז) פתאום תראה איך הדברים זזים על מהירות גבוהה

גם אם לצורך העניין זה נכון (אתה יכול להוכיח את זה?), הרי שלא ניתן להוכיח באופן חד-משמעי (או סביר אפילו) שבגלל שהועבר תקציב X בלבד למכבי האש אהובה תומר מתה (שזה העניין של המשפט - עניין פעוט שלדעתי שכחתם).

העניין הוא הרשלנות שהובילה למוות, מה ההיגיון?

אם היו שרותים כבאות תקינים כמו שדורות של ועדות אמרו אז המצב הזה לא היה מגיע למימדים האלו, כשמטוס הכיבוי הקטן של חברה פרטית לא עשה די בשביל לעצור את השרפה כשרק התחילה

אתה מבין את זה? מטוס כיבוי פרטי... שלא שייך למכבי אש או לאף אחד אחד ממשרדי הממשלה, מטוס כיבוי עלוב שאפשר היה לרכוש לפני שנים היה עוצר את הסיפור הזה... ואנשים אמרו את זה לפני שנים שיש צורך במטוס כיבוי, העובדה שמסקנות של ועדות לא יושמו הוא רשלנות של הרשות שלא ביצעה אותה = משפט

אתר הכנסת

http://portal.knesset.gov.il/com5pnim/he-IL/Messages/news_673.htm

לקוח מהתאריך 09/02/2000 , מצטט קצת

לסיכום הישיבה החליטה הוועדה:

1) הוועדה רואה בחומרה רבה ריבוי הקמה של ועדות שונות שאין מיישמים המלצותיהן ומסקנותיהן.

2) הוועדה דורשת ממשרד הפנים לגלות מעורבות מיידית ולפעול להפסקת היחסים המעורערים בין נציגות הכבאות וההצלה וארגון הכבאים לפני שיקרה חלילה אסון.

3) הוועדה פונה למשרדי הפנים והאוצר לפתור את הבעיות התקציביות המיידיות של האיגודים העומדים בפני קריסה.

4) הוועדה פונה לממשלת , לשר הפנים ולשר האוצר לפעול לאלתר לישומו של דו”ח גינוסר

5) הוועדה פונה לשר הפנים לדווח לה תוך 3 חודשים על קידום ישום דו”ח גינוסר באמצעות המנהלה ליישום הדו”ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מטוס כיבוי עלוב שאפשר היה לרכוש לפני שנים היה עוצר את הסיפור הזה...

אולי.

יכול להיות גם שהטייס של המטוס היה נהרג. אז היה אפשר לתבוע את אלי ישי על כך שהוא הקצה כספים למטוס כיבוי, וכתוצאה מכך טייס הכיבוי מת.

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:bash:

אוקיי, ואם לצורך העניין היה קיים מטוס כיבוי, אתה יכול להוכיח שהוא היה מונע את מותה של אהובה תומר?

התביעה היא על כך שאהובה תומר מתה תחת אחריותו של אלי ישי, לא על כך שאלי ישי לא גרם לרכישת מטוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא בטוח שהמטוס כיבוי היה מונע את המוות שלה (או של כל אחד אחר)

השאלה זה האם ישי עשה מספיק בשביל לנסות למנוע את השריפה ואת תוצאותיה.

יש הבדל בין מישהו שמנסה ולא מצליח לבין מישהו שלא טורח לנסות ובכך מועל בתפקידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מצפה?

מצד אחד, זה מחדל של כמה ממשלות אז יש חלק של אמת במה שהוא אומר-

אבל זה לא משנה את העובדה שאלי ישי הוא לא בן אדם, הוא תולעת. כל פעם שצריך לקחת אחריות על משהו או להסביר משהו, רואים בחדשות את הצבע נשטף לו מהפרצוף, ואז מתחילים הגמגומים המפורסמים שלו שתוך כדי הוא דוחף 7000 נושאים לא קשורים.

אתם מדברים שטויות והורסים את שמו של אלי ישי.

נתחיל בטיעון תירוץ ובטיעון נגד.

דבר ראשון "כל פעם שצריך לקחת אחריות על משהו או להסביר משהו, רואים בחדשות את הצבע נשטף לו מהפרצוף, ואז מתחילים הגמגומים המפורסמים שלו שתוך כדי הוא דוחף 7000 נושאים לא קשורים" - זה אלי ישי? זה אם כבר תיאור מדוייק לכל חבר כנסת מכל הקשת הפוליטית. ככה שזה לא נכון להגדיר את אלי ישי ורק אלי ישי בדבר הזה, כל פוליטיקאי טוב יתנהג כך.

דבר שני, "הוא דוחף 7000 נושאים לא קשורים" תוך כדי הדיבור, אם כבר, זה מה שקורה בלינץ' על אלי ישי, מערבבים לו את נושא האברכים, העובדים הזרים וכלל הדעות המובססות שלו, ואו שאנשים מערבבים את זה ביחד עם השריפה "על הדרך" או שזה המניע שלהם אחרי הכל, וזו ההזדמנות שלהם להכנס בו,

אז מבחינתי עושים לו לינץ', עליהום.

ובוא תיהיה כנה איתי, אני בטוח שאתה מתנגד לשאר הדעות שלו, בנושא החרדים או העובדים הזרים וכול'..זה משתמע מדבריך ומשאר דבריהם של אותם אנשים שמבחינתם צריך לצלוב את אלי ישי בכיכר ראשית במדינה, וכל זה מתקשר לדבריי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, אנחנו לא צריכים להרוס את השם של אלי ישי, הוא מספיק טוב לעשות את זה בעצמו.

ועם כל הכבוד למה שכתבת - לא כתבת ולו מילה אחת על למה הוא לא אשם (לפחות חלקית) במה שקרה בשריפה בכרמל.

אז נכון, אני מודה ומתוודה שאני מתעב את אלי ישי (ואת כל ש"ס) ושהייתי שמח לו היה פורש מפוליטיקה (או, אם אפשר, שיעבור לאיראן, ששם מקומו).

אבל זה לא אומר שהטענות שהועלו כאן על ידיי ועל ידי אנשים אחרים לגבי למה האסון הוא באשמת (לפחות חלקית) אלי ישי

ולכן שהוא צריך להתפטר, אם לא לעמוד למשפט (מה קרה לקצת אחריות מיניסטריאלית במדינה הזאת?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון "כל פעם שצריך לקחת אחריות על משהו או להסביר משהו, רואים בחדשות את הצבע נשטף לו מהפרצוף, ואז מתחילים הגמגומים המפורסמים שלו שתוך כדי הוא דוחף 7000 נושאים לא קשורים" - זה אלי ישי? זה אם כבר תיאור מדוייק לכל חבר כנסת מכל הקשת הפוליטית. ככה שזה לא נכון להגדיר את אלי ישי ורק אלי ישי בדבר הזה, כל פוליטיקאי טוב יתנהג כך.

דבר שני, "הוא דוחף 7000 נושאים לא קשורים" תוך כדי הדיבור, אם כבר, זה מה שקורה בלינץ' על אלי ישי, מערבבים לו את נושא האברכים, העובדים הזרים וכלל הדעות המובססות שלו, ואו שאנשים מערבבים את זה ביחד עם השריפה "על הדרך" או שזה המניע שלהם אחרי הכל, וזו ההזדמנות שלהם להכנס בו,

ובוא תיהיה כנה איתי, אני בטוח שאתה מתנגד לשאר הדעות שלו, בנושא החרדים או העובדים הזרים וכול'..זה משתמע מדבריך ומשאר דבריהם של אותם אנשים שמבחינתם צריך לצלוב את אלי ישי בכיכר ראשית במדינה, וכל זה מתקשר לדבריי.

:'( :'( :'( :'(

מסכן אלי, רחמים עליו, שכנעת אותי...עכשיו אני אוהב אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:'( :'( :'( :'(

מסכן אלי, רחמים עליו, שכנעת אותי...עכשיו אני אוהב אותו.

פייר, לא יודע אם אתה ציני או רציני. זה גם לא אמור לעניין אותי - אמרתי את דעתי על אלי ישי או יותר נכון על מה שעשו לאלי ישי, אתה יכול לעוף יחד עם הרוח והרוב ומצד שני לחפש צדק ואמת (אהמ אני לא שמאלן מצוי)

"הרוב אולי קובע אבל הוא לא תמיד צודק."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה מה קורה מבחינתך.

לגבי הטענה ש "כל פוליטיקאי טוב יתנהג כך"- אתה לא מבין שאני לא מדבר על גמגום מבחינת התנהגות מבולבלת, אני מדבר על גמגום מילולי, אלי ישי מפורסם בגמגומים האלו כל פעם שמעמידים אותו במקום, וטורחים להתייחס לזה בבירור גם בארץ נהדרת. תוך כדי הגמגומים, הוא מתחיל לדחוף פנימה נושא אחר, וסיבות (לרוב מופרכות ומופלצות) למה זה ככה ולמה זה ככה. הוא גם מדבר בד"כ מאוד מהר במצבים האלו.

לגבי "דוחף 7000 נושאים לא קשורים", קרא את הפסקה הקודמת, ולגבי ה "לינץ' " על אלי ישי- הוא הרוויח את זה. שיגידו כמה שרוצים "הוא דואג לאינטרס של הבוחרים שלו", לדאוג לאינטרס של הבוחרים שלו לא בא על חשבון הדברים שצריכים להיעשות בשביל כולם.

ראית את ההצעה המגוחכת שהוא הציע לנתניהו בנושא מערך הכבאות? 800 מליון ש"ח בלי הקמת מערך אווירי ובלי התחייבות לרפורמה במערך הכבאות.

אז בשביל מה הכסף?

אפילו נתניהו הגיב לו בציניות עם "תפסיק להביא לי חשבונות לחתום עליהם"

אלי ישי הרוויח את שטנת הציבור הישראלי ביושר מא' ועד ת'. אני מחכה ליום שעובדיה יוסף לא יוכל לתפקד ואז נראה את ש"ס קורסת על עצמה בגלל מאבקים פנימיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה מה קורה מבחינתך.

לגבי הטענה ש "כל פוליטיקאי טוב יתנהג כך"- אתה לא מבין שאני לא מדבר על גמגום מבחינת התנהגות מבולבלת, אני מדבר על גמגום מילולי, אלי ישי מפורסם בגמגומים האלו כל פעם שמעמידים אותו במקום, וטורחים להתייחס לזה בבירור גם בארץ נהדרת. תוך כדי הגמגומים, הוא מתחיל לדחוף פנימה נושא אחר, וסיבות (לרוב מופרכות ומופלצות) למה זה ככה ולמה זה ככה. הוא גם מדבר בד"כ מאוד מהר במצבים האלו.

לגבי "דוחף 7000 נושאים לא קשורים", קרא את הפסקה הקודמת, ולגבי ה "לינץ' " על אלי ישי- הוא הרוויח את זה. שיגידו כמה שרוצים "הוא דואג לאינטרס של הבוחרים שלו", לדאוג לאינטרס של הבוחרים שלו לא בא על חשבון הדברים שצריכים להיעשות בשביל כולם.

ראית את ההצעה המגוחכת שהוא הציע לנתניהו בנושא מערך הכבאות? 800 מליון ש"ח בלי הקמת מערך אווירי ובלי התחייבות לרפורמה במערך הכבאות.

אז בשביל מה הכסף?

אפילו נתניהו הגיב לו בציניות עם "תפסיק להביא לי חשבונות לחתום עליהם"

אלי ישי הרוויח את שטנת הציבור הישראלי ביושר מא' ועד ת'. אני מחכה ליום שעובדיה יוסף לא יוכל לתפקד ואז נראה את ש"ס קורסת על עצמה בגלל מאבקים פנימיים.

מחכה ליום שעובדיה יוסף לא יוכל לתפקד, אני מקווה בשבילך שזה לא היום שהוא ימות, כי לזה המצב הגענו שאחד לשני מאחלים פה שימותו, ועוד לרב גדול (לא משנה אם אתה דתי או לא, אם אתה אוהב או שונא חרדים) - לבן אדם הזה יש חשיבות בדיוק כמו לאיזה שיח במגזר ערבי.

אבל אתם מבטלים אותם - מבחינת הרבה אנשים הגענו למצב שהם מחכים שהם ימותו בצרורות.

וזו הייתה דעתו בנוגע לכבאות, העלו הצעה של כ 6 שישראל תרכוש מקנדה, להגיד לך את האמת? זה לחץ ציבורי ותקשורתי מיותר להפליא

דעתי בעניין שיש להקים מערך כבאות מחודש ולהשקיע המון כסף, בנוגע למטוסים, יש להביא 2-3 בנונים ולא יותר מזה.

כל מי שיגיד יותר זה בגלל "לחץ חברתי - ציבורי" כזה ומפחד ושקשוק אם הדבר יקרה שוב, והדבר יקרה שוב, כי דברים קורים כמו שריפות בכל מקום בכדור הארץ - והאם לא נצטרך עזרה בינלאומית? נצטרך - ואין מדינה בעולם שלא לוקחת עזרה במקרה אסון - אין.

מהודו ועד ארה"ב. ככה ש 2 - 3 מספיקים לכל היותר, תחזוקה של כאלו עולה המון כסף יחד עם כל הפעלה של המטוס הזה באוויר עולה המון כסף - לא ירימו אותו לכל שריפה קטנה וגם לא לכל שריפה בנונית, רק בזמן שיהיה באמת צורך להרים מטוס כזה לאוויר, ושוב, זה לא כשזה יצא משליטה, אלא כשזה יהיה משהו "רציני" יחסית, במקום להביא 5 כבאיות, יביאו כבאית ומטוס ויוכלו לגמור את העניין - בשביל זה לא צריך 6 מטוסים (ועוד גדולים כמה מהם אם אני לא טועה)

מדינות שצריכות מטוסים גדולים זה מדינות שהשריפות שלהם שמות בכיס הקטן את ה"להבה" הזו שהייתה בכרמל - ואותן מדינות צריכות את הסופר טאנקר פועל בלי הפסקה + עזרה בינלאומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...