כונן קשיח חדש למחשב ישן - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן קשיח חדש למחשב ישן

Tomer70

Recommended Posts

הכונן הקשיח במחשב שלי מת. מדובר במחשב ישן מאוד, לוח אם GA-8SIML. בבדיקה קצרה גיליתי שדיסקים קשיחים בממשק IDE המתאים למחשב זה יקרים בהרבה מדיסקים דומים בממשק SATA החדש. ראיתי גם מספר כרטיסי PCI שמוסיפים חיבורי SATA. יש אפשרות לעלות מכונן קשיח שמחובר לכרטיס הרחבה שכזה? ואם כן, הם מתאימים למחשב הזה? תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך חריץ PCI פנוי אז לא תהיה בעיה, למשל-

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SE-PCI-SATA-2&cart=1294220588223275268〈=heb

באיביי תמצא מחירים הרבה יותר זולים ואם זה אפשרי אז עדיף כרטיס PCI-E. רק תבדוק שרשום שניתן יהיה לבצע boot.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה. כרטיס PCI-E לא אפשרי משום שללוח אין יציאה כזאת, מה שיש זה AGP 4X ו PCI. יש לי חריץ PCI פנוי.

שאלה נוספת שעלת לי, קראתי בשאלות נפוצות שלפעמים יש הגבלה של 128GB, לא הבנתי אבל איך אני בודק אם הביוס שלי תומך ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SMoKeR

למה שיהיו בעיות? כן, זה יעבוד בצורה "חלקה".

tom67

המגבלה של 128GB חלה ב-XP SP1, זה לא רלוונטי-

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=39042.msg3734556#msg3734556

על מגבלות כאלו ואחרות אתה צריך לקרוא במפרט של הכרטיס שאתה קונה, אם הוא מאפשר boot וכל היוצא בזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו החזרתי כרטיס PCI->SATA IDE (כמו בקישור לKSP) לאחר שיומיים לא הצלחתי לעשות בוט, לאחר שבדקתי הכל מסביב..

לכן ממליץ לקנות לאחר בדיקת שלכרטיס יש צ'יפ ביוס - בדרך כלל יש 2 צ'יפים לפחות: הבקר+הביוס של הכרטיס.

השגתי כרטיס שכזה, עם צ'יפ של SIL3115 שעושה בוט ועובד בלי בעיה עם דיסק קשיח מודרני(נבדק עם הסמסונג F3 בנפח 1TB, מהמומלצים) ;)

נראה דומה כמו הכרטיס בחנות של פלונטר.

*רק קח בחשבון שתצטרך לעשות אינטגרציה של הדרייבר של הכרטיס לדיסק התקנה של , אחרת כשתרצה לפרמט ולהתקין מחדש, תצטרך לעשות דיסקט עם הדרייבר של הכרטיס - דבר קצת מציק לטעמי :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איביי בהחלט אופציה בשבילי. מה דעתכם על הכרטיסים האלה?

לינק

לינק2

איזה צ'יפ צריך להיות לכרטיס בשביל שהוא יעלה בוט ויעבוד חלק עם הביוס?

ויש לי חשש מהקטע של האינטגרציה של הדרייבר, זה נשמע כמו פרוייקט....כלומר שאני בא להתקין את המערכת הפעלה אני לא אוכל לראות את כונן ה SATA ברשימת הכוננים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש פה בפורום על nLite, מאפשר לך לעשור אינטגרציה להרבה עידכונים, ועוד דברים מעניינים על ההתקנה של מע' הפעלה :xyxthumbs:

יש מספיק מדריכים שמסבירים איך לעבוד איתה, וזה גורם למחשב במסך הכחול לטעון את הדרייבר ולזהות את הדיסק קשיח ללא בקשות מטרידות של דיסקטים עם ::)

לנושא:

בלינקים שני הכרטיסים האלה מזכירים לי את הכרטיס שקניתי דאז, שגם מבוסס צ'יפ של VIA וגם יש לו IDE(לדעתי מיותר :bash:), שמזוהה במחשב תחת מע' הפעלה בלבד אבל לא נותן לעשות בוט, גם קראתי מספיק תקלות בוט אצל משתמשים רבים בחו"ל.

מצד שני, בלינק השני לכרטיס יש 2 צ'יפים,ואצלי לכרטיס שהחזרתי לחנות לא היה 2 ציפים, אז יכול להיות שהוא כן יתן לך בוט..

לדעתי כדאי לך לקחת את זה:

לינק

תעשה אינטגרציה לדרייבר התקנה של , ואתה מסודר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, חפרתי קצת בנושא ואתה צודק במאה אחוז.

מסתבר שכרטיסים מבוססי צ'יפסט של VIA אינם מומלצים מכיוון שאין להם ביוס משל עצמם או שיש אבל עובד גרוע - בכל אופן אני לא אלך על אחד כזה.

אני אקח את ה SIL בלינק שנתת.

עוד דבר, האם הכונן יופיע לי ב GHOST (אני מתכוון ל GHOST הישן שעובד דרך DOS)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...