מה זה הנדסאי? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה הנדסאי?

The Unknown Artist

Recommended Posts

אם אתה אחרי אל תעשה הנדסאי. אחרי מי שעושה הנדסאי זה מי שלא עומד בתנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ואז ההנדסאי פותח לו דלת, אנשים שמתקשים בפסיכו' כי זה מבחן מפגר שלא אומר שום דבר או אנשים שפשלו בתיכון ולא רוצים להשלים בגרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ל-°FullˆGaz°,

צבא לא מעריך הנדסאים, הוא מנצל אותם... זה לא אותו דבר.

אז תקבל את הרב"ט שלך לפני כולם, ו-? שקל למשכורת... בקבע ראשוני הדרגה לא שווה כלום ואם זה לא מספיק, מ-90% נפטרים כדי שלא ימשיכו לקבע ראשוני, נשאר להם רק לשכור קבלנים והם יהיו מושלמים.

בוא תספר לי מה אתה מקבל מהצבא בתור הנדסאי? כי ראיתי את ה-"עבודה מובטחת" שלהם והיא לא שווה מבחינת המשכורת, מבחינת התנאים ומבחינת העתיד, זה לא מה שהיה פעם.

אז נכון, צה"ל לא נותן לך עוד במשכורת וגם לא בקבע ראשוני אבל לפחות הוא נותן לך נ-י-ס-י-ו-ן, הניסיון שלך מגיל כל כך צעיר שווה כסף.

אגב, הבנתי שאחרי הקבע ראשוני אתה מקבל תוספת שכר בתור הנדסאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, אני חושב שאתם טועים ובגדול. קשה מאד למצוא עבודה בתחום הנדסת חשמל.

רק אם אתה מהטכניון או מאוניברסיטה מובחרת אז תוכל למצוא עבודה בלי ניסיון, את הדברים האלו אני אומר מניסיון שלי ומניסיון של חברים ולא מניחושים.

כל העבודות שאתה רואה באתרים זה ניסיון של חברות למצוא אנשים אם ניסיון ספציפי במקצוע מסוים באלקטרוניקה של 5 שנים לפחות (בתחום הזה)

בסופו של יום אם אין לך ניסיון היה לך מאד אבל מאד קשה להתברג בתעשייה.

לגבי לימודים בירושלים, גם באוניברסיטה העברית מלמדים הנדסת אלקטרוניקה רק שהם קוראים לזה מדעי המחשב בהתמחות בפיזיקה יישומית.

רבים מהסטודנטים שלומדים שם עובדים איתי באינטל במחלקות של חומרה.

ולפותח הדיון, בנימה קצת אישית וממה שראיתי אנשים שהתחום לא מדבר אליהם מתקשים ויוצא שהם לומדים הכי קשה מסיימים את התואר בממוצע 60, לא מוצאים עבודה ועובדים בדברים אחרם לגמרי. לכן תמצא משהוא שאתה אוהב ותלמד אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר כמה הנדסאי מחשבים, שזה אומר לימודי תוכנה, שעובדים בתפקיד של מהנדסי תוכנה (זאת הגדרת התפקיד) בחברות הייטק בתחום התקשורת, במקביל לכאלה שהם באמת מהנדסים או בעלי תואר ראשון במדעי המחשב, ומרויחים אותו שכר כמו המהנדסים ובעלי התואר הראשון.

אלו שאני מכיר נכנסו לתחום בתחילת שנות ה90.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין הנדסאי למהנדס מבחינת ההעמקה למשל במקום מספר קורסי פיזיקה ומעבדות הם לומדים פיזיקה כללית. אבל אל תחשוב שאין מתמטיקה כי יש, והיא הרבה יותר גבוהה מתיכון אבל פחות מאוניברסיטה. הנדסאים לומדים ת'כלס בלי כל מה שמסביב ובלי השאלה "איך הגיעו למסקנה" אלא פשוט לומדים את המסקנה.

לעניין התעסוקה ראיתי שכתבו פה שמעסיקים יעדיפו אנשים שיש להם יכולת לשבת על התחת וכו'. תחשוב שאתה מהנדס חשמל ותיכננת את עבודות החשמל לבניין שבונים. האם תעדיף שמי שיבצע את העבודה יהיה מהנדס שירצה המון כסף או מישהו שלמד את מה שצריך בשביל לבצע את העבודה? אני מניח שהתשובה ברורה. כנ"ל לגבי דו"חות למס הכנסה, תחשוב שאתה עסק קטן-אל מי היית פונה? לרו"ח שירצה הרבה כסף או למנהל חשבונות שיעשה את אותה עבודה בשליש כסף.

לכל תעודה יש צורך אחר ולכולם יש מקום. מכל תעודה אפשר להתפתח ולהרוויח ואין שום קשר לרמת התואר אלא ליכולת שלך למשוך את הכסף אליך.

בתקווה שתבין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, אני חושב שאתם טועים ובגדול. קשה מאד למצוא עבודה בתחום הנדסת חשמל.

רק אם אתה מהטכניון או מאוניברסיטה מובחרת אז תוכל למצוא עבודה בלי ניסיון, את הדברים האלו אני אומר מניסיון שלי ומניסיון של חברים ולא מניחושים.

כל העבודות שאתה רואה באתרים זה ניסיון של חברות למצוא אנשים אם ניסיון ספציפי במקצוע מסוים באלקטרוניקה של 5 שנים לפחות (בתחום הזה)

בסופו של יום אם אין לך ניסיון היה לך מאד אבל מאד קשה להתברג בתעשייה.

לגבי לימודים בירושלים, גם באוניברסיטה העברית מלמדים הנדסת אלקטרוניקה רק שהם קוראים לזה מדעי המחשב בהתמחות בפיזיקה יישומית.

רבים מהסטודנטים שלומדים שם עובדים איתי באינטל במחלקות של חומרה.

ולפותח הדיון, בנימה קצת אישית וממה שראיתי אנשים שהתחום לא מדבר אליהם מתקשים ויוצא שהם לומדים הכי קשה מסיימים את התואר בממוצע 60, לא מוצאים עבודה ועובדים בדברים אחרם לגמרי. לכן תמצא משהוא שאתה אוהב ותלמד אותו.

דיברנו על כאלה שעשו הנדסאי בצבא ויוצאים עם הניסיון מהצבא, לרוב קל להם למצוא עבודה. הוא אחרי ולכן הנדסאי לא יעזור לו בשום דבר, הנדסאי עובד רק אם יש ניסיון צבאי.

בקשר לאוניברסיטה העברית, חבר שלי רצה לעבור ממחשבים לאלקטרוניקה ואמרו לו שאין (שנה ראשונה, אין בעיה לעבור, זה אותו חומר), גם לפי הצבא אין שם, יכול להיות ש- "מדעי המחשב בהתמחות בפיזיקה יישומית" כולל חומר דומה אבל הוא לא תואר באלקטרוניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נסחפת קצת?

הוא ממש לא נסחף

אם אין לך ניסיון אף אחד לא יעסיק אותך.

אולי רק חברות הסלולר ( עבודה ממש על הפנים)

הנדסאי זה על הפנים.

אבל אם אתה משלב את זה עם 3 שנות ניסיון מהצבא

אתה נעשה הרבה יותר מוכשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא מבינים איך העולם עובד.

קודם כל אתם סובלים בשקט בזמן שמנצלים אתכם.

אחר כך אתם מקבלים בעיטה בתחת וסטירה בפנים.

ואז אתם הולכים למקום שמחפש אנשים שהבשילו כקורבן.

שם ינצלו אותכם בגלל שעכשיו כבר מגיע לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסר אנשים שעם הנדסאי שמצאו מקום עבודה שטוב להם בו, הכל בתנאי שאתה נהנה ממה שאתה עושה.

ממש לא הגזמתי, ברוב המקומות תנאי הקבלה לעבודה הם ניסיון של כ- 3 שנים , מה שמשאיר וחברות תקשורת שלרוב יתנו לך עבודה גרועה אבל יספקו לך את השנים שאתה צריך.

נ.ב.

ברוב המקרים זה 4-5 שנים , אם אתה רוצה ואם הם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תפסיקו לדבר כמו אנשים קטנים על "נסיון" וכל המחשבה שצריך להרשים מעסיקים.

הנדסאי חשמל מוסמך לבצע עבודות חשמל, כלומר להיות חשמלאי פרטי ו/או לבצע עבודות חשמל בבניינים (כולל חתימות לרשויות). כנ"ל הנדסאי בניין שיכול לתכנן בניין עד גובה מסויים. הנדסאי חשמל/אלק' יכול לפתוח מעבדת תיקונים (ולא חסר קליינטים. הכל שאלה של יצירת מאגר ללקוחות, אבל זה כבר מצריך חשיבה מהבית ספר של החיים וכנראה שלא לכולם, כולל הטכניוניים, יש את זה). הנדסאי עיצוב פנים יכול להציג את עצמו ככזה (בגאווה ומבלי להיות חאפר) ולתכנן בתים ואם הוא יהיה טוב לאף אחד לא יהיה משנה אם הוא גמר אוניברסיטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שטוב במקצוע שלו יעשה כסף.

כדי להיות טוב, צריך לאהוב את זה, ללמוד את זה ולצבור ניסיון.

קודם כל תבדוק - אם אתה אוהב את התחום, תשקול ללמוד הנדסה. אם אתה רוצה הנדסאי בגלל עצלנות או כל סיבה אחרת,

לך על זה. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...