כמה יעלה לי לשלוח את המחשב לבדיקה (לא לתיקון) במעבדה עצמאית שאינה קשורה לחנות? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה יעלה לי לשלוח את המחשב לבדיקה (לא לתיקון) במעבדה עצמאית שאינה קשורה לחנות?

daniel9876

Recommended Posts

נסה להוריד הגדרות למינימום עם הכרטיס מסך ולראות אם עדיין יש קרטועים.

אולי זו הטמפרטורה שגורמת לו להאיט את עצמו.

ואם כבר הולכים על הכיוון הזה אז תבדוק את הטמפרטורות (גם במנוחה וגם במאמץ/בדיקת עינוי) של כל הרכיבים במארז.

מעבד, לוח, כרטיס גראפי, הרדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במשחק לדוגמא, יש קטע שכאשר אני נכנס לשלולית אור, המשחק מתחיל לקרטע - זאת כאשר ה-FPS נמצא על 80, וכאשר אני יוצא ממנה, התקיעות הקטנות מפסיקות... זה קורה לי גם ב-Crysis באותו FPS בערך,כאשר אני מדליק ומכבה את הפנס שעל הנשק...

כלומר שככל הנראה למהירות המשחק במקרה הזה אין קשר לכמות ה-FPS, אלא לעומס הגראפי של המשחק...

sashakrik הציע שאני אריץ בדיקת GPU של התוכנה OCCT. יש לי שתי שאלות לגבי הבדיקה הזו;

הוא ציין שאני אריץ את הבדיקה הזו ללא ERROR CHECK... למה בדיוק הכוונה?

הוא גם ציין שבאותו הזמן אני אבדוק את המעלות של הכרטיס מסך עם התוכנה GPU-Z... עכשיו, לאחר שהורדתי אותה, יש לי מין טבלה כזו... איפה בדיוק אני רואה בה את המעלות של הכרטיס?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GTS 250 זה לא מכבש גראפי, לא כל דבר הוא משטח בקלות.

יכול להיות שהקפיצות מדי פעם נובעות מהגדרות גראפיות גבוהות שאינם מתאימות לכרטיס אם אתה רוצה לקבל משחקיות חלקה לגמרי.

תוריד כמה הגדרות שמכבידות במיוחד על הכרטיס ותבדוק שוב (AA, AF הם התחלה טובה).

אתה צריך להבין שגם אם ברוב הזמן המשחק רץ ב60-80 FPS זה לא אומר שבזווית חישוב מורכבת במיוחד זה לא ירד ל 15 FPS באותם כמה פריימים.

הרבה מנועים נעים בין מצבים קיצוניים של FPS גבוה וFPS נמוך בהתאם למורכבות החישוב.

הדרך היחידה לאזן את זה היא להוריד הגדרות שמוסיפות פי כמה עומס כשהסצנה היא כבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא ציין שאני אריץ את הבדיקה הזו ללא ERROR CHECK... למה בדיוק הכוונה?

תתקין את התוכנה ותראה שיש V שאפשר להוריד

הוא גם ציין שבאותו הזמן אני אבדוק את המעלות של הכרטיס מסך עם התוכנה GPU-Z... עכשיו, לאחר שהורדתי אותה, יש לי מין טבלה כזו... איפה בדיוק אני רואה בה את המעלות של הכרטיס?..

כרטיסיית sensors

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בOCCT כשאתה בוחר את האופציה של GPU TEST יש שם אפשרות לסמן או לבטל ERROR CHECK.

בGPU-Z יש כמה טאבים, הטמפרטורה מוצגת בטאב SENSORS (למרות שזה די מיותר כי בOCCT הוא גם אמור להראות לך את הטמפרטורה של הכרטיס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-amitdanan;

הרזולוציה שלי היא 1680x1050.

ניסיתי לשחק גם עם מסך אחר (קטן יותר) וגם איתו יש בעיות (כולל בעיית הקווים ההם).

כפי שציינתי קודם; במקרה הזה, מהירות המשחק אינה תלויה בכמות ה-FPS, כפי שאמור להיות...

ברוב המשחקים התקיעות כמעט תמיד בולטות ב-FPS גבוה, אבל מה שמוזר במיוחד, זה שבמשחקים ו-Crysis, כאשר הם רצים על 70-80 FPS ואני נכנס לקטעים של תאורה שבהם יש עומס גראפי, יש תקיעות בולטות, וכאשר אני יוצא מן הקטעים של התאורה, התקיעות כמעט ולא מורגשות - וכל זה כאמור על 70-80 FPS... הרי אם העומס הגראפי הוא הבעייתי, אז למה ה-FPS בקטעים האלה הוא כל כך גבוה?.. הרי אם ה-FPS כל כך גבוה, זאת אומרת שאין עומס גראפי שיעיק על האופן שבו רץ המשחק, ואם כן, למה יש תקיעות בקטעים הספציפיים ההם?.. זה נראה שבמקרה הזה אין קשר בין רמת העומס הגראפי לבין כמות ה-FPS - דבר שהוא לא הגיוני בכלל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא תמיד יכול לדעת למה קיים עומס בזווית כזאת או אחרת.

זה תלוי בהרבה גורמים.

מה שכן אתה יכול לראות קשר מסוים בין דברים שגורמים לעומס או להקלה.

למשל אם תעמוד קרוב מול קיר זה תמיד יטוס כי אין מרחב, אוביקטים מורכבים, ואפקטים לחשב.

נסה להפחית AA ו AF זה כבר אמור להקל מאוד על הכרטיס.

לא כל דבר אמורים לשים על מקסימום.

אפילו שיש כרטיס מפלצת זה לא אמור להיות מובן מאליו לשים AA מקסימלי, במיוחד ברזולוציות גבוהות ששם העומס עולה והרווח מהפילטר קטן.

AA יכול להיות מ X2 עד X16 וגם לזה אפשר לשים גרסאות שכבדות במכפלה כך שX16Q (אני לא בדיוק זוכר כרגע את הסימן המדויק) הוא מכביד באופן בלתי יאומן על הכרטיס גראפי.

זה שאפשרות קיימת לא אומר שאתה אמור להפעיל את זה בכל מצב.

במשחקים חלשים/בינויים אפשר לשים הכל על מקסימום כי גם ככה הבסיס לא כבד.

במשחקים עם מנועים גראפים כבדים במיוחד צריך להגדיר בחוכמה כדי לקבל איכות מקסימלית בלי לאבד ביצועים על פילטריזציה מיותרת ומוגזמת שלא נותנת כמעט כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Art Tatum;

קשה לי להאמין שזה העניין, כי כפי שציינתי קודם, ב-James Bond החדש הנמכתי כל הגדרה גראפית אפשרית עד הסוף ועדיין היו תקיעות בולטות.

ל-sashakrik;

הצלחתי להפעיל את התוכנה כמו שצריך וללא ERROR CHECK, וגם לראות את רמת המעלות של הכרטיס... אבל בשלב מסוים כיביתי את התוכנה משום שהמחשב נהיה רועש מדי וחששתי שאולי הכרטיס מסך מתחמם יתר על המידה... לכן כדאי שתאמר לי עד איזה מעלות ההתחממות שלו היא סבירה, וממתי היא כבר מסכנת את הכרטיס מסך...

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם יש ממש בעיה אצלך כמו שאולי אתה פשוט מאוד ביקורתי (ובצדק) בעקבות קניית ציוד מאוד יקר.

מה שאולי (במידה וזה נכון) קורה זה שאולי זה יותר בולט שלא הכל מושלם ויש פה ושם כל מיני עניינים במשחקים שונים שוגמרים לקפיצות מדי פעם.

חלק אולי אפשר לסדר ע"י הגדרות מתאימות במשחק או בדריוור.

חלק אולי אפשר להעלים עם כונן .

חלק אולי צריכים PATCH כדי לעשות אופטימיזציה למנוע, או דריוור חדש שיסדר איזה עניין עם המשחק.

אני מציע לשמור על ראש פתוח, לעשות בדיקות, לאסוף נתונים.

לא למהר להסיק מסקנות.

המציאות לפעמים מאוד מורכבת ויש הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון.

אם תוכל לצמצם את העניין לגורם אחד עיקרי, מה טוב..

ואם לא אז כדאי להתחיל לשלול או לאתר גורמים שונים שלהם יש חלק בעניין.

שוב, אני לא ממש יודע, אני רק מנסה להעלות אפשרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...