תקציב 2011-2012 - התקציב הטוב ביותר שאושר אי פעם - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקציב 2011-2012 - התקציב הטוב ביותר שאושר אי פעם

MiniMizer

Recommended Posts

rrrrooooonnnniiii

המטוסים שישראל מצטיידת בהם אלו F35, לא F117 או B2 שמחירם באמת מעל מיליארד דולר.

מחיר ה F35 פחות מ 200 מליון דולר.

ויודע מה, גם את זה אנחנו לא משלמים, זה מתוך כספי הסיוע שישראל מקבלת מארה"ב.

מצד שני, הייתי שמח לדעת מתי יפסיקו ההנפצות של "רוב הקהילה החרדית עובדת", פעם אחרונה שהלמ"ס בדקו, מעל ל 70% מהציבור החרדי בישראל לא דרך במקום עבודה כבר הרבההההההה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע בכול כתבה כתוב משהו אחר ומחיר אחר.

אני הסתמכתי על התוכנית לונדון.. הכתב שם לעייני חוץ [אולי טועה בכתב ] הסביר על זה -אמר מליארד שקל ולא דולר .

רוב החרדים עובדים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3890179,00.html הנתון הזה מסתכל מגיל נערים [אל אף שגם כאן זה רוב ] ,פלוצקר למשל עשה את הסקר שלו מגיל 22 שאז בציבור החרדי זה יותר מתממש שוק העבודה ושם הנותנים עולים יותר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3890789,00.html

http://www.kikarhashabat.co.il/סבר-פלוצקר.html [ להשחיר את כל הלינק ,גם כאן לאזנה ] .

http://www.bhol.co.il/news_read.asp?id=17052&cat_id=1

חוץ מזה אני עכשיו אצלם כמה מדפי זהב של עיר אלעד [ עיר חרדית ] בכדי להראות שיש אנשי מקצוע חרדים , נגרים, רופאי שיניים עורכי- דין וכו'...

רק בעיר הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך דפי זהב של אלעד, אני נמצא שם מדי פעם כי יש לי קרובי משפחה שם.

זה שיש בעלי מקצוע חרדים לא סותר את זה ש ב גדול מ ג בכמה סדרי גודל. ואת ההפרש האדיר ב"מאזן התשלומים" הזה משלימה המדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה עם המטוסים ,למשל נפל אחד מתוך 70, כואב? הלך מליארד שקל או נלך אפילו נמוך יותר 150 מליון דולר .

מילארד שקל לציבור החרדי זה מאוד מזערי מכל תקציב המדינה .

אני לא מבין מה אתה רוצה, יש הרבה שעובדים ומשלמים מיסים ואינם בכלל נהנים מאותו תקציב .

לגבי הקצבאות ממש אבל ממש הצחקת אותי ,קודם כל זה הולך לכל האוכלוסייה ולא רק החרדית דבר אחר זה לא מספיק אפילו למחייה רק של הילדים. מהיכן יש להם לקנות דירות ומזון רב? זה כי רובם עובדים.למשל אצל החסדים יש רבים העוסקים בשוק ההון -בורסה.

בעניין אברכים [בעיקר יום שלם ] הם נעזרים יותר מגמחים מאשר מהמדינה- אברך מקבל בערך 700 שח מהמדינה [זה כל אברך, בלי קשר למדד עוני שמתוך 65 אלף אברכים רק 10 אלף זכאים -שזה עוד 1000 שח ] וראש הכולל משלים על ידי תרומות ל1500/2000 שח, כל זה עדיין לא מספיק למשפחה בת 6 נפשות -כאן נכנסים גמחים .

http://www.up2me.co.il/v.php?file=55454663.jpg

http://eliad.org/viewer.php?id=1294233444.jpg

http://eliad.org/viewer.php?id=1294209811.jpg

http://www.ufu.co.il/files/j8ad7jym2yoigk7drbsm.jpg

וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיליארד שקל זה לא מזערי. במיליארד שקל אפשר לבנות מחדש את מערך הכבאות בישראל. במיליארד שקל אפשר לסבסד משכנתאות לזוגות צעירים יותר וגם פחות. במיליארד שקל אפשר לקנות מערך רכבות נורמלי, במיליארד שקל אפשר להכפיל את תקציב ההשכלה הגבוהה (שחשוב הרבה יותר מקצבאות לאברכים), במיליארד שקל אפשר לעזור לניצולי שואה או לשלש את תקציב סל התרופות של משרד הבריאות. במיליארד שקל אפשר לעשות הרבה דברים, רק חבל שבישראל הכסף אף פעם לא מגיע לאן שהוא אמור להגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל המליארד שקל לא הולך רק לאברכים, הרי המדינה מחוייבת במימון של לימוד חובה לכן מקבל הממלאכתי הערבי וכן גם החרדי.

אתה יכול לחלק ולומר שמתוך התקציב לא נראה לי מקובל שאברכים יקבלו ,זה על פי השקפת עולמך מה כן תורם ומה לא [על זה לא מתווכחים -כי זה לא בר ויכוח ].

אז אני אגיד לך ככה ,מדינת בתור מדינה יהודית מכירה באברכים והם אלו השומרים על המוסרת .

תקציב המדינה הוא בערך 350 מליארד , אבל רק על האברכים נופלים . . לאן ששאר הכסף הולך זה בסדר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עובדות שאתה מתעלם מהם:

מדינת היא לא "מכירה באברכים" ולא "דואגת לחלשים" וגם לא "מגינה על התושבים". המדינה היא מצרף הכוחות הפולטיים.

כל כסף שהמדינה "נותנת" למישהו זה כסף שנשדד באלימות ממישהו אחר

כמו שכתבתי לך בעבר, מספר פעמים, אני מכיר את החברה החרדית. למדתי בישיבה קטנה, יש לי משפחה קרובה חרדית, זה שאתה מצלם דפי זהב של אלעד לא מספר לי משהו שאני לא יודע.

יש פער עצום בין השרותים והסחורות שהחרדים מספקים לחברה הכללית לבין מה שהחברה הכללית מספקת לחרדים. הפער ממומן באמצעות המדינה. יש בערך 100 אלף משפחות חרדיות. כך שהתמיכה של 1 מליארד ש"ח בכוללים היא בערך 10 אלפים ש"ח לשנה. עוד קרוב ל 900 מליון לחינוך העצמאי כמעט ומכפיך את הסכום הזה, ולזה אפשר להוסיף את הקצבאות ילדים, תמיכות ממשרד השיכון, אי אפשר לדעת בכמה זה מסתכם אבל יש סיבות טובות מדוע יהדות התורה תמיד דורשת את תפקיד סגן שר השיכון.

החברה החרדית תלויה לחלוטין בתמיכות המדינה עד שיהיה לה "מאזן תשלומים" מאוזן עם החברה הכללית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שהכי מעצבן הוא לא שהחרדים לא עובדים - אלא שהם לא עובדים דווקא בארץ. תראה משפחות חרדיות בחו"ל - כולם עובדים כמו גדולים. אבל למה שהם יעבדו פה? הרי כאן הם יכולים לחיות על הגב שלי, שהוא הרבה יותר נוח מבחינתם.

בנוסף, אני מעורב במערכת המשטרתית של המדינה ואני יכול לאשר לך שמתנהלת ביאח"ה (יחידה ארצית לחקירות הונאה) יחד עם "להב 433" חקירה ענקית בדבר ההונאות שחגגו במשך שנים בקרב האברכים והישיבות שלהם, אז תפסיקו לזבל את השכל ולהגיד שהם אוכלוסיה מסכנה שרק נפגעת. לגנוב הם יודעים טוב מאוד. כנראה שאת זה התורה מתירה להם לעשות ::)

כל זה ואני בכלל לא מזכיר את אותו חלק מהציבור החרדי שמתכחש לקיומה של מדינת , לא משלם מסים, יורק על חיילים ברחוב, יוצא עם כל ילדיו להפגנות אלימות ומחנך את הדורות הצעירים להסתגרות ושנאת ה"כופרים". לדעתי הם לא טובים יותר מכל שכנינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עובדות שאתה מתעלם מהם:

מדינת ישראל היא לא "מכירה באברכים" ולא "דואגת לחלשים" וגם לא "מגינה על התושבים". המדינה היא מצרף הכוחות הפולטיים.

כל כסף שהמדינה "נותנת" למישהו זה כסף שנשדד באלימות ממישהו אחר

כמו שכתבתי לך בעבר, מספר פעמים, אני מכיר את החברה החרדית. למדתי בישיבה קטנה, יש לי משפחה קרובה חרדית, זה שאתה מצלם דפי זהב של אלעד לא מספר לי משהו שאני לא יודע.

יש פער עצום בין השרותים והסחורות שהחרדים מספקים לחברה הכללית לבין מה שהחברה הכללית מספקת לחרדים. הפער ממומן באמצעות המדינה. יש בערך 100 אלף משפחות חרדיות. כך שהתמיכה של 1 מליארד ש"ח בכוללים היא בערך 10 אלפים ש"ח לשנה. עוד קרוב ל 900 מליון לחינוך העצמאי כמעט ומכפיך את הסכום הזה, ולזה אפשר להוסיף את הקצבאות ילדים, תמיכות ממשרד השיכון, אי אפשר לדעת בכמה זה מסתכם אבל יש סיבות טובות מדוע יהדות התורה תמיד דורשת את תפקיד סגן שר השיכון.

החברה החרדית תלויה לחלוטין בתמיכות המדינה עד שיהיה לה "מאזן תשלומים" מאוזן עם החברה הכללית

התמונות אינם מכוונות אלייך.

1. שוב ושוב ושוב המליארד שקל כולל גם את תקציבי הישיבות ותלמודי התורה לימודיי חובה וכן גם בנות- והרי שוב ושוב ושוב האוכלוסיה הממלאכתית מקבלים תקציבים .

רוב החרדים עובדים, ומבחינת המשק אין הבדל בין הציבור החרדי לחילוני:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3958032,00.html

גם אצל החרדים יש מיליונרים. גם אצל החרדים תמצא עסקים פורחים, רשתות מזון, מסחר, עיתונות, מולטימדיה, חנויות מכל סוג. וכל זה ואתה עעוד אומר שמכיר את אלעד ואת בני-ברק?.

חרדים תורמים - כי הם אלה שהקימו את ארגוני הצלת החיים והחסד הגדולים ביותר בארץ , והם מספקים שירותים בחינם לכל תושבי הארץ . תוכל למנות ברשימה את ארגוני הענק - עזר מציון, יד שרה, חסדי נעמי, הצלה, זק"א ועוד עשרות.

חרדים מתנדבים בכמויות, וכולם יודעים את זה. אין כמעט חילוני אחד בכל ארץ שלא נעזר בשירות של חרדים בעת מצוקה - אם נסיעות אמבולנסים, עזרה ראשונה, או אפילו אם זה רק חלוקת כריכים ומילה טובה באישפוז בבית חולים.

2. מי שגונב מקופת המדינה נכנס לכלא. אתה מדבר על תקציבים - וזה תלוי בחברי הכנסת. העובדה שממשיכים לתת תקציבים ללימוד תורה הוא מכיוון שיש משקל לחרדים בכנסת.

כל המפלגות הפוליטיות פועלות לטובתן האישית. [הייתי צריך לציין שמדינה יהודית צריכה להכיר בזה ] .

ורק לידיעתך -

המדינה צריכה לתת לתושבים. התושבים לא צריכים "לשרת" את המדינה. נסה לומר באמריקה "מה אתה נותן בשביל מדינה" ותראה שיביטו עליך כמו על פאנט פטריוטי.

רק שתדע - ההשקפה שאתה אוחז בה נקראת השקפה קומוניסטית, זו רואה במדינה איזו סמכות עליונה שחובה לשרת ולקדם, בדומה לכוורת דבורים. אך מדינות הומניות ודמוקרטיות כבר מזמן השתחררו מתפיסות קומוניסטיות, ומדינות אירופאיות ואמריקאיות מאמינות בחופש הפרט בה המדינה צריכה להעניק לתושבים אמצעים לחיות ולבטא את עצמם, ולא להיפך. התושבים הם אנשים חופשיים ואין להם שום חובה לשרת את החברה או לקדם את הכלכלה המדינית בשביל לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, לקרוא למאירופלאריס קומוניסט זה כמו לקרוא להיטלר חסיד אומות עולם. אין בין ההשקפה שלו לקומוניזם דבר ולא חצי דבר.

גם הוא חושב שהמדינה צריכה לשרת את האזרחים שלה. אתה מתקשה להבין אבל שכל כסף שהמדינה "נותנת" היא בעצם קודם לוקחת אותו מהאזרחים, אם זה על ידיד מיסים שונים ומשונים, ואם זה על ידי הלוואות שצאצאינו ייאלצו לממן.

לבוא לאדם, לקחת לו יותר מ40% מהשכר בשביל לשלם לאנשים אחרים, זה מפוקפק מאוד מוסרית. זה שזה חוקי זה משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה צריכה לתת לתושבים. התושבים לא צריכים "לשרת" את המדינה. נסה לומר באמריקה "מה אתה נותן בשביל מדינה" ותראה שיביטו עליך כמו על פאנט פטריוטי.

רק שתדע - ההשקפה שאתה אוחז בה נקראת השקפה קומוניסטית, זו רואה במדינה איזו סמכות עליונה שחובה לשרת ולקדם, בדומה לכוורת דבורים. אך מדינות הומניות ודמוקרטיות כבר מזמן השתחררו מתפיסות קומוניסטיות, ומדינות אירופאיות ואמריקאיות מאמינות בחופש הפרט בה המדינה צריכה להעניק לתושבים אמצעים לחיות ולבטא את עצמם, ולא להיפך. התושבים הם אנשים חופשיים ואין להם שום חובה לשרת את החברה או לקדם את הכלכלה המדינית.

הרבה זמן לא האשימו אותי בקומוניזם ;D

מתי שכולם מנסים לחיות על חשבון המדינה, המדינה חיה על חשבוננו. מתי שנבין שכל תקציב ש"מגיע" לנו לא מגיע מהמדינה אלא מהשכן יהיה אפשר לראות כמה אלימה המערכת הנוכחית, כמה היא לא הגיונית וכמה היא יוצרת בעיות ולא פותרת אותם.

המדינה לא "מעניקה" לנו אמצעים לחיות בגלל שהיא לא יכולה להעניק שום דבר שהיא לא לקחה קודם לכן, והאנשים לא באמת חופשיים מתי שעומס המיסים (בלא מעט מדינות) עולה על 50% לרוב האוכלוסייה,ומזה המדינה מחלקת חזרה רק פירורים, זה בדיוק כמו שמישהו שובר לך את הרגליים ונותן לך קביים ואומר לך "בלעדי, לא היית יכול ללכת".

אתה יכול לעשות קופי-פייסט ללינקים הקבועים שלך עד מחר, ולהזכיר שוב שרוב החרדים עובדים (בכלכלת השרותים הפנימית שלהם) דבר שמוכיח שוב את התלות הקריטית של אוכלוסייה שלמה בקצבאות המדינה, תופעה שמשרתת קבוצה מצומצמת מאוד של פוליטקאים ועסקנים.

אאל"ט המדינה משקיעה ספציפית לאברכים משהו כמו 200 מליון. מה זה ליד 350 מיליארד?

התמיכה בישיבות וכוללים היא כמליארד שקל, התמיכה בזרמי החינוך העצמאי הוא כמליארד שקל נוספים, קצבאות ילדים - קשה לחשב, מענקים ממשרד השיכון - קשה לדעת. מענקים דרך מרכז השלטון המקומי, גם קשה לדעת.

תקציב המדינה שהולך למשרדי הממשלה השונים הוא 200 מליארד (השאר משמש בעיקר כדי לקחת הלוואות שיהיה איך להחזיר את הישנות + ריבית)

במקרה הגשתי אתמול באוניברסיטה עבודה בנושא "מי שולט בתקציב המדינה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכל ההודעה לקחת רק את זה .

כן זה ידוע לי שהמדינה לוקחת כסף ובזה משתמשת "בנתינה בחזרה" , אבל המדינה נועדה לרווחת התושבים ולא להיפך. . במדינה מתקדמת אנשים יכולים ללמוד וליצור ואינם פרות-עבודה שקיימים בשביל רווחת המשק.

רוב תושבי המדינה הם בעד תקציבים לעולם התורה, כי רוב הישראלים הם מסורתיים ודתיים [כנראה שאתה מכיר גם את הלינק הזה של הסקרים], ומאוד מכבדים רבנים ולומדי תורה.

למעשה זה מאוד "נכון " לזרוק תקציבים של הון עתק על תיאטרון ואומנות ולימוד ספרות שלא מעניינים 90 אחוז מהציבור בישראל.,. אבל כל עוד אתה נהנה זה בסדר.

תפסיק להסתכל רק על הצלחת שלך, כתבת שאתה סטודנט זה מראה לי מדוע אתה משוחד, אתה רוצה שרק הסטודנטים יקבלו [למרות שמקבלים פי כמה יותר תקציבים על כל תלמיד ].

כפי שהוסבר לך - רוב החרדים עובדים ומשלמים מיסים, וגם מתנדבים בהמוניהם . זה שאתה בחרת להתעלם זה משהו אחר ואין לי זמן פנוי לאנשים כאלה.

אם אתה רציני וישר תגיב לאנשים ואם לא אז רק תקרא.

יש בדיקה שעוד יותר מחזקת את נתוניו של פלוצקר שמעסיקים חילונים [ בעיקר בעבודות יוקרה ] לא רוצים עובדים חרדים.

האמירה של חרדים לא רוצים לעבוד הוא מוטעה , מכיוון שבשטח יש נחישות כן לעבוד, ועל ידי סקרים יש רוב עובד .

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=23156

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4008769,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחוז החרדים שתורמים למדינה הוא בערך כמו אחוז הרוסים שלא שותים אלכוהול.

אתה גם שוכח שהם לא משרתים בצבא (כי הרי אז לא יהיה להם זמן ללמוד), יולדים עשרות נפשות במשפחה ומקבלים על זה עוד תקציבים מהביטוח הלאומי ומלשכות הרווחה למיניהן.. כל זה אולי מתגמד לעומת התקציב הכולל של המדינה, אבל אני לא מוכן לחיות במדינה שלוקחת לי 45% מהמשכורת שאני עבדתי בשביל להרוויח, משכורת שאני רוצה להשקיע בעצמי ובמשפחה שלי - על מנת לממן משפחה של חרדים.

חסר להם כסף? שילכו לעבוד.

כמו שאני לא בא אליך ונוגס לך מהמשכורת כי לי לא בא לעבוד, שהם לא יעשו אותו דבר. זה שהעבודה מפריע להם להתפלל - זו כבר החלטה שהם צריכים להתמודד איתה - האם הם מעדיפים לאכול ארוחת צהריים או לקרא עוד 20 דפים בסידור. מה שמשביע אותם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב הרבה בתקופה האחרונה על תנועת מחאה ומלחמה בשלטון.

וחשבתי על הדרך להפעיל לחץ על גורמים בממשלה, איפה ואיך להפגין.

ואז חשבתי שלארגן הפגנות גדולות במקום אחד או במקביל בנקודות שונות, הרבה יותר קל לעשות בשבת בצהריים.

ואז הבנתי שבאופן עקיף לכאורה למפלגות השלטון הגדולות יש אינטרס שלא תהיה בשבת.

וזה בנפרד ומחוץ ללחץ החרדים בקואליציה.

אנו חברה מדוכאת ומוחלשת מבחינת יכולת הפגנתית.

הערוצים הפוליטים היחידים שמאפשרים לנו לכאורה לפעול דרכם רק מחזקים את מנגנון השלטון המושחת.

הדרך האפקטיבית להוביל למהפכה אמיתית היא בשלושה שלבים.

חינוך מחדש וגיוס.

פעילות מחאתית מסיבית.

הפיכה שלטונית ושינוי מהותי של מבנה הבחירות והממשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...