תקציב 2011-2012 - התקציב הטוב ביותר שאושר אי פעם - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקציב 2011-2012 - התקציב הטוב ביותר שאושר אי פעם

MiniMizer

Recommended Posts

זה בגלל שהחילונים הם לא קבוצה הומוגנית והחרדים הם כמקשה אחת מבחינה פוליטית, כרוב המיעוטים בהיסטוריה ובהווה. "התקווה" היא שעם הקדמה כך גם האוכלוסייה החרדית תהפוך לאינידווידואליסטית יותר. המכשול בדרך לתקווה הזאת הוא המנהיגים החרדים, שבכוונה מונעים את הקידמה מהציבור שלהם מסיבה זו בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מציע שתקרא שוב את הדו"ח, לאט לאט. בפרט, לא ברור לי איך לא הבנת שאתה כותב שטויות כשכתבת:

באמת נראה לך הגיוני שהתקציב השנתי לאברכים הוא פי 6 מהתקציב השנתי למשרד הגדול ביותר בממשלה? ברצינות?

כן הבנתי שטעיתי לא הבנתי אבל איפה. אני מסתמך על הנתונים מהדו"ח, אותו מצאתי באתר הממשלה (נתתי לינק בפוסט הקודם). שם מצויינים כל ה"הוצאות" על כל תחומי המדינה.

עריכה:

אה, המספרים הם באלפים. אין לי מושג איך פספתי את זה :x

גריפין, אין קשר בין הטעות שעשיתי ובין הנאיביות של שון. וזה שפספתי את השורה ההיא לא הופך אותי לנאיבי, פשוט טעיתי בפרט הזה. תפישת העולם שלי לא מלאה בעיוותים (הנובעים מחוסר הנסיון שלו, מן הסתם, הוא עוד בנאדם צעיר ביחס לשאר באי הפורום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בארץ היא האדישות של האנשים, לא יעזור... רוב האנשים פשוט אדישים

דוגמא? כל פעם שמעלים את שכר הלימוד של הסטודנטים מקסימום כמה הפגנות נחמדות וחביבות...

איך צריך לעשות את זה כמו שצריך? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3996952,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכר הלימוד של הסטודנטים הוא דווקא אחת הדוגמאות הטובות לכך שמחאה יכולה למנוע גזירות כלכליות, כי הוא לא עלה כבר המון שנים וגם המלצות של ועדות שונות (למשל ועדת שוחט) להעלות אותו, נגרסו בעקבות לחץ הסטודנטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נאיבי. אבל אני יודע לראות את שני הצדדים, בלי קשר לקאמפיין ענק שהתקשורת (כהרגלה) עושה. אני לא מאלה שרצים ואומרים "קצב אנס" בגלל ש"היה כתוב בעיתון", ולא מאלה שאומרים "דתיים שותים את כל הכסף של המדינה". צריך לדעת לאזן בין הדברים, ולקחת את מה שהעיתונאים החמדנים שלנו אומרים בערבון מוגבל מאוד. בעקרון אם הייתה לי היכולת לא הייתי מגדיל לדתיים את התקציב, ואולי אף מקטין אותו במעט (את המעט שאני אקח מהדתיים הייתי נותן לסטודנטים.עם כל הכבוד, אי אפשר להשוות בין סטודנט שלומד לתואר כי הוא רוצה להשכיל ולהרוויח יותר לבין דוס עם עשרה ילדים רזים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שאתה מסתכל על שני הצדדים. אני לא חושב שזה נכון. הרי הטיעון של הצד השני (החרדים) הוא "זוהיא השקפת עולמנו ולכן מגיע לנו כסף".

אם אני מחר קם בבוקר וקובע שהשקפת עולמי דורשת מהמדינה תקציב של מליארדי ש"ח בשנה וצי מטוסי F-16 פרטי, אני גם יכול לקבל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם חיים בבועה. זו תרבות של אלפי שנים, כשהדתי הזה קם בבוקר ומתפלל עד הלילה הוא מרגיש שבלי התפילה שלו מחר כל צבאות ערב ימחקו אותנו. כל החיילים ימותו. כל המדינה תהיה במיתון. תהיה שואה נוספת. אז אם זה מה שהוא מרגיש, וזו מסורת של שנים על גבי שנים (זה לא שהוא יום אחד קם בבוקר והחליט שהוא רוצה כסף), וגם ככה הם אנשים מאוד חלשים כלכלית, אני לא רואה סיבה לא לעזור להם, לפחות מעט. בשורה התחתונה אנחנו "מדינת היהודים", אנחנו מדינה שמתבססת על עזרה וסעד לחלשים ושואפת לאזן בין העשירים לבין העניים, מהסיבה הפשוטה שגם התנ"ך דוגל בשיטה זו (וכאמור, אם לא היינו "מדינת היהודים" אז לא הייתה לנו בכלל זכות קיום). 2000 שנה אנשים גדולים נלחמו ונהרגו במלחמה על מנת שתהיה להם מדינה, ועד שיש מדינה כזאת אז לא יהיה הגיון להפוך אותה למדינה אטאיסטית לחלוטין שבכלל לא אכפת לה מהמוסר שהתנ"ך מנסה להעביר. צריך לסייע לשמירה על מעט מהמסורת (ע"י סיוע כלכלי, או אם אתה מאמין באלוהים אז לבצע את המסורת), כי זאת בדיוק הסיבה שלשמה בכלל יש לנו מדינה.

אני מבין את הטיעון שלך "למה לי לשלם עבור כמה דתיים" ובטוח שחלק (קטן) של דתיים אף מנצל את התקצוב הנ"ל, אבל בדיוק בזכות אותם אנשים אנחנו מדינה של יהודים והם מי שמייצג את העניין של "מדינת היהודים". שוב, בלעדיהם לדעתי בכלל לא הייתה לנו זכות קיום. חוץ מזה שהתקציב הוא תקציב מינורי יחסית, זה לא שהמדינה משלמת להם עשרות מליארדי שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אנחנו מדינת היהודים עם החרדים ובלי החרדים, מהסיבה הפשוטה שאנו מדינת הלאום היהודי, שהוא עם ככל העמים. זה ממש לא משנה אם יש בן אדם שמתפלל כל יום כל היום לה' או עשרות, או אלפים או מיליונים.

ב. התרבות החרדית היא לא באת אלפי שנים, היא בת *מקסימום* כמה מאות שנים, והתרבות החרדית-ישראלית של "תורה בלי עבודה" היא תופעה ייחודית במדינה עוד מימי שלטון הטורקים. ממש לא תרבות קודש בת אלפי שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אני יכול להבין את השיקולים שלהם לתת תקציב לאברכים. בנאדם כל החיים שלו חינכו אותו לקום ב 5 בבוקר, ולהתפלל עד הלילה. הוא משוכנע שכמה שיותר הוא יתפלל-ככה פחות חיילים יהרגו. הוא מרגיש כאילו הוא נלחם. ת'כלס אם לאט לאט החרדים יתחילו לחזור בשאלה ולאט לאט כולם יתרחקו מהדת, והרי אם זו לא "מדינת היהודים" אז של מי היא תהיה?

לכל אחד מהדתיים האלה אין עבודה (כי הם כל היום מתפללים), יש 10+ ילדים ומה לעשות, הם בני אדם עניים (מאוד) והמדינה צריכה לדאוג להם.

בקיצור לפני שאתם קופצים תחשבו גם על הצד השני, מה גם שהתקציב שהם מקבלים לא יעלה לכם את המיסים ביותר מחצי אגורה.

*ומה אותך חינכו? לא לימדו להכיר את "השני".

אף אחד לא מתפלל כל שנייה וכן מ-5 בבוקר עד הלילה. יש חיוב של 3 תפילות ו2 מהם מאוד קצרות [ ובכלל אם מתפלל יחיד ורק מה שחייב -זה מאוד קצר ].

הציבור עוסק בלימוד רוב היום [אותם אברכים. שאר הציבור עובד וישנם הקובעים עיתים לתורה -כמו שעה שעתיים ביום לימוד ].

תקשיב למישהו שהיה בצערותו בישיבה וכן גם מכיר את רמתם השכלית http://www.kikarhashabat.co.il/איתן-כבל-סופד-לראש-ישיבת-הנגב.html

[בעיקר בדקה 5:20 ]

*סליחה מכבודך זה לא נכון ,הוא לא משוכנע שרק תפילותיו עוזרות, בתורה נאמר "ושמרתם על נפשותכם" מתוך טקסט זה נלמד רבות על האדם להשתדל בכל דבר ודבר גם בפאן הפיזי , אם מדובר בשמירה אז חובה גם צבא.

*ממוצע הילדים בציבור החרדי מונה 6 , אין הרבה 10 וכן יותר.

*הם אינם עניים מאוד -רובם עובדים ובנק כבר הכריז שבציבור זה יש כוח כללי חזק .

אותם אברכים שלומדים כל היום וכן נשותהם אינם עובדות ואין נכסים -הם "העניים" - בכל הציבור החרדי הם מונים כ10 11 אלף .

שאר החרדים שללא הכנסה גבוהה, להם זה מספיק כי ההוצאות שלהם לא כמו של משפחה חילונית.

*התקציב לא הולך רק לאברכים הוא הולך גם למוסד לימודי חובה וזה עיקר התקציב [כמו כל תקציב שהולך גם לציבור הערבי ] וכן גם לבנות הלומדות גם בגרויות .

התקציב מונה לפי אחוזי הציבור [למרות שבמה שמדובר בחרדים -הוא תמיד פחות ].

אגב בדקת כמה מטוס חמקן עולה ? ידעת שמדינת מזמינה 70? כל אחד מילארד שקל בלי הוצאות נלוות .

אל דאגה הבנתי שאתה לא נגד , רק הצבעתי על כמה אי דיוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב בדקת כמה מטוס חמקן עולה ? ידעת שמדינת מזמינה 70? כל אחד מילארד שקל בלי הוצאות נלוות .

כל מטוס כזב יכול למנוע עשרות אם לא מאות הרוגים על ידי מטוס אחר טיל אויב וכו'...

ומה החרדי שלך יכול לתרום פרט להיותו פרזיט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל מזמינה 20 יחידות בעלות של 95 מליון דולר ליחידה אם תרשה לי להצביע על אי דיוקים.

וכמו שכבר אמרתי לך בעבר רוני, החרדים מתפרנסים בעיקר מכלכלת השרותים הפנימית של החברה החרדית (הוראה, רבנות, סופר סת"ם, מוהלים, וכו') ולכן החברה החרדית תלוייה לחלוטין בכספי משלם המיסים, ובאופן פרטני במפלגות החרדיות ועסקניהם. והעסקנים של המפלגות החרדיות ש "דואגים" לציבור שלהם הם המרווחים העיקרים מהמצב הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא עומד על 137 מיליון דולר וכולל התוספות כמליארד שקל ככה לפי מה שראיתי 'בלונדון וקירשנבאום'

20 יחידות זה רק בהתחלה - המדינה רוצה עוד בהמשך.

אני מציע לך לעשות סיבוב ברבי עקיבא בבני-ברק ולראות כמה חניות יש שם.

הוראה ורבנות זה לא פנימי. הנשים עובדות בהרבה עבודות שונות.

קנייה דירה בציבור הזה הוא גדול וכן גם , מה חשבת לאן הולך כל המיסים הללו.

מי שעובד לא מקבל שום דבר, ככה שאין קשר לרווח ממשלם המיסים [שהוא גם משלם ].

התקציב הולך ללימודי חובה ובתוכו יש גם לאברכים [שאינם רשאים לעבוד והמדינה זורקת להם למה שלא מספיק גם בשביל לחם וחמאה ]-זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא עומד על 137 מיליון דולר וכולל התוספות כמליארד שקל ככה לפי מה שראיתי 'בלונדון וקירשנבאום'

שיעלה גם 150 מיליון אם צריך...

הדתיים אומרים שהם מתפללים בשביל להגן על המדינה מפני XYZ....

אני מעדיף מטוס חמקן עם כמה קילו טון חומר נפץ שיגנו עלי

למה לקנות חמקניים שעולים הון ולא רגילים?

כי ברוך השם הרוסים יודעים לייצר טילי ומערכות נ"מ ומוכרים אותם לאירן סוריה וכו'...

כל שקל שמושקע במערכת הביטחון הוא שקל שנועד להבטיח את בטחון המדינה

כל הכסף שמושקע בדתיים הולך לחור שחור שאינו מחזיר או מייצר דבר תמורתו... תגיד לי רוני בבקשה, מה כספי הציבור שהלכו למוסדות הדתיים (כמו הישיבות שמפברקות אנשים בשביל לסחוט עוד קצת כסף) עושה למען המדינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי להזכיר שזה על חשבון סיוע חוץ. המדינה תקנה עוד מטוסים כי חיל האוויר מצטייד במטוסים במקביל לזה שמטוסים ישנים מסיימים את חייהם, לא ברור לי מה הנקודה שלך.

אני מציע לך לעשות סיבוב ברבי עקיבא בבני-ברק ולראות כמה חניות יש שם.

הוראה ורבנות זה לא פנימי. הנשים עובדות בהרבה עבודות שונות.

קנייה דירה בציבור הזה הוא גדול וכן גם , מה חשבת לאן הולך כל המיסים הללו.

יש את

א. כלכלת השרותים והמסחר הפנים חרדית (לדוגמא החנויות שתיארת)

ב. מוצרים ושרותים שהחרדים קונים מהחברה הכללית. (המזון והדירות שתיארת)

ג. מוצרים ושרותים שהחברה הכללית קונה מהחרדים (זניח)

א. לא רלבנטי לחשבון שלנו , וברור ש ב יותר גדול מג בכמה סדרי גודל. אז איך לחרדים (כקהילה כמעט סגורה) יש כסף להוציא על ודירות? התשובה ההגיונית היחידה זה הקצבאות המסיביות שמחזיקות את החברה הזאת. יש סיבה שהמפלגות החרדיות נלחמות על כל שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...