תקציב 2011-2012 - התקציב הטוב ביותר שאושר אי פעם - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקציב 2011-2012 - התקציב הטוב ביותר שאושר אי פעם

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב נו, זה לא שהם מרמים את המדינה או משהו...

למרות שהם כן, על פי תחקיר שערך "ידיעות אחרונות" ופורסם בשבוע שעבר.

אבל זה לא שיש לנו משהו טוב יותר לעשות עם התקציב, כמו לטפל בחינוך הלקוי, ברשויות הקורסות, לבנות עוד בתי חולים ע"מ להציל חיי אדם...

מה פתאום, תפילות יעזרו לנו הרבה יותר!

אני לא רוצה להתחיל לתאר מה אני מאחל לאנשים שאישרו את התקציב ה....לאיודעאיךלהגידאתזהבצורהשלאתזכהאותיבבאן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אני יכול להבין את השיקולים שלהם לתת תקציב לאברכים. בנאדם כל החיים שלו חינכו אותו לקום ב 5 בבוקר, ולהתפלל עד הלילה. הוא משוכנע שכמה שיותר הוא יתפלל-ככה פחות חיילים יהרגו. הוא מרגיש כאילו הוא נלחם. ת'כלס אם לאט לאט החרדים יתחילו לחזור בשאלה ולאט לאט כולם יתרחקו מהדת, והרי אם זו לא "מדינת היהודים" אז של מי היא תהיה?

לכל אחד מהדתיים האלה אין עבודה (כי הם כל היום מתפללים), יש 10+ ילדים ומה לעשות, הם בני אדם עניים (מאוד) והמדינה צריכה לדאוג להם.

בקיצור לפני שאתם קופצים תחשבו גם על הצד השני, מה גם שהתקציב שהם מקבלים לא יעלה לכם את המיסים ביותר מחצי אגורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן לממן קבוצה מצומצמת של תלמידים חכמים במיוחד, באותו אופן שהמדינה נותנת כסף לסטודנטים מוכשרים בצורה יוצאת דופן, אבל לא מוכן לממן מפלט מהחיים האמיתיים לעצלנים ופרזיטים. זכותי המלאה... כנראה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הבעיות המרכזיות זה הריכוזיות הפוליטית במגזר החרדי. הדרך היחידה של יחידים או קבוצות בחברה החרדית להשיג משהו זה רק דרך העסקנות הפוליטית במפלגה מסויימת. מדובר באוכלוסייה שמשועבדת למפלגות שלה בעיקר בתמיכת הסדר "תורתו אומנתו" שלא מאפשר לחרדים לעבוד (לא בשחור) בלי להתגייס, דבר שמשמעותו אצל חרדי הוא איבוד המסגרת החברתית שלו.

אם היתה הצעה לתת פטור מלא לבחורי ישיבות בגיל מוקדם יותר העסקנות החרדית הייתה מתנגדת לזה בדיוק מהסיבה שסוחרי סמים מתנגדים ללגליזציה - השינוי יבטל את המונופול שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אני יכול להבין את השיקולים שלהם לתת תקציב לאברכים. בנאדם כל החיים שלו חינכו אותו לקום ב 5 בבוקר, ולהתפלל עד הלילה. הוא משוכנע שכמה שיותר הוא יתפלל-ככה פחות חיילים יהרגו. הוא מרגיש כאילו הוא נלחם. ת'כלס אם לאט לאט החרדים יתחילו לחזור בשאלה ולאט לאט כולם יתרחקו מהדת, והרי אם זו לא "מדינת היהודים" אז של מי היא תהיה?

לכל אחד מהדתיים האלה אין עבודה (כי הם כל היום מתפללים), יש 10+ ילדים ומה לעשות, הם בני אדם עניים (מאוד) והמדינה צריכה לדאוג להם.

בקיצור לפני שאתם קופצים תחשבו גם על הצד השני, מה גם שהתקציב שהם מקבלים לא יעלה לכם את המיסים ביותר מחצי אגורה.

אתה בנאדם מאוד, מאוד נאיבי, אתה יודע את זה? לך תקרא את כל התחקירים שעשו (אחד משבוע שעבר, במוסף 7 ימים של הסופ"ש האחרון). לך תראה נתונים מהשטח, לך תראה כמה כסף הם מקבלים ביחס לתקציב המדינה.

האברכים לבד (בלי לספור את כל החרדים והדתיים האחרים) מקבלים כל חודש 30 מליון שקל; זהו התקציב הדו-שנתי שאנו זקוקים לו ע"מ לממן את סל התרופות. בחודש. מול שנתיים. אתה בכלל קולט את המימדים של הדבר הזה?

הבהרה: מחושב על-פי 3,000 שקל לאברך, התשלום הממוצע לקהילה הזאת (והם עוד טוענים שזה לא מספיק להחזיק משפחות של 7 ילדים... בעיה שלהם). ישנם כ-10,000 אברכים בישראל, שכביכול "לומדים כל היום ולא עובדים" למרות שידוע לנו שעשרות, אם לא מאות מהם מרמים את המדינה ועובדים בשחור

תסתכל כאן:

http://www.mof.gov.il/BudgetSite/StateBudget/Budget2011_2012/Lists/List3/Attachments/3/hatsaatHok_2011_12.pdf

תחשוב. 30 מליון. בחודש. תסתכל על התקציב השנתי. תסתכל מה התקציב לביטחון. תסתכל מה התקציב לחינוך, לגמלאים, לסל תורפות, ליישובי עימות. בחודשיים האברכים גומעים את כל תקציב משרד הביטחון השנתי כולו, לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתקרא שוב את הדו"ח, לאט לאט. בפרט, לא ברור לי איך לא הבנת שאתה כותב שטויות כשכתבת:

בחודשיים האברכים גומעים את כל תקציב משרד הביטחון השנתי כולו

באמת נראה לך הגיוני שהתקציב השנתי לאברכים הוא פי 6 מהתקציב השנתי למשרד הגדול ביותר בממשלה? ברצינות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאפשר להקציב את סל התרופות של המדינה עם 30 מיליון שקל בשנתיים? קצת היגיון. במיוחד כשאתה לא מהסס לקרוא לאחרים נאיבים. זה מראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר ואתה סתם מנסה לזרוק שמן למדורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צודק ברמת העקרון, הוא פשוט לא שם לב שבמסמך התקציב רשום במפורש שהמספרים הם באלפי ש"ח.

התקציב שמועבר לחרדים הוא כמובן מוגזם ולוקה בחוסר סבירות קיצוני, בלי קשר ליחידות בהן מודדים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך להצביע אז שינויי ... אופס, הם היסטוריה.

כל עוד חילונים מצביעים למפלגות שמייצגות כל מיני רעיונות (בעיקר שקשורים לערבים) אבל לא אותם כקבוצה, והחרדים יצביעו רק למפלגות שמייצגות רק אותם כקבוצה שום דבר לא יישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...