ארטיפקטים בזמנים רנדומליים ב- HD4870 (נוספה תמונה), בדיקה תקינה - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארטיפקטים בזמנים רנדומליים ב- HD4870 (נוספה תמונה), בדיקה תקינה

LazyCat

Recommended Posts

יש ברשותי HD4780 שכבר כמה חודשים עושה לי ארטיפקטים בזמנים רנדומלים (של ימים, ולא בהכרח בזמן מאמץ, הכרטיס ללא OC), בהתחלה התעלמתי מזה כי זה לא היה נורא, לאחרונה זה בתדירות גבוהה יותר ואחרי שזה מתחיל המסך נכבה (רק איתחול מחזיר אותו לתחיה, ובעקבות זאת אני מאבד מידע חשוב). שללתי את המקור בדרייבים היות וזה קורה מאז שעוד היה לי במחשב (מאז עברתי לויסטה ואח"כ WIN7 וכן עשרות דרייברים).

עשיתי בדיקות שונות בזמן מאמץ (ATITool ו- OCCT וכו'), אך לא מתגלה שום בעיה.

הספק כוח שלי הוא חדש (במפרט מימין), וזה קרה גם עם הספק כוח הקודם (שהיה תקין).

מה עוד יכול להיות הגורם לזה (שאר הרכיבים תקינים ועוברים בדיקות ללא בעיה) ?

ככה זה נראה לפני שהמסך נכבה -

artifactsx.th.jpg

עריכה:

שכחתי להוסיף לסימפטום של הבעיה, לעיתים קרובות המסך לא מתרענן, להמחשה, אני מוחק מספר קבצים, אך למרות שהם כבר נמחקו הם עדיין מופיעים לי בתיקיה (עד שאני מרענן בעצמי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הוצאתי את הכרטיס בדקתי אותו פיזית (את רכיבים ואת ה- PCB), לא ראיתי משהו חשוד. על הדרך החלפתי PCIE Slot, אין שינוי, זה עדיין קורה.

ב- תדר ה- PCIE נעול על 100 (למרות שגם העברתי אותו ל- Auto והבעיה חזרה באופן רנדומלי כרגיל).

אלו המעלות של הכרטיס במנוחה -

eg0.png

אלו המעלות של הכרטיס במאמץ -

az2.png[br]פורסם בתאריך: 30-12-2010, 23:26:54

טוב, הבעיות ממשיכות, זה מהיום -

videocarderror.th.jpg

המחשב קרס בעקבות זה.

מסתבר שיש לכרטיס עדיין אחריות, אני אשלח אותו לחנות ממנה הוא נקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית לעלות את המהירות של המאוורר ? אם לא תנסה .. אם אין לך אפשרות כזאת דרך ה - CCC יש דרך אחרת ..

אם אתה מבין אנגלית הנה ציטוט של המדריך באנגלית איך לעשות את זה ...

הערות:

1. לגבות את הקובץ שאותו תערוך למקרה שתרצה להחזיר למה שהיה קודם או למקרה שתטעה במשהו ולא תדע במה אז שלא תשבור את הראש איך להחזיר את זה למצב הקודם ...

2. תשנה את המספר 23 לאיזה מספר שאתה רוצה שיספק אותך מבחינת הרעש + הטמפרטורה שאתה מקבל לאחר הגברת מהירות המאוורר ...

First Enable Overdrive in the Catalyst Control Center.

Then Create a new Profile using the Profiles Manager in the CCC and make sure Save All Catalyst Control Center Settings is selected.

For Vista

Open any Folder, goto Organize Menu --> Folder and Search Options --> Select View Tab ---> Select "Show Hidden Files and Folders".

Then goto the following location and open the following file for editing "C:\Users\Your ID\AppData\Local\ATI\ACE\Profiles\Your CCC Profile.XML. The xml file will have the same name as the Catalyst Profile you saved. right click and hit edit.

For XP

Open any Folder, goto Tools Menu --> Folder Options --> Select View Tab ---> Select "Show Hidden Files and Folders".

Then goto the following location and open the following file for editing "C:\Documents and Settings\Your ID\Local Settings\Application Data\ATI\ACE\Profiles\Your CCC Profile.XML. The xml file will have the same name as the Catalyst Profile you saved. right click and hit edit.

HD 4850/HD4870 Users - should change the values below Bolded in Red within the Profile XML file.

<Feature name="FanSpeedAlgorithm_0">

<Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Automatic" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedRPMTarget_0">

<Property name="Want" value="0" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedPercentTarget_0">

<Property name="Want" value="23[" />

Crossfire Users - must also make identical changes to the section labeled <Feature name="FanSpeedAlgorithm_1">

<Feature name="FanSpeedAlgorithm_1">

</Feature>

<Feature name="FanSpeedRPMTarget_1">

</Feature>

<Feature name="FanSpeedPercentTarget_1">

<Property name="Want" value="23" />

HD HD4870X2 Users - should change the values below Bolded in Red within the Profile XML file. Note if changing the section beginning FanSpeedAlgorithm_1 does not work, try making your changes in the section for FanSpeedAlgorithm_0. It seems results vary between brands of the X2.

<Feature name="FanSpeedAlgorithm_1">

</Feature>

<Feature name="FanSpeedRPMTarget_1">

</Feature>

<Feature name="FanSpeedPercentTarget_1">

<Property name="Want" value="23" />

Change the "Property name="FanSpeedAlgorithm" value=" from "Automatic" to "Manual"

Then under "FanSpeedPercentTarget_x", change "Property name="Want" value=" from "23" to your desired fan speed.

Save the file then reload the Profile you just edited in the CCC. Done.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית לעלות את המהירות של המאוורר ? אם לא תנסה .. אם אין לך אפשרות כזאת דרך ה - CCC יש דרך אחרת ..

אם אתה מבין אנגלית הנה ציטוט של המדריך באנגלית איך לעשות את זה ...

הערות:

1. לגבות את הקובץ שאותו תערוך למקרה שתרצה להחזיר למה שהיה קודם או למקרה שתטעה במשהו ולא תדע במה אז שלא תשבור את הראש איך להחזיר את זה למצב הקודם ...

2. תשנה את המספר 23 לאיזה מספר שאתה רוצה שיספק אותך מבחינת הרעש + הטמפרטורה שאתה מקבל לאחר הגברת מהירות המאוורר ...

אני מכיר את זה, זה מאוד ישן (למיטב זיכרוני אני הבאתי את זה לפורום בזמנו, היות ואני הייתי בין הראשונים עם הכרטיס הנ"ל בפורום ע"י קניה קבוצתית מוקדמת, והייתה בעיה של רעש בדרייברים הראשונים, הם לא שלטו כמו שצריך על המאוורר) עוד לפני ש- ATI תיקנו את הפרופיל של המאוורר בכרטיסים הללו, ולפני שקיבלנו שליטה ידנית עליהם. אני לא אתחיל לשחק בדברים הללו משתי סיבות. הראשונה שאני רוצה שישמר השקט שיש ללא טוויקים למיניהם השניה שאני לא חושב שמדובר במקרה של התחממות יתר, היות והבעיה קוראת גם במצב idle.

4870 עובר לתדר נמוך יותר 500 במצב IDLE ותחת עומס הוא מעלה תדר ל 750 MHZ. אצלך אמור להיות אותו דבר.

בגדול אם יש לך רפרנס בכרטיס שלך, אז הוא אמור להיות יותר חם בקצת מקירור משופר.

ידוע שה- HD4870 עובר לתדרים נמוכים יותר כאשר הוא ללא מאמץ, אני הגדרתי אותו שישאר בתדרים המקוריים. כפי שציינתי אני לא חושב שחום זו הבעיה, העלתי את חיווי הטמפ' רק כדאי לתת תמונה מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שיש לך את התקלה שהייתה לי

לחלק מה 4870 של ספייר הייתה תקלה בביוס והוציאו גרסה חדשה של ביוס לכרטיס מסך

תריץ חיפוש בפורום כרטיסי מסך היה מדריך שאני פירסמתי בזמנו איך לבצע את ההחלפת ביוס ולאיזה דגמים יש את הבעיה

יש גם מדריך באתר של ספייר לגבי זה

http://www.sapphiretech.com/presentation/downloads/download_index_01.aspx?psn=0006

שורה אחרונה בעידכוני ביוס

רשום המספר PIN שבו קיימת הבעיה

עריכה: לשינוי מהירות מאוורר אתה יכול לשנות ידנית דרך ATI /AMD OVERIDE בתוך ה CCC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי אותו בלופ ב- הוא קרס והמאורר "נתקע" על מהירות מקסימלית כל פעם שמדליקים את המחשב (אין תמונה).

כפי שציינתי מבחינה ויזואלית לא נראה משהו לא תקין, היות והכרטיס עדיין באחריות אני לא רציתי לגעת בו ושלחתי אותו לחנות ממנה הוא נקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...