מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן. - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן.

nineball

Recommended Posts

כמו שאמר Scorn בשיירת הרכבים שהתקיימה היו כולה 150 רכבים, היו צריכים להיות שם 150,000.

שטויות.

אני לא אתפלא אם מי שעומד מאחרוי ה"הפגנות" שיירת רכבים היא הממשלה עצמה.

למה שאנשים ירצו להפגין נגד מחיר הדלק בפעולה שמבזבזת דלק ומזיקה לאנשים אחרים ?

ועוד בשעות שאנשים עובדים או צריכים לחזור הביתה ולדאוג לילדים...

אם עוד שבועיים בשעה 9 עד 12 תתקיים הפגנת ענק בכיכר רבין נגד מחירי הדלק והגזרות הקשות שהממשלה מעבירה שהופכים את החיים במדינה לבלתי אפשריים, ויעשו לזה פירסום שמבקש מאזרחים לבוא להפגין עוצמה ותמיכה בעד שיפור תנאי האזרחים, יהיו שם 200 אלף איש! מינימום, כולל אני ואתה.

ואם יארגנו כמה הפגנות מקבילות שכאלו באותו תאריך ובאותה שעה, במוקדים שונים המתאימים לזה ברחבי הארץ, יהיו גם מיליון מפגינים ויותר.

ואם גם יקימו אתר שבו אנשים שאינם יכולים להגיע להפגין יוכלו להפגין באותו תאריך ובאותם שעות בלחיצת כפתור, יהיו לך גם מיליון כתובות IP שיצטרפו למחאה.

הגיע הזמן שאירגונים חברתיים יארגנו הפגנת ענק כזאת, שכולה מוקדשת רק למחאה על התנאים הכלכלים ואיכות החיים במדינה (כדי שלא לעורר מלחמות מיותרות שימנעו מאזרחים לבוא להפגין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עוד חודש וחצי פורים.

עם ישראל ניצל מגזירות קשות.

נשמע לי כמו זמן טוב לקיים הפגנת ענק מחאתית כלל ארצית.

ערב שלא ישכח מהתודעה הציבורית.

יש 50 יום לתכנן ולארגן.

אחרי שקובעים תאריך וזמנים צריך לקבוע נקודות התקהלות.

באיזור המרכז הדבר הכי מתאים זה כיכר רבין על זה רוב האנשים יסכימו.

צריך לפחות עוד אחד בצפון ואחד בדרום בנקודות מתאימות לקהל רב שימשכו הכי הרבה אנשים מהסביבה הקרובה והרחוקה.

להשיג אישור מהמשטרה והרשויות.

לפרסם בכל דרך אפשרית.

ליצור אתר שמסביר על מה ההפגנה ולמה זה כל כך חשוב להופיע.

לעצב פלייאר ולהעלות לאתר האינטרנט וכל אחד שירצה לעזור יוכל להדפיס כמה דפים ולתלות בלוחות מודעות בסביבה.

בדף הפירסומי להדפסה יהיה כתוב (בין השאר) "לעוד פרטים היכנסו לאתר האינטרנט, ותוכלו גם אתם לעזור במשימה".

וכך יווצר מעגל פרסום הולך וגדל שיתבצע ע"י כלל האזרחים, וללא הוצאות כמעט (חוץ העלות של כמה דפים, כל אחד כפי יכולתו).

יש אפשרות אופטימית משהו שכמה אירגונים חברתיים או קבוצה של אנשים עם כסף יסכימו לממן פרסומות בשלטי ענק או בעיתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממעגל הפרסום בלוחות מודעות אפשר להגיע לתפוצה עצומה תוך כמה שבועות בלבד.

והרבה לפני שזה יגיע (וזה יגיע!) לכל לוח מודעות במדינה, זה יגיע לתקשורת והעיתונים באופן טבעי, והם יחגגו על זה.

אין כוח יותר גדול משל כלל אזרחי המדינה כשהם מאוחדים למטרה חשובה.

רק צריך לנסח ולהגדיר את האירוע כך שהאירוע ישקף את מה שכל אזרחי המדינה מרגישים.

ברגע שזה יתחיל לגדול הרבה אנשים יעזרו למשימה בהמון דרכים.

הפגנה שכזאת באקלים הקיים אחרי תוניסיה ומצרים (ומי יודע מה עוד יקרה עד פורים) תקבל לא רק סיקור נרחב מהתקשורת הישראלית, אלה מאמצעי התקשורת בעולם כולו.

במצריים אנשים התארגנו דרך והאינטרנט.

לנו יש אפשרות להפעיל גם את האינטרנט וגם את לוחות המודעות כי אנחנו מדינה דמוקרטית שבה לא יורים ואוסרים את מי שמביע את דעתו.

יש לנו אפשרות והזכות להפגין ולמחות בלי ששוטרים ירביצו וירו בנו.

בערב אחד אפשר להשיג את תשומת לב הממשלה למירמור שיש בעם אל מול חוסר הדאגה לאינטרסים הציבוריים, ובאותה הזדמנות גם להראות לעולם הערבי שדמוקרטיה גם אם לא מושלמת, עדיפה על דיקטטורה.

בין שאר הדברים שירוכזו אל תוך ההפגנה יהיו:

מצוקת הדיור.

יוקר המחיה.

מיסוי גבוה.

התייקרות הדלק והשתלטות חברות על נתיבים חיוניים, בו בזמן ששום דבר לא נעשה כדי לשפר את התחבורה הציבורית.

אני יודע שאם אנשים יגיבו יהיה ניתן להכין רשימה גדולה של דברים שעליהם כל אזרחי המדינה כועסים.

וכל זה יכנס לאתר האינטרנט ולתוכן האירוע.

מזה יהיה ניתן ליצור סיסמאות לכתוב על שלטים במידת הצורך (אולי כחלק מתהליך הפירסום שכל אחד יבחר דף עם הדברים שהכי מרגיזים אותו לתלות בלוחות מודעות).

אולי אפילו לארגן קבוצות פעילים להפגנות מפוזרות מקדימות (שבוע שבועיים לפני) שישאו שלטי מחאה יחד עם שלטי פרסום של ההפגנה הגדולה, בה יעוררו מודעות לאותם נושאים ולהפגנה הגדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם ממש לא אלה שהתחילו או יתחילו עם זה [הכול פה דיבורים אני בספק שמישהו פה ירים את הכפפה].

בבקשה:

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_164708270238450&ap=1

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_173372312694373&ap=1

גם לא נראה שהם הולכים לשום מקום.

אי אפשר לקיים הפגנה כל שבוע, בטח לא באותה עוצמה.

כדי לגרום לשינוי גדול צריך מחאה גדולה על תמונת מצב גדולה.

וצריך תוכנית גדולה כדי שזה יצליח.

8000 איש מדברים על הורדת מחירי הדלק בכמה עשרות אגורות.

בעוד שהדבר שלעצמו חשוב ומועיל, זה רק אחד ממספר רב של דברים שהופכים את החיים במדינה לקשים מאוד.

גם אם הממשלה תעשה משהו בעניין מחירי הדלק זה לא ישנה את שאר הבעיות, וגם לא את המערכת שמולידה אותם יומם ולילה.

אני לא אומר בו נעשה מהפכה שתפיל את הממשלה, או תגרום לאנרכיה.

אבל אם כבר לעשות משהו אז זה צריך להיות ענק ולהוכיח שהעם רוצה שינוי מהותי בכל התחומים שסוגרים עלינו כמו רצועת חנק.

משהו שיפחיד את הממשלה באופן חסר תקדים.

שאת הדהודו היא תשמע עוד הרבה זמן ותביט לאחור בחשש.

שלא יוכלו עוד להגיד: לעם לא איכפת, הם לא יעשו שום דבר, אין להם כוח.

שידעו שאם לא יהיה שיפור מהותי בקרוב מאוד, תהיה מהפכה אלימה על אותו משקל של עוצמה.

והפעם הם יראו את זה בעיניים וירגישו את זה עמוק בבטן.

אתם רוצים שינוי מהותי ?

תקיימו מאבק מהותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להפחיד את הממשלה חח יודע מה עכשיו אני מתחיל לחשוב קצת אחרת..מי אנחנו בכלל?

כל המדינה צעקה להחזרת גלעד שליט, מחאות מול ראש הממשלה ובכל מקום סטיקרים ומה לא.. מתי פעם אחרונה ביבי התייחס לנושא?

זוגות צעירים בוכים שאין להם מספיק כסף לחיות ולא מצליחים בקושי לשכור דירה שלא לדבר על לקנות... מתי פעם אחרונה הייתה ירידת מחירים?

יודעים מה.. דלק זה כבר באמת רק עוד נושא אחד מהרבה מאוד דברים שהממשלה לא ממש איכפת מהם

אז יודעים מה זה אולי לא כזה נורא אם יהיה פה כאוס כמו במיצרים, אין ספק שיהיה פה פי 10 קשה ובלגן עצום, אבל אני מאמין שאחרי שהדברים ירגעו

המדינה תתאזן קצת ותחשוב 10 פעמים לפני שמעלים דבר כזה או אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אנחנו התפקיד שלנו זה לצעוק ולמחות. לא יחלחל?

נפגש בקלפי, אני די בטוח שעל מהלכים כאלה, ביבי ישלם מחיר כבד בבחירות הבאות.

שלא כמו על גלעד שליט, שאולי זה לא מורגש, אבל רוב העם לא מעוניין בלהחליף 1500 טרוריסטים מסוכנים

בשביל לשחרר אותו, עם כל הצער והכאב שבדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עכשיו מקימים מפלגה שמתחייבת להוריד את המים/דלק/ארנונה וכו' אני מצביע להם בבחירות הקרובות.

שום דבר אחר לא מעניין אותי. שום אג'נדה. אני רוצה רק שיהיה לי פשוט יותר לחיות.

אבל אז הם יבחרו ולא יצליחו לעשות שינוי (למרות שהם מאוד רוצים) ונסבול עוד 4 שנים.

אחר כך יבואו עוד כאלה שיבטיחו ולא יצליחו לעשות כלום.

מה הפתרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...