שינוי מיקום של תוכנות מותקנות - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי מיקום של תוכנות מותקנות

TheHungryOne

Recommended Posts

שלום לכולם.

קניתי HD חדש שיתפקד בנוסף ל HD הקיים ככונן לאיכסון והתקנה של תוכנות ומשחקים.

את כל הסרטים, המוסיקה, המסמכים, הגיבויים ושאר הקבצים כבר העברתי.

עכשיו נשארה השאלה מה הדרך היעילה ביותר להעביר את כל התוכנות והמשחקים המותקנים, קיצורי דרך ולינקים?

תודה על עזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי פשוט זה לעשות שכפול (Clone) לכונן הישן (לאחר שמחקת ממנו את כל מה שאתה לא צריך). לאחר מכן עליך להגדיר את אותה אות (המוקצית לכונן או למחיצה) במנהל הדיסקים (כדי לא לשבור נתיבים של תוכנות מותקנות), ולאחר מכן להקצות לכונן ה"ישן" אות אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון את כוונתך, הפעולה הזאת בעצם תגרום לכך שהדיסק הגדול החדש יהיה כונן המערכת © והדיסק הקטן הישן יהיה כונן הגיבויים (D).

אולי הייתי צריך לציין את זה קודם אבל הדיסק הישן הוא 160GB והחדש הוא 500GB ולכן אני מעדיף שהישן ישאר לסיסטם והחדש לאכסון והתקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הנוכחי מחולק למחיצות או שכל הכונן הוא למעשה מחיצה אחת C?

אם כן, אז אין ממש דרך אלגנטית להעביר תוכנות לכונן החדש מבלי לשבור את הנתיבים של חלק מהן (שהותקנו לדוגמה ב-C:/program files) מה שעלול לגרום להן לא לעבוד כרצוי.

במקרה כזה תוכל לנסות להשתמש ב-symbolic link כדי להפנות אל הכונן החדש.

אגב, ככל הנראה שביצועיו של הכונן החדש שלך עדיפים משמעותית מאלו של הכונן הישן אז לא הייתי שולל על הסף שימוש בו גם ככונן המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הישן הוא מחיצה אחת בלבד ©.

החדש הוא מהסידרה הירוקה של עם חיבור SATA2, יש לו 7200RPM ו- 32MB CASH, ככה שגם אם יש הבדל בביצועים הוא זניח (הכונן הישן מופיע במפרט שלי).

כשחיברתי את ה HD החדש לא חילקתי אותו למחיצות והקצתי אותו מן הסתם לכונן D.

אז בעיקרון הפיתרון שיגרום להכי פחות בעיות זה פשוט להתקין את התוכנות והמשחקים מחדש על הכונן החדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שעדיין לכונן החדש שלך ביצועים טובים יותר מהישן. בשביל לדעת את זה סופית צריך לדעת באיזה דגם מדובר.

בכל מקרה, כדי להעביר את התוכנות יש לך 2 אפשרויות עיקריות.

1. להשתמש ב-Symbolic link כדי להפנות אל מחיצת ה-Program files החדשה.

2. להתקין את כל התוכנות מחדש (במקרה כזה הייתי כבר מתקין את כל המערכת מחדש). מה שיותר נוח לך. אגב, חלק מהדברים יעבדו לך אם פשוט תעביר את התיקייה. קצת קשה לי להגיד מה בדיוק כי אני לא יודע מה מותקן וגם אם הייתי יודע לא בטוח שהייתי יכול לחזות הכל מראש. משחקים כנראה יעברו מיקום בקלות גדולה יותר מאשר תוכנות אחרות. אתה יכול לעשות ניסיון להעביר את התיקיות של התוכנות/משחקים, לנסות להפעיל אותם ולאחר מכן התקין מחדש רק את מה שלא עובד.

האפשרות השלישית היא כמובן פשוט לשכפל את הכונן הישן לחדש ולהשתמש בו ככונן הראשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...