לוח אם MN2-E וקירור Freezer7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם MN2-E וקירור Freezer7

Zeev86

Recommended Posts

היי. התקנתי קירור Freezer7 pro rev2 על לוחם אם M2N-E, זאת הפעם הראשונה שאני מתקין גוף נפרד, וארצה לשאול מספר שאלות נוביות:

1. גוף הקירור שעליו נמצאת משחה טרמית קטן יותר מהCPU עצמו, כלומר, הקצוות של הCPU בולטים מבחוץ. זה בסדר?

2. עד כמה תהיה לי אפשרות לעשות OC למעבד 5600+ ADM עם הקירור הנל? האם חוץ מהטמפרטורה (שלא אמורה לעבור 65-70 מעלות (כרגע על 28) אני צריך לבדוק עוד משהו כדי להיות בטוח שהOC תקין? תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מתאימה יותר לפורום קירור. המתן ומנהל הפורום יעביר אותה לשם.

1. זה בסדר.

2. מלבד טמפרטורה אתה צריך לבצע בדיקות יציבות למערכת כדי לוודא שהיא, ובכן, יציבה. כלים למטרה זו תוכל למצוא במדור התוכנות המומלצות של האתר.

מומלץ לבצע בדיקה לכל רכיב שהמהרת - מעבד וגם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שפתחתי במקום הלא מתאים.

שאלה קטנה לסיום. מרחתי את המשחה הטרמית על הCPU ולא על גוף הקירור החדש, לכן החלק שבולט מבעד גוף הקירור, מרוח עליו משחה טרמית. זה לא אמור להפריע?

תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שפתחתי במקום הלא מתאים.

שאלה קטנה לסיום. מרחתי את המשחה הטרמית על הCPU ולא על גוף הקירור החדש, לכן החלק שבולט מבעד גוף הקירור, מרוח עליו משחה טרמית. זה לא אמור להפריע?

תודה רבה על העזרה!

Freezer7 pro rev2 חדש מגיע עם משחה תרמית מרוחה ומוכנה.

מרחת עוד משהו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

אמנם הדעות על אופן מריחת המשחה התרמית חלוקות ושונות, אך אני באופן אישי מעדיף לשים גוש קטן של משחה במרכז המעבד (או בפס במקרה של כפולי ליבה) ואז ללחוץ אותו בעזרת גוף הקירור ככה שהוא יתפשט ויימרח על המעבד.

מטרתה של המשחה התרמית היא למלא את השקעים והנקבוביות הזעירות שעל פני השטח של המעבד וגוף הקירור וכך להבטיח העברת חום מרבית (כמובן שפה יש להקפיד לא למרוח כמות גדולה מדי). מספיק שמכסים את החלקים שבהם נמצאים הליבות וזכרונות ה-Cache השונים של המעבד, כי משם נפלט החום.

בכל מקרה, לא קרה כלום אם גם שולי המעבד שחשופים לאוויר מרוחים במשחה. אני רק מקווה שמדובר במשחה שאינה מוליכה ושהיא לא באה במגע עם שום רכיב אחר בלוח מלבד המעבד.

אגב גופי הקירור של AC לרוב מגיעים עם משחה מרוחה בתחתית גוף הקירור, אתה בטוח שלא מרחת בטעות פעמיים ויצרת שכבה עבה מדי?

עריכה: natan84 הקדים אותי בשאלה האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המשחה שבאה עם גוף הקירור הסרתי, ואז מרחתי שוב (בכל זאת מדובר בפעם הראושנה, ודי הסתבכתי עם הרכבת גוף הקירור שהוא טיפה יוצא דופן מגוף סטנדרטי, לכן לא רציתי שהמשחה תפריע לי כשאני בודק בכלל איך להרכיב את הדבר הזה. סורי אם זה נשמע ממש נובי עבורכם, אני עדיין מתלמד בדברים האלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...