שאלה על פילטרי אבק.. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על פילטרי אבק..

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מארז P183 עם פילטרי אבק.. אבל אוויר נכנס דרך חריצי ההרחבה (מחוררים)..

האם ישנה דרך מסודרת לחסום חריצים אלה?

ערכה מסודרת? פילטר מזגנים? של חלון?

מה אתם מציעים?

והאם זה המקום לשאול גם על הפיכת כיווני מאווררים או הוספת אחרים על מינת לקבל צירקולצייה טובה וללא אבק?

תודה לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.. אבל:

המאווררים שיש לי שליטה עליהם הם העליון והאחורי (מוציאים אוויר) אותם שמתי על הכי נמוך.. כל השאר, כולל הקדמי (מכניס אוויר) פועלים אוטומטית..

יש לי את האפשרות להוסיף עוד מאוורר מכניס אוויר (אפילו 2) מקדימה והפעם עם שליטה על המהירות, אבל זה פשוט אוברקיל למחשב שאין לו בעיית חום, שלא לדבר על זה שאאבד את יתרון השקט..

[ נ.ב: פתחתי ת'רד עם תמונה בפורום בנושא צירקולציה, אשמח לפרט עוד אבל שלא יהיה ת'רד כפול ]

הדבר מעמיד אותי מול 2 אופציות, בשתיהן אני צריך את עזרתכם:

1. לחסום לגמרי את חריצי ההרחבה.. איך? סלוטייפ?

2. להוסיף להם מסנני אבק.. איך? יש משהו שאוכל לקנות, או יש שיטה איך לעשות זאת עם מסנן מזגנים או של חלון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה orenmi ..

עוד הצעות?

מה מבין כל המשקיענים ש- "יוצרים" לעצמם עם פיצ'רים שחלקם אפילו לא מוצעים במארזים מקצועיים, אין אחד שחשב על פיתרון יצירתי ואסתטי לעניין האבק? פיתרון כזה שביקשתי או אחר? לא נוגע בנקודה זו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבק ייכנס למערכת ככה או ככה. גם דרך מסנני אבק חודרת כמות מסוימת של אבק.

הפתרון הכי טוב הוא זה שהציע 11010010110 והוא יצירת לחץ חיובי במארז (אם כי ברוב המארזים זה לא בדיוק פשוט כל כך).

מעבר לכן אין ממש מה לעשות חוץ מלסתום את החורים האלה לגמרי, לפעמים זה גם לא הרעיון הכי טוב, מאוד תלוי ברכיבים שבמארז.

אני באופן אישי לא הייתי מקדיש לזה יותר מדי חשיבות, אלא אם כן יש רגישות מיוחדת לאבק, כי כמות מסוימת של אבק, כאמור, תחדור בכל מקרה.

עדיף לנקות את המחשב באופן תקופתי מאשר לנסות להלחם באבק (מלחמה שהיא די אבודה מראש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררים לא אומר בהכרח רעש. אם אתה מוסיף מאווררים אתה תוכל להוריד לכולם את המהירות עוד יותר

אתה יכול לבטל את אחד מהמאווררים שמוציאים, רק תראה שלא מתחמם

אתה יכול לשנות כיוון למאוורר העליון שיכניס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות..

בקשר להפיכת המאוורר העליון שהציע 11010010110..

קראתי פעם על איזה מארז של חברה מוכרת (CoolerMaster אולי) שזה היה ה- "דבר" של המארז.. הסבירו שם שקדמי והעליון מכניסים אוויר (עם פילטרים) והאחורי מוציא.. אמרו שזהו המארז היחידי עם הלחץ החיובי.. בדקו גם שם שאפילו המרווחים של הכונן האופטי מוציאים אוויר.. מישהו שמע?

אז אוכל פשוט כמשמעו להפוך את המאוורר העליון ? אז מה הם התפארו בהנדסת העל שלהם??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מאוורר עליון שמוציא אוויר הוא רעיון יותר טוב מכיוון שאוויר חם עולה מטבעו כלפי מעלה ואם יש לך "ארובה" במארז יש לו לאן לצאת, ולא נוצרות כך נקודות או בועות חום בחלקו העליון של המארז.

כדי ליצור לחץ חיובי אמיתי לא מספיקים עוצמת וכיוון המאווררים (אם כי זה בהחלט הבסיס) צריך שגם המארז עצמו יהיה בנוי בצורה נכונה. שיהיה אטום עד כמה שאפשר כדי שהאוויר לא ישתחרר דרך כל מיני חריצים ונקבים באזורים שונים של המארז. אולי אפילו למארז כזה יהיה מבנה פנימי מסוים שינתב טוב יותר את כיוון האוויר.

בכל מקרה, במארז רגיל אפשר לנסות ליצור לחץ חיובי, להזיק זה בטח לא יזיק, אך מראש המלחמה באבק היא קצת חסרת תוחלת כי כמות מסוימת שלו תכנס כך או כך מהסביבה שהיא המקור לאבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...