המון שאלות בפיסיקה בשבילכם! - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המון שאלות בפיסיקה בשבילכם!

Dark_Phantom

Recommended Posts

2)

ההשערה המדוייקת ביותר כיום לגבי רדיוס היקום היא:

מהירות האור כפול מספר השנים מאז המפץ הגדול

כלומר האור שנוצר במפץ הגדול והזמן שעבר מאז המפץ הגדול

אם אני לא טועה זה משהו כמו 3 מיליארד שנים?

זאת אומרת שלפי מה שאתה אומר בעצם, היקום הולך ומתרחב (האור ממשיך לנוע, והזמן (מן הסתם) מתקדם) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרגע לפי טענת המדענים היקום אכן הולך ומתרחב.

יש תיאוריות שונות בקשר לזה.

אחת מהן היא שהיקום ימשיך להתרחב עד אין סוף

אחת אחרת טוענת שמתישהו היקום יפסיק להתרחב ויתחיל להתכווץ עד שיחזור למצב שהיה לפני המפץ הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) ברק הינו בעצם קבל

Q= CV

כאשר אחד מהפרמטרים של C זה d.

אם היה ידוע לי המטען של הברק והפרש הפוטניאצים בינו לאדמה אוכל לענות לך על זה.

5)השאלה הזאת מאוד מורכבת, פעם שאלתי את המורה שלי בנוגע לזה, לפי מה שאני יודע זה קשור לדבר שקוראים לו פיזור האור שהוא פרופוציונלי לאורך הגל ברביעי. אני אנסה להשיג חומר על זה.

עריכה - אור כחול מתפזר יותר מאור אדום, לכן כאשר אנחנו ביום האור עובר מרחק של האטמוספירה (אנכית לקרקע) כלומר אנחנו רואים אור כחול הוא מפוזר יותר. כאשר אנחנו בשקיעה האור עובר דרך ארוכה יותר אלינו והאור הכחול מתפזר הרבה יותר מאשר האור האדום ולכן אנחנו רואים אדום. זהו ההסבר על רגל אחת.

טוב אני אנסה את 4

מכיוון שמחממים מוסיפים אנרגיה לחומר, ואז האלקטרונים עולים רמות, כאשר הם יורדים הם משחררים פוטונים.

אורך הגל של הפוטונים שמשתחררים הינו אותו דבר כמו של הצבע האדום.

(ששורפים נחושת היא ירוקה למשל כי הפרש המתחים גדול יותר בין הרמות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לפי טענת המדענים היקום אכן הולך ומתרחב.

יש תיאוריות שונות בקשר לזה.

אחת מהן היא שהיקום ימשיך להתרחב עד אין סוף

אחת אחרת טוענת שמתישהו היקום יפסיק להתרחב ויתחיל להתכווץ עד שיחזור למצב שהיה לפני המפץ הגדול.

בהחלט,ההוכחות אכן מוכיחות שהיקום מתפשט,אבל עקרונית זה משחק לידי המדענים.

כי איך בעצם המדענים יסבירו את הקריסה הגדולה....?

שאנחנו "ניוולד" זקנים ונמות תינוקות,שמערך הזמן כולו ישתנה

הרבה שאלות,מעט תשובות לצערנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגוף שנזרק מגובה של 12 ק"מ יאיץ בתאוצה של 9.8 מטר לשניה בריבוע עד שכוח הגרר עם האויר יהיה שווה לכוח המשיכה.

מישם הגוף ימשיך ליפול במהירות קבועה. ככל שהגוף ינמיך יותר צפיפות האויר עולה ולכן כוח הגרר יגדל והגוף יאט מעט.

על מנת לחשב את המהירות הקבועה צריך לדעת את שטח החתך של הגוף כפול מקדם הגרר כפול צפיפות האויר.

יש ללקחת בחשבון את צפיפות האויר היחס לגובה

מקווה שעניתי נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, סיכום ביניים:

1) mass פתר את החידה עם התחממות הברזל, בתיקון קטן שהאלקטרונים משחרריים פוטונים כשהם יורדים רמה ולא עולים,

כלומר קודם הן עולים בעזרת אנרגיית החימום ואז יורדים ומשחררים. אבל הפתרון בכלליותו ואופן המחשבה נכונים.

2) kondson פתר את החידה על צניחה, עם תיקון. הבדלי צפיפות גבהים שהיו בשאלה ובין הקרקע הם לא משמעותים וניתן

להתעלם מהם, כך שהגוף לא יאט לקראת הסוף אלא ימשיך כל הדרך במהירות קבועה.

ועכשיו כמה הבהרות /רמזים:

אין גוף שחור מוחלט בטבע( חוץ אולי מחור שחור אבל כמו שאמרתי טבעו עדיין לא הוכח סופית) לכן אני מבקש שתחשבו איזה גוף,

אפילו אולי מלאכותי הוא השחור ביותר, כלומר מחזיר הכי מעט קרני אור.

רבים דיברו פה על ברק כקבל והעלו דרבים שונים ומשונים למציאת הפתרון. חבר'ה, אני בסך ביקשתי כמה מספרים, אתם לא

חייבים להראות לי את הדרך.

לגבי רדיוס היקום, אתם מוזמנים להתעמק בהיבטים הפילוסופיים שבעניין רק תנו לי פתרון לחידה ותמשיכו לדסקס בכיף.

לגבי שאר החידות אני עדיין ממתין לפתרון........במידה והם לא ייפתרו הפתרונות להם יפורסמו מחר בשעות ערב המאוחרות או מחרתיים

בבוקר, כך שיש לכם המון זמן עד אז ותנצלו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר מהתורה של בוהם, אם תיקח תיבה חלולה שצדה הפנימי עשוי מחומר שבולע אור יחסית טוב (אני מסתכן פה בשטות, כי אני לא ממש סגור אם יש חומר שבולע יותר אור מחומר אחר, אבל שיהיה) וצבוע בשחור, ותעשה בה חור, אם תסתכל על החור מבחוץ הוא יראה שחור לחלוטין (ואם לא לחלוטין אז בקירוב גדול מאוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר מהתורה של בוהם, אם תיקח תיבה חלולה שצדה הפנימי עשוי מחומר שבולע אור יחסית טוב (אני מסתכן פה בשטות, כי אני לא ממש סגור אם יש חומר שבולע יותר אור מחומר אחר, אבל שיהיה) וצבוע בשחור, ותעשה בה חור, אם תסתכל על החור מבחוץ הוא יראה שחור לחלוטין (ואם לא לחלוטין אז בקירוב גדול מאוד).

נכון מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

)8) תארו נפילת גוף חופשי שנופל ממטוס בגובה רב(למשל 12 ק"מ)

ראיתי שכבר נתנו את התשובה הנכונה במילים אך לא תיאור גרפי/ תיאור וויזואלי.

באופן כללי:

1) כאשר החזקה של המקדמים x ו-y היא אחד מין הסתם ייצא גרף לינארי (קו ישר).

2)כאשר כיוון התנועה על ציר ה-x הוא בחזקת 1 ועל ציר ה-y הכוח גם בריבוע ייתקבל גרף פרבולי!

בתחילת התנועה המהירות של ציר ה-x היא מהירות קבועה ושווה בגודלה למהירות של המטוס ואילו בציר ה-y המהיאות היא תאוצה של הנפילה החופשית על פני כדור הארץ. לכן צורת התנועה תראה כמו החצי החיובי של פרבולת x^2-

כיוון שיש מהירות מקסימלית שאליה אפשר להגיע (220 קמ"ש אם הזיכרון שלי לא בוגד בי ;)) התאוצה תיפסק (בשלבים כמובן אבל נתעלם מיזה) והמהירות בציר ה-ס גם תהיה מהירות קבועה לכן צורת הנפילה תהיה קו ישר.

מצטער אם ההסבר ארוך מידיי ואם מישהו רוצה לתקן להעיר תפדל (בערבית-תתכבד. לרוסים מבינכם) ;D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה אורך של ברק ממוצע הוא 1.5 קילומטר (אני מסתכן בשטות רצינית)

אני ממש לא זוכר מה רדיוס היקום למרות שראיתי את זה פעם איפה שהו. (משהו עם 6 או 3 ?)

בקשר לשמיים אולי יש מצב בגלל שבשעות הבוקר המוקדמות הקרניים מגיעות בזוית מסוימת

לאטמוספירה ? ולאחר מכן הזוית משתנה וכך גם צבעי השבירה ?

ולשלג ממש איין לי מושג .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו רעיון כמו זה שאמר עם הקופסא ולעשות בה חור ולצבוע .

החור השחור האישון שמו זה פתח שדרכו נכנסות הקרניים לחלק האחורי של גלגל

העיין הרשתית שמה והיא בולעת את הקרניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעניין בקשר ליקום זה שאומרים שהוא מתרחב במהירות האור,

כלומר אם נצפה בטווח זמן קצר מאוד על ה"סוף" של היקום, נראה אור ומייד חושך

ומייד לאחר זמן קצר מאוד יהייה יותר אור איפה שלא היה.

כלומר, היקום כבר קיים שם, רק שלא ראינו אותו(!), משהו שדי מוזר.

יש עוד שאלה שצריך לשאול, אם זה קשור במהירות האור זאת אומרת שיש מרחק וזמן שהוא עבר.

את הזמן יודעים(מ"תחילה העולם" כלומר המפץ הגדול ועד עכשיו) ושהשאלה היא המרחק שהוא עבר.

אבל אם הוא עבר מרחק כלשהו הוא היה חייב להתחיל בנק' מסויימת, השאלה היא עכשיו מה הנקודה.

ומה מיוחד בה, אני מניח שלא תהייה אף פעם(!) תשובה לזה.

עוד נק שמתייחסת למה שרשמתי מקודם, זה שאם היקום "התחיל" מנקודה מסויימת, זאת אומרת שהיקום עגול(!).

על כל זה חשבתי עכשיו בשעה 11 בלילה ולכן יכול להיות שדברים אלה ישמעו לכם אי שפיות זמנית בגלל השעה המאוחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...