מסך dell 2209wa חדש(מלפני שעתיים) עם פיקסל מת(כך אני מבין) - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך dell 2209wa חדש(מלפני שעתיים) עם פיקסל מת(כך אני מבין)

andav

Recommended Posts

חשבתי שאוכל לצלם את המסך עם הפיקסל המת אבל כניראה שאי אפשר, כי בתמונה הכל ניראה מושלם :-).

בכל מקרה, על הרקע השחור למטה בתמונה(בתוך הריבוע הלבן. צריך לגלול את התמונה כדי לראות את הריבוע הלבן), יש מקום שרואים שני פיקסלים אדומים קטנטנים(או אולי רק אחד, אני לא סגור על זה), אבל שוב, אי אשפר לראות את זה כאן, אצלי זה בתוך הריבוע הלבן :-).

בדקתי את זה עם התוכנה nokia monitor test.

עכשיו השאלה שלי היא האם שווה להחליף?

האם אהיה נודניק אם אחליף?

האם זה בכלל משנה(כי בתכלס כשהמסך לא בגוון שחור(וזה בדרך כלל) לא מבחינים בזה)?

ואולי גם המסך הבא יהיה עם פיקסלים מתים?

האם הפגם הזה מעיד על כך שזה ימשיך ויתרחב או שאין קשר וזה יכול לעבוד כמו שצריך עם פיקסל אחד מת, בשנים הבאות?

בקיצור, מה אתם הייתם עושים? :-).

עריכה:

משהו מוזר.

בתוכנה אחרת שנקראת dead pixel buddy, אז שם בצבע השחור אני לא רואה את הפיקסל האדום שאני רואה בתוכנה האחרת.

יש לציין שבתוכנה שאני כן רואה את הפיקסל המת המסך מתחלף שם כל שניה משחור ללבן ואז בשחור אני אכן רואה את הפיקסל המת(צבע אדום).

בתוכנה השניה המסך נצבע כולו בשחור ואני לא רואה שום פיקסל מת.

זה מאוד מוזר העניין הזה.

עריכה נוספת:

מצאתי בחיפוש מאמר לגבי מסכי LCD בחלק שמדבר על פיקסלים מתים:

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_b/2

המאמר ממליץ על שתי תוכנות ובשתיהן, כאשר אני מעביר לרקע שחור, אני לא רואה פיקסל מת.

רק בתוכנה של וסתם כאשר יש רקע שחור, של תמונה למשל, על המסך, אני מזהה את הפיקסל המת.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים מסך שחור\כהה ב- paint, תראה אם רואים את זה אותו דבר עםתמונה כהה של סרט כלשהו, במידה ובשניהם זה שם, הייתי מגדיר את זה פיקסל מת (למרות שאם זה לא מופיע בחלק מהתוכנות זה באמת לא פיקסל מת מבחינה פורמאלית).

אם יש לך אחריות מפיקסל מת ראשון - נצל אותה. אם הם יראו את זה אף אחד לא יתווכח איתך אם זה מוגדר פיקסל מת או לא - כל עוד זה מכוסה באחריות. אם זה שם וזה מפריע - נצל את האחריות.

לי זה היה מפריע (מסוג הדברים שכל עוד אתה לא יודע שהם שם לא מפריעים אבל מרגע ששמים לב, רואים את זה כל הזמן). (ב- 2209WA שלי היו 3 או 4 פיקסלים מתים והחלפתי אותו בחדש בלי שום בעיה אצל IQPC (לתת קריט כשצריך גם חשוב)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא רואה את זה ב- DBP וגם לא בתוכנה השניה כמו שאמרתי.

ב- paint אם אני צובע את הרקע בשחור, אני רואה פיקסל אדום שלא צריך להיות שם :-) באותו מקום תמיד.

זה לא מהבהב או משתנה, זה פשוט נשאר אדום.

כאשר הרקע כהה, יותר קל לראות.

אחריות אמרו לי שאני צריך לדבר עם , אבל ניראה מחר, עוד לא החלטתי מה נעשה.

בכל מקרה, אני מקווה שאכן האחריות היא מהפיקסל הראשון.

אגב, האם זה שיש פיקסל אחד שלא עובד כמו שצריך, זה אומר שזה הולך להמשיך ככה לאט לאט ולייצר עוד פיקסלים לא טובים, או שאין קשר והמסך הזה יכול להחזיק שנים עם אותו פיקסל בעייתי בלבד ללא תוספת של פיקסלים בעייתיים נוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, האם זה שיש פיקסל אחד שלא עובד כמו שצריך, זה אומר שזה הולך להמשיך ככה לאט לאט ולייצר עוד פיקסלים לא טובים, או שאין קשר והמסך הזה יכול להחזיק שנים עם אותו פיקסל בעייתי בלבד ללא תוספת של פיקסלים בעייתיים נוספים?

אין קשר והמסך הזה יכול להחזיק שנים עם אותו פיקסל בעייתי בלבד ללא תוספת של פיקסלים בעייתיים נוספים זו לא מחלה שתדביק את הפיקסלים האחרים.

וגם - תמיד יכולים להתווסף עוד פיקסלים מתים בלי קשר.

שוב, אם מפריע לך נצל את האחריות. לא מפריע, אל תנצל. מהניסיון הקצר מאוד שלי עם , הם יחליפו לך לדעתי.

רק קח בחשבון שפיקסל תקול בודד יסכימו אולי להחליף רק בסמוך לזמן הקנייה של המסך. אחרי קצת זמן יסכימו להחליף רק אחרי כמות מסויימת של פיקסלים תקולים.

(יש איפשהו לדל מסמך שמכיל את התנאים להחלפה כשיש הבדל בין פיקסלים מתים לתקועים והשכיחות שלהם על המסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך :-).

קניתי את המסך ממש היום.

זה הגיע "תקול".

בכל מקרה, החשש שלי הוא שאף אחד לא מבטיח לי שהמסך הבא לא יהיה בעל פיקסלים תקולים(אולי יותר מזה העכשווי) ואז שוב להחליף? זה מתחיל לייאש :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...