שאלה לגבי קביעת VA לאל פסק - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי קביעת VA לאל פסק

BuildHome

Recommended Posts

בחישוב של הספק

בספק 80+ כפול 1.25

בספק איכותי אבל לא 80+ כפול 1.4

בספק גנרי כפול 1.7 (אפילו כפול 2 אם הוא ממש גרוע)

בהמרה ל VA

1.1 ב active pfc

1.3-1.4 ב passive pfc

1.75 ללא pfc

אתה יכול לבדוק אבל תבדוק גם אם הוא לא מתחמם חזק כשהוא אל , ואל תיתן לו לעבוד הרבה זמן אל כדיי לא לטחון אותה (תראה שהוא מחזיק דקה לפחות שתוכל לכבות את המחשב), שים בטעינה אחריי הבדיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מאוד מוזר...

ניתקתי את האל פסק וחיברתי למחשב ההוא וזה מתנהג כאילו הוא לא מחובר לחשמל.

כלומר האל פסק מחובר לחשמל אבל מצפצף כאילו אין חשמל...אם אני מנתק אותו מהחשמל,זה אותו דבר.

ולא משנה איפה אני מחבר אותו (באיזה חיבור/חדר).

כאילו החיבור עצמו של החשמל באל פסק נפגם איכשהו כי החלפתי כבל בחדש ועדיין.

זה הגיוני שפתאום הלך החיבור חשמל באל פסק? :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא המגעים נשרפים - יש פלסטיק כזה אם פיוז שאתה מוציא כמו בתמונה, תבדוק שהפיוז שם שלם

תבדק שהכבל שאתה מחבר איתו תקין (כבל דפוק יכול לעבוד או לא לעבוד לפי איך שאתה מותח / מקפל אותו), יש מתח בשקע וכו

תבדוק בפנים אם יש סימנים או משהוא באיזור של איפה שכל החוטים מהתקעים ומהשנאי מתחברים + ממסרים (קוביות שחורות לייד)

ה UPS מייצר 240 V כשהוא עובד אל , אז שיהיה מכובה כשאתה פותח אותו ואל תיגע ממש באיזור הזה במעגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, חשבתי זה כמו חשמל רגיל כזה..

לא שמתי לב לזה בכלל.

עכשיו בדקתי ושרוף זו לא מילה...

אבל אני רואה שיש עוד אחד בתוך מסילה,זה גיבוי כזה שאפשר להשתמש בו או שבאמת יש לו שימוש?

לא ניסיתי אפילו להוציא אותו משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי רצוי לפתוח את ה UPS ולבדוק אם רואים נזק ויזואלי (במקום של החיבור של החוטים למעגל, ברכיבים לייד, ובאיזור של הקוביות השחורות), יכול להיות שיש שם משהוא לא תקין שבגללו הפיוז נשרף

לפניי שאנחנו מנסים אם הפיוז השני (ויכול להיות שורפים גם אותו) תבדוק את הנתונים שלו :

איזה זרם ? אמור להיות כתוב משהוא ב A כמו 5A

איזה מהירות ? לייד הזרם אמורה להיות כתובה אות (בדרך כלל T או F) כמו F5A

איזה צורה יש לחוט בתוך הפיוז ? ישר / ישר אם טיפה באמצע / נחש / סליל אם משהוא לבן באמצע ?

אם לא מצאת נזק ויזואלי יש סיכוי גבוה שלא היתה סיבה מיוחדת למה הפיוז נשרף (למשל - זרם הפעלה של ה UPS שיצא גבוה יותר במקרה) אז תשים את השני ותנסה לחבר לחשמל כשה UPS מכובה ולא מחובר אליו מחשב, תוציא תבדוק את הפיוז, תחבר שוב, ואז תדליק את ה UPS (אם הפיוז נשרף שוב, באיזה שלב הוא נשרף ?)

הפיוז נשרף כשהיה מחובר איזה שהוא מחשב ל UPS נכון ? מה קורה אם אתה מחבר את כל אחד מהמחשבים לחשמל ללא ה UPS ? (עובד ולא מפיל את החשמל של הבית ?)

רצוי שתקנה פיוז חדש ספייר ותשים אותו בפלסטיק במקום הזה שיהיה לך להחלפה בפעם הבאה. כשאתה קונה את הפיוז החדש תשים לב שהוא יהיה כמו הקודם בנתונים שבדקת (זרם ואות, הצורה של החוט לא תמיד תהיה אותו דבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר דיברתי כמה זמן הוא החזיק לי בלי בעיות... :-X

כתוב 4A ו-T4A.

החוט מחובר בצד אחד למעלה ובצד השני למטה,אז הוא נראה כמו ירידה כזאת.

אני אפתח עכשיו את האל פסק ואנסה לראות ויזואלית אם יש נזק. אם אין,אסגור אותו ואפעל לפי מה שכתבת.

תודה רבה! [br]פורסם בתאריך: 22.12.2010 בשעה 23:46:36

בדקתי נזק פיזי ולא מצאתי שום דבר. סגרתי, חיברתי את הפיוז, חיברתי לחשמל

והאל פסק נדלק ועובד רגיל... תקין. בטעינה. אור ירוק קבוע.

כנראה פשוט מזל ביש, תקלה מסוימת שגרמה לו להישרף...

אשים אותו לטעינה עד מחר בצהריים ואחבר אותו למחשב ההוא לראות כיצד הוא מחזיק אותו.

תודה רבה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...