גם אני לא יודע לפצל מחשב ל-4 מסכים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גם אני לא יודע לפצל מחשב ל-4 מסכים

broshg

Recommended Posts

שלום חברים,

כרגע בבעלותי מחשב אחד עליו מותקן WinXp ומחוברים אליו 2 מסכים. בהגדרה האחד הוא הראשי והשני הוא הרחבה, אפשר להעביר לשם וכו'.

השימוש ההולך וגובר שלי הביא אותי למסקנה שאני צריך כבר 4 מסכים.

כמה שאלות:

1. מערכת הפעלה: האם WinXp תומך ב-4 מסכים בוא זמנית?

2. כרטיס מסך: כמה כרטיסים אצטרך לקנות? או אולי רק אחד עם 2 יציאות DVI כשעל כל אחת יהיה מפצל? מה עדיף?

3. מעמד: ברצוני ששני המסכים הנוספים ימוקמו מעל שני הנוכחיים. האם יש לכך מעמד מיוחד? איך עושים דבר כזה?

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמ שאמר multcore, מפצלים לא יעזרו לך, כיוון שאתה רוצה להרחיב את שטח העבודה ולא סתם לשכפל תצוגה.

אתה צריך זוג כרטיסים, או כרטיס אחד שתומך ב4 מסכים. יש כרטיסים חדשים שתומכים בשלושה, אך לא בטוח לגבי ארבעה. ייתכן שזה קיים רק בכרטיסים מקצועיים יקרים, ואז שניים פשוטים יהיה הרבה יותר משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אני תומך ב-2 כרטיסים. כנראה שזה מה שאעשה.

סתם כדי לסבר את אוזן, כרטיס המסך במחשב המדובר הוא בעל יציאת DVI אחת אליה חיברתי מפצל שעושה את העבודה יופי בלהרחיב את שטח העבודה. ככה שזה כן אפשרי.

אם למישהו יש עוד רעיונות או סתם טיפים לפרויקט הקטן הזה שלי - אשמח לשמוע.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אני תומך ב-2 כרטיסים. כנראה שזה מה שאעשה.

סתם כדי לסבר את אוזן, כרטיס המסך במחשב המדובר הוא בעל יציאת DVI אחת אליה חיברתי מפצל שעושה את העבודה יופי בלהרחיב את שטח העבודה. ככה שזה כן אפשרי.

זה ממש חדש בשבילי.הצלחת להרחיב את שולחן העבודה ע"י מפצל?...כל מה שמפצל עושה זה שיכפול.כלומר אתה אמור לראות במסך

אחד בדיוק מה שאתה רואה בשני, כך שאין כאן תוספת של שטח.אתה כותב שדווקא הצלחת לקבל שטח עבודה כפול עם מפצל...

איזה מפצל זה בדיוק?..

אתה צריך זוג כרטיסים, או כרטיס אחד שתומך ב4 מסכים. יש כרטיסים חדשים שתומכים בשלושה, אך לא בטוח לגבי ארבעה. ייתכן שזה קיים רק בכרטיסים מקצועיים יקרים, ואז שניים פשוטים יהיה הרבה יותר משתלם.

יש כרטיסים יעודיים שתומכים ב 4 יציאות,אבל הם מאד יקרים.למשל זה http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?products_id=14089

והוא עוד מהזולים שביניהם.להשתמש בשני כרטיסים גם לא פשוט.צריך לוח עם שתי יציאות של PCI-Ex16 או לחליפין להשתמש בנוסף

לכרטיס הרגיל בכרטיס PCI, ואילו די נדירים היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ברור. עם זאת, כדי שזה יתפקד כשני מסכים שונים עם תצוגה מורחבת, המפצל צריך להיות מסוגל לשלוח אותות שונים בשני הכבלים, כלומר לתפקד כרכיב חכם ולא כמפצל פשוט. מפתיע אותי שמפצל שנראה כמו זה שבתמונה שלך יודע לעשות דבר כזה, אך אם אתה אומר שכן - כנראה כן.

יש לך איפשהו קישור למפצל הספציפי שאתה משתמש בו? (יכול להיות שתכונה זו מוזכרת במפרט שלו)

כמו כן - באילו רזולוציות אתה עובד בשני המסכים? האם הם מוגדרים במערכת ההפעלה כשני מסכים שונים (Extend) או כמסך אחד עם רזולוציה כפולה (Stretch)? ההבדל הברור הוא שבמצב השני להבדיל מהראשון, סרגל המשימות יוצג על שני המסכים וחלונות שעושים להם maximize ייפרשו על שניהם ולא על אחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...