תקשורת תוכנה ושרת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקשורת תוכנה ושרת

TeaHwpce

Recommended Posts

כשאני מתקין firewall ואז מפעיל תוכנה אשר מנסה להתחבר לאינטנרט/שרת מסוים/אתר הfirewall מתריע.

אני די חדש בנושא, אבל מה קורה כשאני מאפשר לדבר כזה לקרות? איזה מידע נשלח או מתקבל?

אני רוצה להרחיב את ידיעותי בנושא, בבקשה המליצו לי איך ללמוד על חומרה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומת אש כשמה כן היא. חומה.

לצורך ההפשטה, תתאר לעצמך שבין המערכת שלך והעולם החיצון (האינטרנט) ניצבת חומה בלתי חדירה. כדי שנתונים יוכלו לעבור בין גורמים שמחוץ למערכת שלך והמערכת שלך אתה צריך לפתוח פתחים בחומה ולאשר את המעבר.

כל התקשורת במערכת מתבצעת דרך שערים (port) שהם רכיבים לוגיים (כלומר לא רכיב חומרה אלא ערוצי תקשורת שמקצה המערכת ברמת התוכנה). כשתוכנה רוצה לצאת "החוצה" ולתקשר עם גורם מסוים, היא מבקשת ממך אישור לפתוח את השער (לכל שער מספר) המתאים. כשאתה מאשר אתה בעצם מאפשר לנתונים לעבור דרך השער הזה ולכן חשוב מאוד לדעת ולוודא שאתה מאשר רק תוכניות ויישומים שאתה מכיר ולא כל בקשה. כשאתה לא מכיר משהו עדיף לחפש עליו מידע ברשת או להתייעץ בפורומים כמו זה.

כל זה כמובן עקרון הפעולה באופן בסיסי מאוד. עניין אבטחת הוא עולם ומלואו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

ההסבר שלך קצת עזר לי להבין את הרעיון הכללי של זה, אבל לא בדיוק הבנתי אילו נתונים עוברים דרך השער.

זה דבר שמעניין אותי מבין עוד דברים אחרים ואני רוצה להבין וללמוד על עולם האינטרנט והחומרה(הרכיבים) , איך אוכל לעשות זאת?

כלומר, איך אתם, המומחים, התחלתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להרחיב את ידיעותי בנושא, בבקשה המליצו לי איך ללמוד על חומרה בכלל.

בדיוק איך שכתבת... (ללמוד).

גוגל tutorial ולפניו את הערך שאתה רוצה ללמוד. למשל computer networks, firewall וכד'.

תתפלא איזה עושר של חומר קיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לזה בדיוק ספרים ואין גם דרך אחת נכונה ללמוד הכל.

אתה צריך לקחת בחשבון שאתה נכנס לעולם שהוא כמעט אינסופי שבו לכל תחום יש תת-תחום וכן הלאה.

הדרך הכי פשוטה היא באמת למצוא מידע ברשת, פה בפורום ובכל מקור אחר על התחומים שיותר מעניינים אותך. לדוגמה מעבדים, וכו'.

תתחיל ללמוד לאט לאט ובקצב שלך, הרבה פעמים תגלה שמתוך נושא מסוים אתה צריך לפנות וללמוד נושא אחר כדי לקבל קצת חומר רקע, וככה לאט לאט ובהדרגה תבנה את הידע שלך.

מידע לא חסר, והרשת היא מקור לימוד מצוין.

לגבי שאלתך על הנתונים שעוברים דרך חומת האש, מדובר במידע שבו התוכנה המסוימות משתמשת. אין פה איזה הסבר ממוקד יותר (אם כי כמובן שגם זה נושא רחב ומלא בפני עצמו), פשוט כל המידע שלו זקוקה התוכנה כדי לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...