המלצה לדיסק רשת לבית - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לדיסק רשת לבית

mopld

Recommended Posts

פשוטו כמשמעו, הזמן שלוקח לדיסק לפעול (כולל spin up) ולהיות מוכן לעבודה.

זה לא פרמטר חשוב כי כל דיסק קשיח מודרני יהיה מוכן עד שתתחיל טעינת מערכת ההפעלה. בד"כ מנוע הספינדל הוא הפקטור העיקרי בהקשר של נתון זה (ובמידה מסוימת גם הבקר) אך גם למספר [וגודל] הפלטות יש השפעה מאחר ושככל שיש יותר פלטות אז יותר משקל צריך להיות מונע ולכן ידרוש יותר זמן.

מה לא ברור בשורה השנייה? גודל סקטור של 4KB, לא פיזי מוטבע בדיסק אלא אמולציה ברמה הלוגית. אולי אתה רוצה לשאול מה זה סקטור.. גם ידוע כ-block, זו יחידת האחסון הבסיסית והקטנה ביותר בדיסק הקשיח.. זו יחידת פיזית שאינה ניתנת לשינוי ע"י המשתמש כמו צילינדר ו-track.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוטו כמשמעו, הזמן שלוקח לדיסק לפעול (כולל spin up) ולהיות מוכן לעבודה.

זה לא פרמטר חשוב כי כל דיסק קשיח מודרני יהיה מוכן עד שתתחיל טעינת מערכת ההפעלה. בד"כ מנוע הספינדל הוא הפקטור העיקרי בהקשר של נתון זה (ובמידה מסוימת גם הבקר) אך גם למספר [וגודל] הפלטות יש השפעה מאחר ושככל שיש יותר פלטות אז יותר משקל צריך להיות מונע ולכן ידרוש יותר זמן.

מה לא ברור בשורה השנייה? גודל סקטור של 4KB, לא פיזי מוטבע בדיסק אלא אמולציה ברמה הלוגית. אולי אתה רוצה לשאול מה זה סקטור.. גם ידוע כ-block, זו יחידת האחסון הבסיסית והקטנה ביותר בדיסק הקשיח.. זו יחידת אחסון פיזית שאינה ניתנת לשינוי ע"י המשתמש כמו צילינדר ו-track.

טוב קודם כל תודה על התגובה

דבר שני למה הטון המתנשא? זה שאתה מבין זה סבבה ותודה על העזרה אבל לא צריך ציניות מתנשאה...

לגבי הראשון הנתן פשוט נראה לי גבוה מאוד

13 שניות עד שהדיסק מוכן........

ולגבי השני לא ממש הבנתי מה זה באמולציה..... מה זתומרת באמולציה.... ומה לגבי שאר הדיסקים בשוק? בחיים לא שמעתי על הנתון הזה, אולי כי זה לא הכי חשוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתנשא, שאלת ועניתי.. ולא הייתי ציני.

להמשך השאלות-

אמולציה היא בעצם חיקוי של דבר. אם גודל הסקטור הפיזי הוא 4KB אז בשביל תאימות לאחור מדמים (מלשון דמיון) סקטורים של 512 בתים (במקום 4KB) כך שהבקר ומערכת ההפעלה בעצם לא יושפעו מהשינוי בגודל הפיזי של הסקטור.

ומה לגבי שאר הדיסקים בשוק? בחיים לא שמעתי על הנתון הזה, אולי כי זה לא הכי חשוב?

לא הבנתי..

עריכה: http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Format#Advanced_Format_512e

עוד דבר- זה גולש לגמרי מנושא הדיון אז תפתח דיון חדש בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחזרה לנושא המקורי...

קיימת עוד אפשרות והיא מחשב שמריץ HOME SERVER, ככל הנראה יש לפתרון הזה הרבה יתרונות אך הוא גם ככל הנראה יותר מסובך (למישהוא שלא ממש שולט בחומר), מישהוא ניסה כזה פתרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה WHS נמכרת רק כחלק ממערכת שכוללת חומרה ולא כתוכנה נפרדת. לא נתקלתי בשרתים מבוססי WHS בארץ וממה שראיתי (ברשת) מדובר במכשירים בסדר גודל אחר של מחירים ומידות פיסיות ממה שדובר כאן עד עכשיו.

אם הגודל לא מפריע לך ויש לך מחשב ישן חסר שימוש אתה יכול להפוך אותו בקלות ל-NAS ע"י התקנת יעודית כמו FreeNAS או OpenFiler. לרוב לא נדרש ידע יוצא דופן על מנת להגדיר את המערכות הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...