התייעצות לגבי שדרוג מחשב , פרטים בפנים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי שדרוג מחשב , פרטים בפנים

nadavy11

Recommended Posts

יש לי כרגע מחשב עם :

מעבד:

e2180 2.0Ghz @3.4Ghz

זיכרונות :

Geil 2x1024MB 800Mhz CL4

כ.מסך :

Twintech 8800GT

לוח אם :

ABIT IP35-E

אני עובד עם מסך 17" ברזולוציה מקסימלית של 1280X1024

עד עכשיו כל הסט מספיק מעל ומעבר לכל הצרכים .

העניין משתנה שאני רוצה להגדיל את הזיכרונות ל 4GB או יותר , כך גם לעבור לוינדוס 7 וחוץ מזה לקנות מסך חדש , כנראה 24" - שמתאים לגרפיקה .

השאלה שלי כאן היא - האם המעבד וכרטיס המסך יספיקו אחרי השינוי שאעשה ?

אני עורך בפוטושופ (50שכבות+) ברזולוציות גבוהות יחסית , לכן שוקל לשדרג מעבד , אבל צריך את התייעצות כי אני לא מכיר איזה מעבד כדאי לבחור ואיזה מתאים גם ל OC (חשבתי על מרובעי הליבה , לא הסדרה של i , כי הלוח אם לא תואם)

אבל עם המסך החדש והרזולוציה החדשה שאקבל איתו - כרטיס המסך כנראה לא יהיה מספיק חזק , אז כדאי לשדרג אותו גם ? (משחק במשחקים כמו AC2 , אבל לא רודף אחרי ביצועים גדולים)

*יש איזה זיכרונות של 4GB (או יותר , בכפוף להמלצתכם) טובים ל OC שתוכלו להמליץ לי עליהם ?

אשמח לשמוע דעותיכם ,

חג שמח ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון זה מה שאתה צריך, הזיכרונות קצת יקרים לכן אני מציע לך ליקנות תחלקים יד שניה :xyxthumbs:

Intel 2 Quad Q8400 2.66Ghz 4MB 1333Mhz Tray, יחידות 1

₪638

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1021

OCZ 2GB 800Mhz Gold Edition , יחידות 1

₪293

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=754

סה"כ מחיר לכל המוצרים:₪931

המפרט הורכב באתר:http://www.rsm.co.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. Q8400 הוא לא מי יודע מה של ביצועיסט, סביר שמיד שניה תוכל למצוא דיל טוב יותר.

2. לא ציינת איזה לוח יש לך, זה לא אוטומטי שכל לוח שתומך בE2180 תומך בQ8400.

3. לגבי ה8800GT, עקרונית אם לא מדובר במשחקים כבדים במיוחד הוא בסדר גמור לצרכים, עבור שאר השימושים, לרבות עריכת תמונות, כרטיס המסך הרבה פחות חשוב. שווה גם לציין כמה יש על הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים ,

theone89 - תודה

חשבתי גם על המעבד הזה אבל אנסה קודם למצוא יד שנייה , אם זה כדאי - כי אני לא יודע מה בודקים במעבד יד שניה . ידוע גם מה התוצאות שלו ב OC ?

ראיתי ב KSP זיכרונות גם בעלי גוף קירור וגם זוג של 2 , יותר זולים קצת של 800mhz , אולי הם גם בסדר ? (קל למצוא אותם באתר , יש 2 או 3 דגמים)

yz101 -

1. איזה מעבד לדעתך כדאי יותר ?

2. הוספתי , הוא - IP35-E , אם ה Q8400 הוא סוקט 775 הוא יכול להיות תואם לא ? הלוח תומך במהירות באס עד ל 1333 .

3. יש לו 512 מגה . רציתי לבדוק את העניין .

Shoko -

הבנתי של - 7 המינימום המומלץ הוא 2GB , לכן חשוב לי יותר לשדרג .

לגבי המסך , אני מחכה לתשובה בפורום מסכים - מסך לגרפיקה - 24"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא מדויק לגבי WINDOWS 7 וזיכרון. 2GB בהחלט מספיקים למערכת כדי לעבוד. אם לעומת זאת יש לך WIN 64BIT וגרסאות התוכנות בהן אתה משתמש הן 64BIT אז תוספת הזיכרון היא רעיון טוב, אז שווה גם לחפש זיכרון שיהיה תואם לקיים ולקבל 6GB בסך כולל.

2. Q8400 צריך להתאים אם כי אם אתה יכול למצוא מעבד Q9XXX כלשהו, הוא ייתן לך ביצועים טובים יותר. ככלל, שווה להטיל בספק את הכדאיות של שדרוגים כאלו על פלטפורמת 775 שכבר הרבה מעבר לשיאה.

3. 8800GT לא מבריק למשחקים בFHD וה512MB גם עומדים בעוכריו, תלוי כמובן מה את משחק ועל אילו הגדרות, זה יכול לאפשר חווית משחק סבירה בהחלט אם אתה מוכן להתפשר בהגדרות.

4. לא יודע איזה תקציב נתת במדור מסכי מחשב, אבל צג 24" איכותי יקר למדי בדרך כלל. מה שסביר שיכנס לתקציב הוא אחד משני צגי ה23" הבאים:

2333T של סמסונג במחיר של כ900 ש"ח

או

U2311H של בכ1400 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני אשתמש בפוטושופ CS5 64BIT ואני יודע בערך איך הוא מתנהג - יש לי אותו על הנייד (מעבד i5 ו 6GB זיכרון) , שם הוא רץ טוב אבל בעריכות מורכבות גם לו יש זמן טעינה מסוים . אני לא בטוח שיש היום את הזיכרונות שיש לי , הם ישנים יחסית והחנות שקניתי ממנה פשטה רגל .

חוץ מזה , גם אמרו לי שה PS CS5 עובד טוב יותר ב 64BIT , חבר שגם מעבד תמונות כמוני .

2. מובן לי , גם לי זה נראה מתיחת גבול מסוימת אבל יצאתי מנקודת הנחה של אם כבר שדרוג , אולי יש משהו יותר טוב מה E2180 (שעדיין עושה עבודה מעולה) .

3. כרגע ה 8800GT עומד איתן מול כל המשחקים החדשים בהגדרות הכי גבוהות לרזולוציה 1280X1024 (נכון ל - AC2 , dragon age origins , NFS hot pursuit) . הבעיה היא מול רזולוציה גדולה יותר . אבל גם אז - 1920X1080 נשמע לי שיוכל לחיות טוב עם ה 8800GT , לא אדע עד שלא אנסה .

4. המצב שלי ככה - מסך עד 24" (20-24 זה סבבה) , רחב (רוצה לנסות - שינוי מריבועי) , עד 2500 שקל .

ראיתי דיון שמהלל את המסך - Dell U2410 שכרגע עומד על סביבות 2400 שקל , אבל אני לא בטוח לגביו מול גרפיקה .

אני בכלל חשבתי בהתחלה ש EIZO הכי עדיפים לגרפיקה , עד שראיתי את המאמר על המסכים - http://hwzone.co.il/reviews/graphics/20inch/15

ששם רואים שיש כמה אופציות , אבל יש כבר מסכים חדשים ולכן ההתייעצות שלי עם האנשים כאן .

*אני לא שולל גם את האופציות שנתת לי כאן , הם נראים לי מאוד טובים ואין לי בעיה עם זה שהם 23" , רק שאני לא יודע מה הכי מתאים לגרפיקה .

תודה על העזרה , מעריך מאוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי - היה לי 9800GT שזה אותו כרטיס כמו ה8800GT, כאשר שיחקת על 1024X1280 הוא באמת הניב ביצועים יפים למדי, למעט דברים כבדים מאד כמו CRYSIS, לא נזדקקתי לעשות יותר מדי פשרות בהגדרות.

לאחר ששדרגתי לF2380 של סמסונג שהוא מסך FHD, ה9800GT כבר פחות היה מסוגל להסתדר, בנוסף בשביל PREMIERE רציתי כרטיס תומך עם 1GB , הGTS450 היה אופציה זולה למדי ומספקת. כמובן שאת מה שכבד במיוחד אפשר להריץ רק עם פשרות, אבל לי אין בעיה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוכר , גם איתי crysis לא ממש היה חלק על ההגדרות הכי גבוהות , אבל לא ניסיתי להגיע לשם עם המשחק הטובעני הזה .

אז איזה כרטיס מסך מומלץ לדעתך לצרכים שלי ? ה GTS450 ?

תוכל לעזור לי קצת יותר עם המסך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכבי כ.מסך - הכל תלוי תקציב, כדאי שהכרטיס יתמוך בCUDA. ביצועי גיימינג טובים למדי בFHD כלומר המקבילה ל9800GT דאז תהיה GTX460 1GB, שעולה 1000-1100 ש"ח.

לגבי הצג, שוב, עניין של תקציב, הU2311H הוא צג מעולה התמונה טובה מאד ונאמנה למציאות, בהחלט מתאים למי שצריך צג איכותי לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד 1000 שקל נראה לי סביר מאוד לכ. מסך , ה GTX460 נראה הכי סביר , יש לי גם עדיפות לnvidia .

לגבי הצג אני מתלבט כי יש גם את הדגם החדש יותר - U2410 מול ה U2311H , שיש ביניהם הבדל של 1000 שקל . חוץ מההבדל של האינצ' (לא משמעותי בשבילי) - יש הבדל בטיב המסך ? שניהם טובים לגרפיקה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...