יום ראשון ועדת סף - זקוק להמלצות להצבות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום ראשון ועדת סף - זקוק להמלצות להצבות

J S Bach

Recommended Posts

היי,

הצלחתי לצאת מהמערך הטכני וביום ראשון אני הולך לימ"מ בשדה דב להצבה ואני מאוד אשמח לעצות להצבות ודברים להגיד בוועדה שיוכלו לעזור לי.

אני מאוד מעוניין במקצוע שמשתמשים בו בראש [ולא ללמוד דברים כמו תוכי כמו במערך הטכני - אלא הסקת מסקנות, מערכות, פיענוח וכד'] או במשהו שקשור באומנות [אני מנגן, מצייר, מפסל, מעצב בפוטושופ].

קחו בחשבון שההצבה סביר להניח תהיה בתוך חייל האוויר, אז אם אני מבקש משהו אז כדאי שזה יהיה מקצוע בתוך החייל. תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני רציתי תפקיד שמשתמשים בו בראש, לכן הציבו אותי בחיל התותחנים. בראש השתמשתי כדי להלום איתו בקיר בכל רגעי השביזות הקשה.

תנסה לבקש להגיע למודיעין חיל האוויר למחלקת המחקר ואם לא אז למחלקת האיסוף. הסיכוי שלך הוא אפסי. אפשרות נוספת היא לבקש שיבוץ ביחידת מיחשוב כמעצב גרפי לדוגמא - הסיכוי גם כאן הוא מאוד מאוד קטן. שיהיה לך בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להתעסק באומנות תבקש להגיע ל"הוצל"א" (הוצאה לאור) של החיל או של אחד הבסיסים כמובן שתציין את היכולת הזאת כי אנשים לא יודעים את זה מראש.

תפקידים שבהם משתמשים תלוים בך כלומר אתה יכול להיות "סתם פקיד" ומצד שני אתה יכול לציין את היכולות שיש לך עם מחשב ולקבל על עצמך אחריות ולהגדיל ראש

שיהיה בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכ"א הוא תפקיד שלישותי, והוא בעצם החייל של השליש. אתה תתעסק בעיקר בניירת, הזנת חופשות וכד'.

אתה יודע איפה תוצב? כי הת"ש נגזר ממקום השירות ולא מהתפקיד(בדרך כלל, רכ"אים עובדים ב"שעות עבודה", קרי 8 עד 5 וחצי) - אני דווקא הייתי ממליץ לך, לא משנה באיזה בסיס תהיה, לפמפם את עניין העיצוב והפוטושופ.

זה משהו שאפשר לעשות איתו דברים יפים בצבא, זה גם נחמד אם אתה אוהב את זה + בשלוש שנים(או כמה שנות שירות שלא נשארו לך...) אפשר לבנות גם תיק עבודות יפה ופרקטי(לא עיצובי חתימות בפורומים, אלא לוגואים, פוסטרים, מצגות וכו').

בקיצור - לפמפם את זה שאתה גרפיקאי. גם אם זה לא יהיה התפקיד שלך בתכל'ס, אפילו כרכ"א אתה כנראה תוכל להתעסק בזה די הרבה אם תראה מספיק רצינות וכישרון.

בהצלחה.

באתר "עולים על מדים" יש קצת מידע על התפקיד(כתוב בלשון נקבה):

http://www.aka.idf.il/giyus/kadatz/?CatID=58611&DocID=65453&sideScroll=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכוי יש - אך אני לא יודע עד כמה - בעיקרון הטכני הוא בסיס סגור אז המינימום זה חמשושים(לא כולל תורנויות כמובן).

כרכ"א אתה תהיה חלק מטייסת מנהלה, שבתוכה יושבים כמה משרדים שיש בהם הרבה ביקוש לענייני גרפיקה למינהם(אימון גופני, ת"ש, חינוך וכו') - אל תהסס לדחוף את עצמך לעזור להם - בסופו של דבר יכול להיות שתהיה גרפיקאי נטו של טייסת המנהלה וזה יכול להיות נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טייסת מנהלה הכוונה זה למפקדה/מבנה של הרס"ר בסיס?

ויש כל מיני אנשים שעובדים בעבודות פקידותיות בטכני ויוצאים על בסיס יומי.

כל בסיס חיל אוויר מחולק ל"טייסות". ישנן טייסות שהן אכן טייסות(=מפעילות כלי טיס) כגון טייסות תקיפה, תובלה וכו'.

ויש טייסות שהן טייסות(בראשות סא"ל) בשביל החלוקה הארגונית.

טייסת מנהלה היא טייסת בראשות סא"ל שאחראית לתחומי הניהול השוטף של הבסיס - הם אחראים לתחומי הפרט, השלישות, המשמעת, התזונה, הלוגיסטיקה וכו'.

גם לי הביאו רכ"א אבל בבסיס סגור -_-

זה תפקיד טוב? כיאלו שווה משהו לעתיד במידה ואני יפול בשאר התפקידים ואתקע(מקווה שלא)בזה?

תחפש בגוגל "רכז כח אדם" ותראה שיש לזה דרישה באזרחות, אך נדמה לי שמדובר בשכר מינימום וכד'. להיות רכ"א לא יעשה בשבילך את ההבדל בין להתקבל למשרה יוקרתית או לא. מדובר בתפקיד... הכי ג'ובניקי שיש. Paper-Pusher.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

אחרי שעבר המון זמן (יכול להיות שאפילו כל השירות הצבאי)

האם אתהיכול לומר אם הצלחת לעשות משהו מהשאיפות שלך? לחילופין, אם הצלחת להתקדם בקרסים באו"פ?

האמת שזה לא יעזור לי, אבל אם מישהו יהיה במצב דומה לשלך אז אולי זה יעזור לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...