יום ראשון ועדת סף - זקוק להמלצות להצבות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום ראשון ועדת סף - זקוק להמלצות להצבות

J S Bach

Recommended Posts

השירות הצבאי, אולי ביזבוז הזמן הגדול ביותר בחייו של נער. 3 שנים של עבדות כדי לחיות בנורמות החברתיות שהוכתבו ממרומים. מה כדי לי לעשות? במה לבחור? איך להתקבל לתפקידים מעניינים? והאם אוכל להשתמש בניסיון שצברתי בשירות בחיי האזרחיים?

שאלות כאלו צצות במוחם של נערים מתבגרים לקראת השירות הצבאי.

"שירות", הם קוראים לזה, אבל אני שואל לשרת את מה? ואיזה אדון בדיוק?

להגן על אזרחי ומדינת , ממש פטריוט אמיתי, מלח הארץ! השאלה שאנו צריכים לשאול את עצמנו היא - על מי אנו באמת מגנים?

יציבות השילטון, צייתנות האזרח כלפי הממסד וכמובן בפן הסיוציאלי - להיות אזרח טוב ותורם.

מדינת דואגת לנצל את ילדי לתועלתה. מכניסים אותנו למכונת הפרופגנדה המשומנת והשמנה שנקראת צה"ל, בטוענות של הגנה על המולדת והמשפחה ובו בזמן דואגים לחנך אותנו להיות אזרחים ממושמעים.

צה"ל לא מתעניין באמת במה שאתה רוצה, ומה כישורך, צה"ל מתעניין בכוח אדם זול שימלא חללים ריקים במכונה מפלצתית של מזומנים המתבססת על פחד, מניפולציה ודיכוי האינדיווידואליזם.

** לצערי, מערכת הפורום הקולקלת נתקעה באמצע ההודעה**

* חשוב לציין שכותב שורות אלו לא נוטה לדעה "שמאלנית" או לחילופין "ימנית". הכותב שירת ביחידה צבאית מובחרת (ובדיעבד מצטער על כל רגע) וכעת עוסק בתקשורת באחד הגופים הגדולים והמשפיעים בישראל.

ונסיים במילים של ליאור שליין - אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות בשבילך, אלא מה אתה יכול לעשות לה בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאחל לך שתקלע למצב שבו אתה רואה מחבל לוחץ על כפתור, ואחרי פיצוץ מחריש אוזניים ומרעיד אדמה אתה תראה איברים ודם בכל עבר. אולי טראומה כזאת תגרום לך להבין למה צריך שאנשים יגנו על אזרחים במדינה הזאת. למה לקבל לידיים ומשמעת זו מתנה בלגרום לאנשים לחיות עוד יום נוסף.

תפעל לטובת הרוב החשוב שזקוק להגנה. לצערי הרוב הזה כולל גם אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא חושב אחרת ממך לא אומר שהוא זקוק לטיפול

חלק מההוויה הדמוקרטית הוא פלורליזם של דעות

הגם שאני לא מקבל את דעתו לא אומר שאני חושב עליו שהוא זקוק לטיפול

אני גם לא נשאר אדיש אבל עדיין מכבד את זה שיש שחושבים אחרת ממני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא חושב אחרת ממך לא אומר שהוא זקוק לטיפול

חלק מההוויה הדמוקרטית הוא פלורליזם של דעות

הגם שאני לא מקבל את דעתו לא אומר שאני חושב עליו שהוא זקוק לטיפול

אני גם לא נשאר אדיש אבל עדיין מכבד את זה שיש שחושבים אחרת ממני

אין שמץ של קשר בין דמוקרטיה לפלורליזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...