מעוניין בהמלצה למצלמה בסכום 1000-1300 שקל. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בהמלצה למצלמה בסכום 1000-1300 שקל.

yehuda00

Recommended Posts

היי חברים!

אני מעוניין לקנות קומפרטית או דמוי SLR האם תוכלו לעזור לי לבחור מבין ההיצע המטורף?

מילאתי את השאלון במלואו, כולל הנספח, מקוה שהקלתי עליכם.

מה התקציב הכולל למצלמה, וכרטיס זכרון? 1000-1300

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? בעיקר טיולים בחו"ל (נופים, ככרות, וכדומה) וכן באירועים משפחתיים, תנאי תאורה סטנדרטיים.

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם חיצוני (ישיר ומוקפץ). לא.

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. לא. מיותר.

האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. לא. מיותר.

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? לא.

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? השתמשתי בעבר במצלמת A590 שהיא דיי סבבה אבל העדשה ממש קטנה שזה ממש מעצבן בצילומי נוף וכאלה. וכן מהירות התגובה, אחרי כל תמונה צריך לחכות 3 שניות כדי להמשיך לצלם...

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? הדפסה על דף. סטנדרט 15 על 10.

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת . הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. אני מעוניין במקסימום 28 אבל עדיף פחות אם אפשרי בתקציב שיש לי.

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? לא כ"כ אכפת לי שתהיה גדולה יותר מהמצלמות הקומפקטיות כדוגמת CANON SD1300 אבל כמובן שעדיף כמה שיותר קטן.

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? קנון, לא ממש נעול אבל זה מה שהמליצו לי עד היום, אם אתם חשבים אחרת אני פתוח לשינויים :).

מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס) חשוב מאוד! זה אחד הדברים שממש עיצבנו אותי במצלמה הקודמת...

מקרו - מה גודל האובייקט המינימלי שאיתו חשוב למלא את התמונה - זבוב? פרח? מספר פרחים? אני משתמש מידי פעם בצילומי מקרו, אבל לא ממש זבובים..

תמיכה בפורמט RAW‏ לא דחוף.

עינית אופטית או אלקטרונית. שים לב שברוב המצלמות הקומפקטיות לא קיימת עינית, ויש לכך סיבות טובות

מצב צילום ווידאו. אלו מהתכונות הבאות חשובות לך (אם בכלל) - מייצב; אפשרות לשינוי הזום האופטי בזמן ההסרטה; רזולוציה גבוהה במיוחד (HD)‏‏ לא כ"כ חשוב אם אני מתכנן לקנות מסרטת , לא?

יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 10 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - פנסוניק, פוג'י, קנון, ניקון, ריקו, פנטקס, , אולימפוס, קסיו וסמסונג עדיף קנון, אולי בגלל שהתרגלתי לממשק.

כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing? ‏

האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש תהיינה מדוייקות ללא שינויי הגדרות?

סוג - פאק ליתיום נטען מול AA. עבור רוב המשתמשים פאק ליתיום עדיף רק ליתיום!

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור חייב אחריות רשמית, עדיף אפילו במעבדה באיזור שלי, המרכז.

אשמח מאוד לקבל המלצות, תודה רבה!! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Panasonic SZ7 או כפי שהיא נקראת לעיתים TZ10 - קומפקטית, איכות צילום מעולה, וידאו 1080 עם זום, עדשה רחבה, זום אופטי X12 עם מייצב ו-GPS עם GeoTagging ב-1300 ש"ח. מהטובות שיש בטווח המחירים הזה ובכלל.

קניתי אותה לפני 3 חודשים לאחר חקר מעמיק ומלבד הפלאש המוגבל יחסית (מה שמאוד אופייני כמעט לכל הקומפקטיות חוץ מסוני אולי) אני מאוד מרוצה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=473562.msg4067799#msg4067799

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו! איזה איכותיות!

מה שהכי אהבתי זה ההעדשה הרחבה.

רק לא הבנתי, בצילום מואר כשהאובייקט בתנועה ניכר טישטוש או רק צילום בחושך?

ודבר נוסף, אם אכניס כרטיס של 32GB אוכל להסריט ללא הגבלה או שיש מגבלה על הדקות?

קטע,

אני בדיוק באילת, אקפוץ בהמשך לראות אם זה עדיין במלאי.

אגב, המחיר כעת עומד על 1200 וזה כולל 3 שנות אחריות שזה ממש נהדר.

תודה בינתיים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי את ה TZ5, עכשיו אני עם TZ7, בקרוב רוצה לעבור לTZ10. ממליץ מאוד !

אתה מקבל באותו מחיר מצלמת איכותית מאוד.

אגב רק תיקון - הוידאו שלה 720P, ולא 1080 כמו שכתבת. (שאגב 720P הרבה יותר טוב מ 1080I)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...