תיקון ספק כוח תקול- למי שמבין קצת באלקטרוניקה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון ספק כוח תקול- למי שמבין קצת באלקטרוניקה

.::Void::.

Recommended Posts

לילה טוב,

יש לי ספק של EZCOOL 500W, שלא מתפקד כמו שצריך.

מה זה אומר? המחשב אמנם נדלק, אבל נכבה כל פרק זמן לא מוגדר. יכול להיות שניה אחרי שנדלק ויכול להיות 5 דקות אחרי שנדלק (לא יותר מזה). בנוסף יש רעשי מתח, מעין זרמים כאלה בחיבור של הכבל מתח.

החלפתי לכבל חדש, אפילו שניים ולא עזר, החלפתי שקע בקיר וגם אותו דבר. החלפתי לספק של מחשב אחר- ועובד פיקס.

הספק עדיין באחריות, אבל לצערי השגעון שלי לנקיון של המחשב גרם לי לפתוח אותו (את הספק) ולנקות את האבק שהצטבר בו, ככה שהמדבקות אחריות נקרעו וברור שאייבורי לא יסכימו לממש את האחריות עליו.

לפי דעתי, זה איזה חרטה קטנה שצריך לסדר בספק כי הוא כן עובד, אבל משהו מפריע לו. אם יש פה איזה מישהו נחמד שמבין קצת ויכול לתת השערה או לתת לי כיוון מה אני יכול לנסות כדי איכשהו לסדר אותו- אני יותר מאשמח, די קשה להוציא עכשיו כסף על ספק חדש.

המון תודה והמשך שבוע נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יודע שרוב הסיכויים שזה שפתחת וניקית אותו זו הסיבה לזה שהוא לא עובד טוב? שלא לדבר שאם תנסה לתקן אותו לבד גם רוב הסיכויים שנקרא עליך בעיתון בקרוב אם אתה מבין למה אני מתכוון.... בכל מקרה אל תיקח סיכונים עם . לך תקנה חדש וזהו או שתנסה לממש אחריות ולקוות שלא ישימו לב לזה שפתחת אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות אבק שמקצר (במיוחד באיזור של הציפ) - זה ציפ פיקוד ששולט במיתוג ונותן הגנות, אבל ההגנות שלו חלקיות וגם מה שיש לא מתאים (הערכים של ההגנות גדולים בהרבה ממה שהם אמורים להיות)

יכול להיות קבל דפוק (במיוחד ביציאה) שגורם ל ripple גבוה ואז הלוח מכבה את הספק ולא הספק עצמו

יכול להיות שהלוח מזהה משהוא ומכבה את הספק

ספק של EZcool הוא מעגל של ספק גנרי (אתה יכול למצוא את אותו מעגל מודפס בדיוק בכמה ספקים גנריים אחרים) וההבדל היחיד הוא שחיברו אותו אם רכיבים איכותיים וגדולים יותר ממה שיש בספקים גנריים אחרים. אבל הספק כאן מתחיל לא לעבוד תקין מה שאומר שאחד או יותר מהרכיבים שלו לא תקינים, כך שאין יותר הבדל בינו לספק גנרי אחר שמתחיל להיהרס

תתייחס לסימנים כאן בתור אזהרה כי כשהוא ישרף הוא ישרף כמו ספק גנרי (אם לא תמצא בדיוק את הבעיה ותתקן אותה לגמרי - יכולים להיות נזקים בלתי נראים ברכיבים אחרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך ללכת לאייבורי ולנסות בכל זאת לדרוש את האחריות,גם לי קרה שנקרע הסיריאל באופן חלקי ובעזרת החשבונית קיבלתי אחריות

דבר נוסף אל תנסה להשתמש במחשב עם הספק הזה כדי לשמר את שאר הרכיבים.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אני מצטרף להמלצה להחליף את הספק ולא להתעסק איתו יותר מדי

היית צריך לעשות זאת לפני שפתחת אותו - ולהבא אם אתה לא יודע לתקן עדיף שלא תפתח.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שווה לקנות, אבל אם יש לך אז תתקן. ובהזדמנות תרים את אחד מהנגדים הצמודים ב 5vs בצד מתח גבוה שלא יגעו אחד בשני - זה המקום שנפרץ בדגמים הבעייתיים

אני משתמש גם אם ספקים נריים לגמרי שמצאתי זרוקים והחלפתי להם קבלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לתקלה לא צריך לפתוח ספק שבאחריות גם לא לניקוי -מנקים עם לחץ אוויר ובזמן הניקוי עוצרים את המאוורר שלא יסתובב כדי שלא יידפק

לגבי תיקון תבדוק אם יש קבלים נפוחים- אם יש מחליפים זה עובד (ספק בעיקרון לא כדאי לתקן כדי שלא ידפוק לך את ל המערכת)

גם לגבי לוחות אם שעושים בעיות רוב הפעמים יש קבלים נפוחים שהחלפתם פותרת את הבעיות (תלוי גם באיזה שלב תופסים את זה)

קבל עולה כ- 2-3 שקלים בדרום ת"א

בכל מקרה עדיף שאיש מקצוע יחליף את הקבלים - חימום ייתר של הכרטיס בנסיון להוציא את הקבל יידפוק לך את הכרטיס (הלוח האלקטרוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...