חלוקת דיסק קשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקת דיסק קשיח

ekmo

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני לא לגמרי בטוח שזה המקום הנכון לשאול, אם אני טועה אז אני מתנצל מראש ומבקש להעביר למקום הנכון.

בקרוב אני אקבל מחשב חדש עם דיסק קשיח בגודל 1TB ויש לי התלבטות גדולה איך לחלק אותו. אני יודע שיש כל מיני אסכולות לנושא וכל מיני דעות ואני מעוניין לשמוע את כולן. אני דוגל יותר בגישה של חלוקת הכונן למחיצה של מערכת ההפעלה ומחיצה לכל היתר, אך אני לא ממש בטוח כמה מקום דרוש למערכת ההפעלה עצמה עכשיו ובעתיד (מתוך הנחה שהעסק שם יתנפח קצת) כאשר מדובר בווינדוז 7 64bit.

תגובות ענייניות יתקבלו בברכה.

תודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם שאלה טובה.

בעיקר מכיוון שאם אני ארצה לפרמט את מערכת ההפעלה אני אוכל לפרמט רק את המחיצה הרלוונטית ולא את כל הכונן על כל המשתמע מכך. זה עוזר לי לשמור מידע ומפחית את הסיכון לאבד אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב.

מקרים בהם אתה צריך או מעדיף להתקין את מערכת ההפעלה מחדש הם לא כאלו נדירים ולא קיצוניים, אני בטוח שזה קרה לרובנו בשלב מסויים. במקרה כזה אני אעדיף לפרמט ולהתקין את מערכת ההפעלה על מחיצה נקייה ולא על מערכת קודמת שקיימת.

מכל מקום, איך בדיוק אני אגבה 1TB או אפילו 500GB של מידע? כרגע אין ברשותי נפרד ואם כבר - למה לא לקנות כונן פנימי נוסף ולהתקין אותו? זה לא כיוון שאני מתכוון ללכת אליו.

סיבה נוספת לחלוקה למחיצות שונות היא נוחות. אני אוהב שמערכת ההפעלה + תוכנות שימושיות נמצאות בכונן אחד וכל המשחקים, הסרטים וכו' נמצאים בכונן אחר.

בכל מקרה כפי שציינתי זו רק אסכולה אחת שהייתי שותף אליה עד עתה, אם אתה ממש חושב שזו לא גישה נכונה תסביר מדוע, אני פתוח לרעיונות. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחום הזה כמו בהרבה תחומי מחשב יש לא מעט מיתוסים ו"שיטות" ולא פעם אני מוצא שמה שהאמנתי בו בלב שלם מתברר כלא יעיל. בכל מקרה, ואני מקווה שההמלצה שלי עדיין לא הופרכה - אם למחשב יהיה דיסק קשיח יחיד יש היגיון להקצות את הסקטורים הראשונים (הרחוקים מהמרכז) למערכת ההפעלה ולקובץ המטמון (swap/cache). אני חושב ש 200 הגיגה הראשונים יספיקו למערכת הפעלה (כונן C) ולקובץ swap. ככל שמתרחקים משפת (קצה) הדיסק, קצב קריאת הנתונים קטן ולכן יש היגיון (אני מקווה) למנוע מקבצי מערכת ההפעלה וקובץ המטמון לנדוד או להתפזר על החלקים האלה של הדיסק. אני גם מסכים שזה מקל על גיבוי והתקנות חוזרות של המערכת.

אם תפצל תוכל לדעת את המיקום הפיסי של הקבצים וכך תוכל להיות בטוח שהקבצים החשובים של מערכת ההפעלה נמצאים בתחילת הדיסק ומקבלים יחס מועדף מבחינת קצב נתונים מאשר ושאר קבצים שלא זקוקים לגישה מהירה במיוחד.

screenshot.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, זה נשמע מעניין... אבל איך אני שולט במיקום הפיזי של הזיכרון שמוקצה למחיצה מסויימת?

נניח ואני רוצה להקצות 250GB למחיצה של מערכת ההפעלה, האם אני יכול לשלוט במיקום שבו אותם 250GB מוקצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות. בשביל קיים NCQ בדיסקים של SATA אם כך? ::)

אין ספק שהתשובה שלך מעמיקה ומשכנעת ובכל זאת, מה לא הגיוני בהצעה שלי ומה החיסרון שביישום שלה?

אוקיי, זה נשמע מעניין... אבל איך אני שולט במיקום הפיזי של הזיכרון שמוקצה למחיצה מסויימת?

נניח ואני רוצה להקצות 250GB למחיצה של מערכת ההפעלה, האם אני יכול לשלוט במיקום שבו אותם 250GB מוקצים?

הכונן הראשון © אמור לקבל את תחילת הדיסק. אם תפצל את הדיסק לכונן C של 250 גיגה וכונן D של היתר, תוכל לוודא שתחילת הדיסק שמורה למערכת ההפעלה ולקובץ המטמון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...