מודמי ADSL.... - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מודמי ADSL....

אורח athlon

Recommended Posts

לא הבנתי למה אתה מתכוון...

אתה חייב לעשות את שלבים אחד ושניים כי זהו השדרוג עצמו...

בשלב שלוש אתה יכול פשוט להגדיר את המחשבים להשתמש בDHCP והמודם יהיה SERVER אוטומטית.

גם אם אתה מחבר אותו ישירות למחשב אתה חייב שהם יהיו באותו network class וזה יהיה ה

*.10.0.0

SUBNET 255.255.255.0

אבל DHCP יגדיר את הכל בעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אורח athlon

אז אתה לא הבנת מה שאני מנסה לומר:

אני רוצה רק שהמודם יעבוד בPPP במקום בPPTP, זה הכל. אני לא רוצה שהוא יעבוד כראוטר, כי ממה שאני מבין כשאתה הופך אותו לראוטר מתחילים כאבים של DIRECT CONNECTION בתוכונת כמו אי סי קיו או במשחקים און-ליין.

עכשיו עוד דבר כשאני עובד בPPPP אז זה אמר שאני לא צריך להגדיר את ההתחברות שלי לאינטרנט כמו VPN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא משדרג את המודם ל PRO לא תוכל לעבוד איתו ב PPP

כמו כן הכאבים שאתה מדבר עליהם נובעים מהעובדה שהמודם חוסם את כל הפורטים הנכנסים למעט אלו שאתה מגדיר לפתוח...

אם אתה תפתח את כל הפורטים ותגדיר את המחשב שלך כ "דיפולט סרבר" לא תהיה לך בעיה אבל מצד שני כבר לא יהיה לך "חומת אש" בחומרה.

החלטה שלך...

מה שכן זה שראיתי שדיברו פה על תוכנה שיוצרת סקריפטים ל TELNET ואז תוכנה זו יכולה לעזור לך על ידי כך שתוכל לפתוח ולסגור את הפורטים בעזרת סקריפת מתי שתרצה לשחק במשחקי און ליין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה נכון.

אנחנו עובדים עכשיו על סקריפט עם שתי תוכנות שישדרג ויגדיר לגמרי אוטומטי את המודם.

אבל אני לא יודע כמה נוח זה יהיה לפתוח כל פעם מחדש את הפורטים במודם, עם יש פורט שמשתמשים בו הרבה עדיף פשוט להגדיר אותו תמידית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

אוקי, ממה שאני ראיתי האלקטרז הוא מודם הרבה יותר גמיש ומודולארי מהסמסונג, יש לו המון פיטשרים שאין לאחרון ובנוסף לא יהיו לו מכאובים כל פעם שאני אעבור בין מערכות הפעלה, גם כאלה שהן לא של .

אם אתה לא משדרג את המודם ל PRO לא תוכל לעבוד איתו ב PPP

כמו כן הכאבים שאתה מדבר עליהם נובעים מהעובדה שהמודם חוסם את כל הפורטים הנכנסים למעט אלו שאתה מגדיר לפתוח...

אם אתה תפתח את כל הפורטים ותגדיר את המחשב שלך כ "דיפולט סרבר" לא תהיה לך בעיה אבל מצד שני כבר לא יהיה לך "חומת אש" בחומרה.

אוקי, כשאני נמצא במצב HOME גם כך אין לי FIREWALL מופעל וכל הפורטים פתוחים, נכון?

אגב, ה"כאב" שיש למודם כביכול שהוא "מפריע" לתוכנות כמו אי סי קיו - זה לא בדיוק כאב של המודם. אם כבר הכאב הוא של התוכנה שעובדת בפורטים רנדומליים גבוהים שכל פעם משתנים. אגב, זה אותו דבר בדיוק כמו בZONE של , אתה לא יכול לעשות ENABLE כל פעם לכל פורט שצריך לתפוח לו, כי הפורטים האלה הם לא קבועים. לכן, "כאב" הוא לא במודמים, אלא בתוכנות.

מה שכן זה שראיתי שדיברו פה על תוכנה שיוצרת סקריפטים ל TELNET ואז תוכנה זו יכולה לעזור לך על ידי כך שתוכל לפתוח ולסגור את הפורטים בעזרת סקריפת מתי שתרצה לשחק במשחקי און ליין!

אחרי שאני הופך אותו לפרו, אני עדיין יכול כל פעם להכנס דרך TELNET ולערוך איזה פורטים אני רוצה שהוא יאפשר/לא יאפשר/יאפשר את כולם גם בלי סקריפט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, ה"כאב" שיש למודם כביכול שהוא "מפריע" לתוכנות כמו אי סי קיו - זה לא בדיוק כאב של המודם. אם כבר הכאב הוא של התוכנה שעובדת בפורטים רנדומליים גבוהים שכל פעם משתנים

בדיוק!

אם כבר אשמה אז לתוכנות בלבד... (שכתובות בצורה שמקלה על המתכנתים, לא על המשתמשים)

המודם רק עושה את העבודה שלו - כמו כל פיירוול אחר.

בICQ אפשר להגדיר שאתה עובד דרך פיירוול ואז כל הבעיות נפתרות.

אך אם אתה עושה DEFSERVER (שם את המחשב בDMZ) גם בזה אין צורך.

-לכן כאן אין בעיה.

הבעיה נמצאת עם תוכנות כמו NETMEETING של שהחליטו להגדיר מחדש את עקרונות הTCP\IP ואינה מסוגלת לעבוד בלי IP אמיתי.

אחרי שאני הופך אותו לפרו, אני עדיין יכול כל פעם להכנס דרך TELNET ולערוך איזה פורטים אני רוצה שהוא יאפשר/לא יאפשר/יאפשר את כולם גם בלי סקריפט?

בוודאי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

הבעיה נמצאת עם תוכנות כמו NETMEETING של שהחליטו להגדיר מחדש את עקרונות הTCP\IP ואינה מסוגלת לעבוד בלי IP אמיתי.

אני רק מקווה שלא תהיה לי בעיה כזאתי בZONE של ובשרתים של משחקי און-ליין, כי אם יש סיבה שאני מתחבר לאינטרנט מהיר זה בגלל בעיות LAG.

ועוד שאלה, כשהוא לא במצב PRO, אני עדיין יכול להתחבר אליו דרך HTTP כדי לשנות לו את ההגדרות של הPPP?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין, כשהוא לא בפרו אתה יכול להכנס לכל הגדרות הHTTP חוץ מהPPP.

שם הוא אומר ש"אפשרות זו שמורה רק לSpeedTouch Pro".

להתחבר לשרתים בתור שחקן אין שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב עולם...

רציתי לשתף אתכם עם הנסיון שלי.

אולי זה יעזור לכמה אנשים... (בטח לא, אבל יאללה... ;) )

לי אישית יש את המודם של אלקטל והוא מחובר דרך כרטיס ... (יש גם אלקטל USB)

בהתחלה השתמשתי בתמימותי בחיבור ה ה"איך לבטא את זה?"

גועל נפש.

הימים הללו עברו, והבטחה שלי: לא יחזרו!

חיבור ה PPP חוסך גם את המשאבים, גם את החיבור לאינטרנט מחדש כל פעם וגם מתפקד כראוטר לכל מערכות ההפעלה.

תתפלאו: הפינגים גם גבוהים יותר.

בגרסאות חדשות יותר אלקטל הכניסו את ה FIREWALL שלהם. (עדכנתי את התוכנה/קושחה - איך שתקראו לזה)

אני אישית משתמש בפיירול... הוא אמין ויציב, לא תלוי בתוכנה ולא כלום...

לא מפריע לי אישית... (אם משתמשים ב DEF SERVER אז אין שום בעיה...)

הבעיה היחידה היא ה NAT... בעקרון: לכרטיס יש IP משלו ולמודם יש IP לאינטרנט:

עכשיו, מה שקורה לתוכנות ולחלק מהמשחקים שהם משתמשות ב IP של הכרטיס במקום ה IP של האינטרנט ואז אין DIRECT CONNECTION...

כלומר: אם ניסיתי לשלוח קובץ לחבר שמשתמש ב NAT: ה MSN ישלח את הקובץ ל IP 10.0.0.1 במקום ל IP 234.54.65.1

לדוגמת Messanger (ארורה) שמיקרופס החליטו שהם "עובדים" על תמיכה בזה...

המון תוכנות תומכות באופציה הזאת/פיירוול ולכן אני אישית משתמש בזה, ומקסימום אפשר לעקוף את זה ע"י שימוש ישיר ב IP.

היתרונות של שימוש במודם של אלקטל בצורה הזאת גבוהים על החסרונות.

ולכן אני אישית עברתי לשימוש בחיבור PPP שהמודם מציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

טוב, עכשיו משהו מוכן אולי להסביר לי איך אני יודע מה הIP האמיתי שלי באינטרנט?(זה של המודם) כי זה לא נראה לי דבר שאפשר לדעת אותו עם Winipcfg ודומיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

ipconfig ?

חוסר חמצן בלידה?

אני אמרתי winipcfg ודומיו, מה פה כ"כ קשה להבין?

התוכנות האלה יאמרו את הIP המקומי שכרטיס הרשת מקבל מהמודם, ולא את הIP של המודם כדי לגשת לאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

אנשים, אפשר לקבל תשובות קצת יותר מקצועיות?

ועוד דבר חשוב שלא התייחסו אליו כל הדיון: איך אני יודע אם הטכנאי של לא מביא לי מודם משומש של לקוח שביטל את השירות, אלא מביא לי חדש? כי אני משלם על מודם חדש ולא חוכר מודם ואני לא מתכוון להתקע עם מודם משומש, אלא אם כן הנבלות ייתנו לי אותו במחיר ממש טוב ולא יעשקו ממני עליו מחיר של מודם חדש. דבר נוסף, אם המודם מתקלקל למי אני הולך שאני צריך אחרא-יות על המודם הזה? אני לא יכול לבוא למוקד של 199 שיחליפו לי אותו ובטח שלא לאחת מחנויות -סטור, אז לאן אני הולך במקרה של תקלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...